IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.capital.bg/biznes/finansi...tove_i_chisla/
    С въпрос към Стенли - какъв ще е % ОпР-д/ОпП-д 2014/2013 ;/2012;-2011г. И ще я стискам още , ако ми дават от онези 12,5%/за техните облигации/ поне 2/3 като акционер , за сега ~110% за мен и 2К за старини , а за набиращите акционери и те да спечелят !
    Last edited by inta53; 07.02.2014, 22:56.

    Коментар


    • Според мен около 95% шанс двата трола до си ги въртят между тях си видяло се е, че няма да купуват на 2,43 но все пак да се подсигурят с някой и друг крос

      Коментар


      • А защо не се замисли над хипотезата купувача да е свързан със собствениците на банката /под някаква форма/ и да е свързано с бъдещето на банката ...?!

        Поздрави!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Още две седмици с това темо и фрифлоута ще свърши.
          Или ще се увеличи

          Коментар


          • Да, извинявайте, извън темата съм. Мисля, че някой голям от вън купува. Явно е наясно, че акцията е подценена след излизането на отчета.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
              Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно
              Още две седмици с това темо и фрифлоута ще свърши.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
                Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно
                Струва ми се, че това е "реалното" търгово предложение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение
                  знам, че е модерно да не се вярва в институциите в БГ, но аз вярвам в БНБ, това е институция доказана с годините.

                  Думите ти говорят сами по себе си що за човек си. Защо манипулираш факти и цифри? И други ти направиха забележка преди. Ето ти и инфо откъде извадих цитата, за да може да се замислиш над поведението си и думите, които използваш: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...aws_bnb_bg.pdf
                  Много добре знам какво пише в закона за БНБ. Това не означава че БНБ провежда парична политика. Да виждаш някъде в този закон да пише че БНБ "носи отговорност" за ценова стабилност или за инфлация, да виждаш някъде че се дава мандат на БНБ да подържа ниска инфлация или да промотира растеж. Ами не пише - защото самия механизъм на действие на валутния борд прави вменяването на подобна отговорност за нонсенс. Това което са написали общи изрази "подкрепя" "провеждане на парична политика в съответствие с изискванията на този закон" - а то по този закон тя не може да правди парична политика. "Българската народна банка действа в съответствие с принципа на отворената пазарна икономика при свободна конкуренция, като подкрепя ефективното разпределение на ресурсите." - а това пък е пълен нонсенс - какво точно и казват да прави, или да не прави.

                  Коментар


                  • Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение
                      знам, че е модерно да не се вярва в институциите в БГ, но аз вярвам в БНБ, това е институция доказана с годините.

                      Думите ти говорят сами по себе си що за човек си. Защо манипулираш факти и цифри? И други ти направиха забележка преди. Ето ти и инфо откъде извадих цитата, за да може да се замислиш над поведението си и думите, които използваш: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...aws_bnb_bg.pdf
                      Валутен борд знаеш ли какво е ? За каква пари4на политика говориш ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Много си зле.
                        знам, че е модерно да не се вярва в институциите в БГ, но аз вярвам в БНБ, това е институция доказана с годините.

                        Думите ти говорят сами по себе си що за човек си. Защо манипулираш факти и цифри? И други ти направиха забележка преди. Ето ти и инфо откъде извадих цитата, за да може да се замислиш над поведението си и думите, които използваш: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...aws_bnb_bg.pdf

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение

                          Защо ме лъжеш?

                          Много си зле.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            БНБ не провежда парична политика - по закон - съответно няма никакъв начин да "подкрепя политика на устойчив и неинфлационен растеж".
                            Ти в какво вярваш - думи или разкази? Виж ал. 3 какво пише - цитат от "Закон за Българската народна банка (Приет от ХХХVIII народно събрание на 5 юни 1997 г.)":

                            Чл. 1. (1) Българската народна банка е централна банка на Република Бълга-
                            рия. Тя е юридическо лице.
                            (2) Българската народна банка се отчита за своята дейност пред Народното
                            събрание.
                            Чл. 2. (Изм. – ДВ, бр. 10 от 2005 г.) (1) Основна цел на Българската народна
                            банка е да поддържа ценовата стабилност чрез осигуряване стабилността на на-
                            ционалната парична единица и провеждане на парична политика в съответствие
                            с изискванията на този закон.
                            (2) Българската народна банка действа в съответствие с принципа на отво-
                            рената пазарна икономика при свободна конкуренция, като подкрепя ефектив-
                            ното разпределение на ресурсите. От момента на присъединяване на Република
                            България към Европейския съюз и без да се засяга основната цел за поддържане
                            на стабилността на цените, Българската народна банка подкрепя общите иконо-
                            мически политики в Европейската общност, за да допринесе за осъществяване
                            на нейните цели, както са посочени в чл. 2 от Договора за създаване на Европей-
                            ската общност.
                            (3) Без да се засягат целите по ал. 1 и 2, Българската народна банка подкрепя
                            политика на устойчив и неинфлационен растеж.


                            Защо ме лъжеш?

                            Коментар


                            • Каквото и да хортуваме някой попива всичко на 3.60
                              Личния ми анализ винаги е бил извън коефицентите - тия числа ме дразнят със своята сложност и възможност за грешки (случайни или не). Накратко :
                              - продавача при растящ пазар (в случая) най-вероятно осребрява печалби
                              - купувача - купува на база анализ (технически може би или на база информация ..... и вероятно не е глупав да троши милиони . точка.
                              Значи оставам в позиция .

                              Не е препоръка за покупки или продажби.
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • ПИБ е купила бивш хотел на "Кремиковци" на Витоша
                                Това в + или в - ?

                                Коментар

                                Working...
                                X