IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Да бе. да ..... Я виж това:



    Болднал съм местата, които могат да имат отношение към една банка по принцип. Накратко - може да има офшорки в банките, ако са на регулиран пазар и ако истинските собственици на офшорката са обявени. Ми тогава за чий х.й са им на Цеко и Ивайло офшорките? Само разходи, а далавера никаква .... Та за това са решили да излязат на светло официално, въпреки че беше обществена тайна чии са офшорките. А и в тия офшорки са влезли официално някакви пари за тия акции, което пак си е някаква врътка.
    Много полезен пост, повдигам го еще раз

    Коментар


    • Много АКОта има, едно е ясно утре ще е много ЪППППППППППППП

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Не.Ще се оправдаят с коефициента при покупката на Юнионбанк.
        Те и на 1 лев да ти пуснат търгово какво те бърка, ако не го приемеш?
        Veni, Vidi, Vici

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
          В момента има много офшорки акционери, как ще ги принудят да продават, сигурно пише в закона
          За над 5% участие в банка се иска разрешение от БНБ, ако си спомням правилно закона. И това е от години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
            Ти много внимание обръщаш на тактиката и малко на стратегията. Според мен тук основната цел е продажба на един етап от живота на банката. Та от там ще се изкарат парите по тази позиция, ако се случи разбира се Божа работа.

            Лично мнение.
            тази продажба, на цената на която на тях им се иска близките 5 години няма да стане.

            И аз смятам че на първо време предизвикателството пред ПИБ е евентуално увеличение на капитала. Ако имат пари да увеличат капитала не им и трябва да я продават сега. Ако нямат пари да увеличат капитала и в същото време им се налага да увеличат капитала нещата стават доста по-сложни. но те ако нямат пари да увеличават капитала, няма да имат пари и да изкупят фрийфлоута. Все пак и да има увеличение на капитала то най-вероятно ще е някъде между 20 и 40%. Т.е. съизмеримо с фрий флоута.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ако си купиш над 5% с офшорна фирма ще имаш проблеми.
              В момента има много офшорки акционери, как ще ги принудят да продават, сигурно пише в закона

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Ти гледай как ПИБ ще използват коефициентите на ЦКБ за да оправдят по-ниската цена на търговото
                Не.Ще се оправдаят с коефициента при покупката на Юнионбанк.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Аз на мястото на ПИБ щях да използвам връзката между РОЕ и П/БВ. Така в крайна сметка ще могат да оправдаят много лесно цена около ПБ 0,45-0,55 или цена между 2,05 и 2,5. След това идва въпроса дали ще искат да дадат в горната граница на този диапазон или да не дадат в долния. Ако решат да дадат в долния ще могат по един или друг начин да използват ЦКБ за аналог.
                  Ти много внимание обръщаш на тактиката и малко на стратегията. Според мен тук основната цел е продажба на един етап от живота на банката. Та от там ще се изкарат парите по тази позиция, ако се случи разбира се Божа работа.

                  Лично мнение.
                  Veni, Vidi, Vici

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                    Ще погледна целия закон, стана ми интересно... Това е при придобиване на банков лиценз, освен това тук имаме заварено положение ...... И не виждам проблем, ако си купа акции на ПИБ с офщорната си фирма
                    Ако си купиш над 5% с офшорна фирма ще имаш проблеми.

                    Коментар


                    • Уелс

                      Я кажи , как я виждате от Уелс тази работа тук.
                      Под 2 лири струва ли си да се приема търговото ?
                      не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

                      Коментар


                      • Та къде са минали сделките?
                        Кога ще се публикува и що пише в уведомлението само за достъп на служители в централата до търговото?
                        Last edited by Jekata; 09.01.2014, 20:25.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                          Да бе. да ..... Я виж това:



                          Болднал съм местата, които могат да имат отношение към една банка по принцип. Накратко - може да има офшорки в банките, ако са на регулиран пазар и ако истинските собственици на офшорката са обявени. Ми тогава за чий х.й са им на Цеко и Ивайло офшорките? Само разходи, а далавера никаква .... Та за това са решили да излязат на светло официално, въпреки че беше обществена тайна чии са офшорките. А и в тия офшорки са влезли официално някакви пари за тия акции, което пак си е някаква врътка.
                          Ще погледна целия закон, стана ми интересно... Това е при придобиване на банков лиценз, освен това тук имаме заварено положение ...... И не виждам проблем, ако си купа акции на ПИБ с офщорната си фирма
                          Last edited by Макс; 09.01.2014, 20:26.

                          Коментар


                          • Ей тука предполагам ще има бум утре ПИБ ще я изкупуват, а тази бамчица е не по-малко апетитна...
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                              CORP-a ще ги вдигне
                              Аз на мястото на ПИБ щях да използвам връзката между РОЕ и П/БВ. Така в крайна сметка ще могат да оправдаят много лесно цена около ПБ 0,45-0,55 или цена между 2,05 и 2,5. След това идва въпроса дали ще искат да дадат в горната граница на този диапазон или да не дадат в долния. Ако решат да дадат в долния ще могат по един или друг начин да използват ЦКБ за аналог.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                                МАм*а му млада (по стари не си падам) тука ми прецакаха дългосрочната инвестиция...
                                Айде юруш на ЦКБ-то
                                Не-заслужил инвеститор

                                Коментар

                                Working...
                                X