IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

    Дори белгийците оттърваха гърците от ОББ на РВ 1.1 или 10% над балансовата стойност. При банките това е водещо, защото производствените предприятия имат машини, а банките като търговци на пари имат капитал, резерви и неразпределена печалба, с който ресурс да "произвеждат" доход.
    Този фигурант В. Христов няма нужда да го рекламирате - много приказки и малко екшън. Освен това кой век сме? какви срещи? достатъчно е да се публикува достатъчно и редовно информация за дружеството по официалните, задължителни канали, а ако има инфо и дори да не е задължително, но полезно то ето това показва желание за прозрачност и грижа за акционерите!
    Не разбирам коментара "другата банка"? Очевидно някой не знае, че има 4 банки на борсата - ПИБ, ЦКБ, Тексим и БАКБ, но не е за учуда - такава ни е инвестиционната среда и култура.
    КБС изобщо не ги давай за пример - там нещата смърдят ужасяващо - няма такива безумни цени, на каквито купуват те, просто няма такива безумия. Като се почне от ДЗИ, мине се през СИБанк, та се стигне до ОББ. Вярно, че парите са като вестници, но все пак е удивителна способността им да купуват толкова скъпо - или са идиоти, или е нещо друго, което не следва да споменавам! А цена за Експресбанк така и не научихме, друг е въпросът къде е Експресбанк, къде е фибанкасъту и защо за едните имаше оферти и се случиха сделките, а тук освен държавата никой друг не ще. И не ми го давайте тоя аватар с хазартни мераци, то и Жирардели е собственик на разни неща, а за безработния Георгиу да не отварям реч.

    Ма тук е така, поне цената да бяха забутали до 5-цата, че да облажи цацата, а то...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Цената (пазарната) нямаше ли да се изравнява с Цената от увеличението ?

      Нали не бъркам, че това беше основната теза, която всички фенове прокламираха тук.... Променихте ли сантимента ли?
      След влизането на чешкия инвеститор може да са променили валутата от лв в чешки крони

      https://tavex.bg/obmen-na-valuta/czk-cheshka-krona/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
        Цената (пазарната) нямаше ли да се изравнява с Цената от увеличението ?

        Нали не бъркам, че това беше основната теза, която всички фенове прокламираха тук.... Променихте ли сантимента ли?
        Започнах леко да влизам тази седмица. Просто някакво такова чувство..... каквото стане де

        Коментар


        • Цената (пазарната) нямаше ли да се изравнява с Цената от увеличението ?

          Нали не бъркам, че това беше основната теза, която всички фенове прокламираха тук.... Променихте ли сантимента ли?

          Коментар


          • От няколко дни трола Хари не се е появявал, спряха да ти плащат или си в отпуск?
            Кажи ни защо банката пада, защо пазара не вярва на държавата и кога това ще се промени?
            Почнаха да излизат мнения, че вратата за ЕРМ2 е затворена, отново, та какво става с 5те лв платени от всички нас и как ще си ги върнем? Да подготвяме ли студената вода за пореден път?
            Разбрахме, че нямаш акции, но поне дай отговор на тези въпроси?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Дори белгийците оттърваха гърците от ОББ на РВ 1.1 или 10% над балансовата стойност. При банките това е водещо, защото производствените предприятия имат машини, а банките като търговци на пари имат капитал, резерви и неразпределена печалба, с който ресурс да "произвеждат" доход.
              Този фигурант В. Христов няма нужда да го рекламирате - много приказки и малко екшън. Освен това кой век сме? какви срещи? достатъчно е да се публикува достатъчно и редовно информация за дружеството по официалните, задължителни канали, а ако има инфо и дори да не е задължително, но полезно то ето това показва желание за прозрачност и грижа за акционерите!
              Не разбирам коментара "другата банка"? Очевидно някой не знае, че има 4 банки на борсата - ПИБ, ЦКБ, Тексим и БАКБ, но не е за учуда - такава ни е инвестиционната среда и култура.
              Другата банка е ЦКБ. - С първа инвестиционна са в индекса, отделно са в полезрението на ЕЦБ, като по-значими местни банки, а и тексим и бакб не са така интересни за играчорите и почти не ги коментират

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Q767 Разгледай мнение
                мернах някакво антервЮ по нова ТВ- някакъв обясняваше, как увеличението е по балансова стойност към месец март която е 8лв
                ми...то всичко ми граничи с безумие,не по време на чума
                Дори белгийците оттърваха гърците от ОББ на РВ 1.1 или 10% над балансовата стойност. При банките това е водещо, защото производствените предприятия имат машини, а банките като търговци на пари имат капитал, резерви и неразпределена печалба, с който ресурс да "произвеждат" доход.
                Този фигурант В. Христов няма нужда да го рекламирате - много приказки и малко екшън. Освен това кой век сме? какви срещи? достатъчно е да се публикува достатъчно и редовно информация за дружеството по официалните, задължителни канали, а ако има инфо и дори да не е задължително, но полезно то ето това показва желание за прозрачност и грижа за акционерите!
                Не разбирам коментара "другата банка"? Очевидно някой не знае, че има 4 банки на борсата - ПИБ, ЦКБ, Тексим и БАКБ, но не е за учуда - такава ни е инвестиционната среда и култура.
                IM d best

                Коментар


                • Интервю с Никола Бакалов - Главен изпълнителен директор на ПИБ:
                  https://nova.bg/news/view/2020/07/03...4%D0%B5%D0%BE/
                  Апелирам към ръководството на ПИБ да възобнови добрата практика от времето на Васил Христов и да започне отново да прави срещите с миноритарните акционери!

                  Коментар


                  • мернах някакво антервЮ по нова ТВ- някакъв обясняваше, как увеличението е по балансова стойност към месец март която е 8лв
                    ми...то всичко ми граничи с безумие,не по време на чума

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent

                      Между другото как ще коментираш факта, че до момента другата банка е на 1,98% макар с символичен обем, а любимата ти банка ПИБ е на минус 1,5%. Липса на доверие или нещо друго ???
                      Много ще съм ти благодарен, ако ми обясниш до какви изводи можем да стигнем от посочените дневни резултати на тея две банкови хартии... Очаквам максимално задълбочен анализ! Мерси!

                      Коментар


                      • Стига писа на ангро..
                        Имаш ли акции?
                        Прост въпрос имащ прост отговор.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          Не се излагай ти и останалите с предразсъдъци на тема политика. Ако досега ако не си разбрал, не ме интересува политика, освен дотам кой ще ни вкара в ЕРМ2. Под онези двамата нови субекта имам предвид Държавата и Чешкия Милиардер. И двата субекта са големи и милиардери напрактика. Държавата конторлира всичко в икономиката (и нямам предвид задните ти мисли, които ми ги напрапваш на мен)..
                          Държавата конторлира всичко в икономиката ... това е било преди 1989г. Към Юли 2020г. има малко държавни фирми, колко от тях са печеливши може да каже министъра на Икономиката, Vladi G и BB. Държавата милиардер ??? На практика парите на държавата са парите на населението. Друг е въпроса, че в Бг парите се взимат под формата на данъци и се пренасочват към наши фирми чрез измислени държавни поръчки и търгове. Чешкия милиардер си гони собствените интереси в Бг и дори не подозира, че има форум в Инвестор.
                          Last edited by Innocent; 03.07.2020, 16:36.

                          Коментар


                          • Ще мине време, ще се разбере, че влизането на Държавата, че влизането на този чешки Милиардер, е за по-доброто развитие на банката, така напрактика се получава, че имаме 3 или 4 големи и сериозни играчи с общ интерес, които са и съвсем различни и ще се взаимно контролират. Като, ако влезем в Банков съюз всичко това ще става и под надзора на ЕЦБ, което е добре дошло за дребните малки акционери. Но виждаме, за дредните цената е 2.60. за големите е 5 лв. Всеки да си прави изводите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Вие герберастките депесари всички ли смятате, че държавните пари са на "онези двамата нови субекта, които конторлират всичко в Държавата"? С държавни пари щяха и на 8 да запишат, но щяха да контролират по-малък дял. Държавни пари лесно се харчат. Похачри ти личните си пари.Купи ли си акции на 5 лева? Не си.Така че се кръсти пред иконата на св.Боко и св.Дидо и не се излагай.
                              Не се излагай ти и останалите с предразсъдъци на тема политика. Ако досега ако не си разбрал, не ме интересува политика, освен дотам кой ще ни вкара в ЕРМ2. Под онези двамата нови субекта имам предвид Държавата и Чешкия Милиардер. И двата субекта са големи и милиардери напрактика. Държавата конторлира всичко в икономиката (и нямам предвид задните ти мисли, които ми ги напрапваш на мен)..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Защото няма кой да купува нагоре...? Аз си продадох акциите във Фармата и сега ще ги чакам към 2,70 ,продадох и 50% в трасе и ще чакам втората вълна на спада...отчети, ковид ,американски избори..
                                ами няма? кешът става повече, активите - по-малко

                                Коментар

                                Working...
                                X