IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
    Не съм казвал, че е просрочвано, а че е удължен срока. Реално 18 месеца са си до края на 2015г., което и казах.
    За друго говорих, че нещо не изглежда нормално банка получила помощ да разширява инвестициите си, вместо да събира пари и да погасява текущо подкрепата.
    Отделно, 18 месеца си е доста дългосрочна подкрепа за да се нарече ликвидна.
    И още нещо, тази ликвидна подкрепа си е чиста помощ, защото бях чел че е дадена срещу лихва от 2.2%, мисля че толкова бях чел. А ПИБ дава лихви на нива около 4.5% за къде по-малки суми от милиард ... Защо на държавата не плаща поне колкото плаща на останалите?

    Нещо не е наред в цялата работа.
    Лично мнение.
    Repo, каза, че е удължен срока, което върви в тон с неверни слухове отново! Стига вече с тези догадки! Нали ти пратих линк да видиш? Ясно и точно се опровергаха поредните слухове около банката.

    Нека уважаваме фактите, а не празни думи.

    Коментар


    • Всъщност обезпечението го продава съдия изпълнител, а не банката. Ако банката го е купила от съдия изпълнителя това означава че никой друг не е искал да даде по-добри пари.

      Коментар


      • Кво се чудите бе? Нищо по естествено няма. Банките кредитират, взимат обезпечения, когато кредити не се върнат взимат обезпечението и после се опитват да го продадат....... навсякъде по света става така.

        Коментар


        • Не съм казвал, че е просрочвано, а че е удължен срока. Реално 18 месеца са си до края на 2015г., което и казах.
          За друго говорих, че нещо не изглежда нормално банка получила помощ да разширява инвестициите си, вместо да събира пари и да погасява текущо подкрепата.
          Отделно, 18 месеца си е доста дългосрочна подкрепа за да се нарече ликвидна.
          И още нещо, тази ликвидна подкрепа си е чиста помощ, защото бях чел че е дадена срещу лихва от 2.2%, мисля че толкова бях чел. А ПИБ дава лихви на нива около 4.5% за къде по-малки суми от милиард ... Защо на държавата не плаща поне колкото плаща на останалите?

          Нещо не е наред в цялата работа.
          Лично мнение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
            Първо ликвидната подкрепа беше за 5 месеца, после тихомълком се удължи до края на 2015г. Това го казвам по спомен, нека някой да потвърди.
            Нищо не е просрочвано. Ликвидната подкрепа е за 18 месеца. Има го по-назад в страниците. Аз като новобранец поне чета. Нека не се пълни тук форума с празни приказки. Ето ти за подкрепата; http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...v-ktb--179056/

            "
            С широк спектър от експерти, включително и от ЕЦБ, е обсъдена и банковата паника (която засегна и ПИБ), стана ясно от думите на Порожанов.

            „В рамките на предоставената ликвидна подкрепа на банковата система, изискването е да се внесе план за преструктуриране, чийто срок изтича днес. Този план вече е предоставен от банката, която е получила ликвидната подкрепа, и ще го предоставим до края на деня на ЕК. Планът ще бъде разглеждан поне два месеца, след което се очаква да бъде одобрен от комисията. Това е план за преструктуриране, като срокът за връщането на ликвидната подкрепа, съгласно плана, одитиран от БНБ, е 18 месеца".

            "
            Last edited by Ricognito; 17.10.2014, 16:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              В момента, цената на акцията е на същите нива като юни 2014 г. Дали това е само от политическата обстановка или някой знае повече от нас?

              ПИБ с колко е кредитор на Ковачки? Имам притеснения, че май никой не може да ми отговори, освен регулатора, г-н Искров.
              Ааа, сакън! По-добре да не ти отговаря... Една друга банка още чака отговора му..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                От де я измисли тази година и кусур? За няколко месеца е и си е баш ликвидна подкрепа недей така. Пак казвам, така ще си минимизират загубите. Иначе трябва да чакат друг да купи какво купи и да вземат някакви пари колко има. Не е оферта
                Първо ликвидната подкрепа беше за 5 месеца, после тихомълком се удължи до края на 2015г. Това го казвам по спомен, нека някой да потвърди.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                  Не съм съгласен с подобно мнение.
                  ПИБ е кредитор, ясно. Дали потенциално щели да вземат по-добра цена на цяло е неясно и рисково, като всяка инвестиция. Я стане, я не.
                  А за тази ликвидна подкрепа от държавата, каква ликвидна подкрепа за година и кусур време? Ликвидна подкрепа е подкрепа за седмица, за две, за месец. След това нещо не е удачно да се говори за подкрепа на ликвидността, а по-скоро за подкрепа на банката.
                  За мен притеснителното е когато банковия надзор позволява от една страна банка да изкупува предприятия, което не е банкова дейност, и то при положение че банката е взела държавни пари. Вместо да бърза да ги върне, банката си позволява да ги влага по рискови начини.
                  Гледаш мнения да трупаш ли или ти е скучно?
                  Казуса е ЯСЕН!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                    Не съм съгласен с подобно мнение.
                    ПИБ е кредитор, ясно. Дали потенциално щели да вземат по-добра цена на цяло е неясно и рисково, като всяка инвестиция. Я стане, я не.
                    А за тази ликвидна подкрепа от държавата, каква ликвидна подкрепа за година и кусур време? Ликвидна подкрепа е подкрепа за седмица, за две, за месец. След това нещо не е удачно да се говори за подкрепа на ликвидността, а по-скоро за подкрепа на банката.
                    За мен притеснителното е когато банковия надзор позволява от една страна банка да изкупува предприятия, което не е банкова дейност, и то при положение че банката е взела държавни пари. Вместо да бърза да ги върне, банката си позволява да ги влага по рискови начини.
                    От де я измисли тази година и кусур? За няколко месеца е и си е баш ликвидна подкрепа недей така. Пак казвам, така ще си минимизират загубите. Иначе трябва да чакат друг да купи какво купи и да вземат някакви пари колко има. Не е оферта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                      Не съм съгласен с подобно мнение.
                      ПИБ е кредитор, ясно. Дали потенциално щели да вземат по-добра цена на цяло е неясно и рисково, като всяка инвестиция. Я стане, я не.
                      А за тази ликвидна подкрепа от държавата, каква ликвидна подкрепа за година и кусур време? Ликвидна подкрепа е подкрепа за седмица, за две, за месец. След това нещо не е удачно да се говори за подкрепа на ликвидността, а по-скоро за подкрепа на банката.
                      За мен притеснителното е когато банковия надзор позволява от една страна банка да изкупува предприятия, което не е банкова дейност, и то при положение че банката е взела държавни пари. Вместо да бърза да ги върне, банката си позволява да ги влага по рискови начини.
                      В момента, цената на акцията е на същите нива като юни 2014 г. Дали това е само от политическата обстановка или някой знае повече от нас?

                      ПИБ с колко е кредитор на Ковачки? Имам притеснения, че май никой не може да ми отговори, освен регулатора, г-н Искров.
                      Last edited by Alee; 17.10.2014, 14:44.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        Банката вече е кредитор на дружеството, не го е купила за кеф, просто са преценили, че така или иначе са вече собственици на голяма част от него ( като кредитор) доплатили са за да го вземат цялото и евентуално после да го продадат на по-добра цена вече а не на търг. Това че има заем от държавата, това беше ликвидна подкрепа, няма за какво да се притесняваме.
                        По-скоро притеснителния въпрос е коя по ред е тази подобна покупка. Скоро (преди няма 2 год) придобиха по подобен начин друго такова предприятие ( ОЦК дали не беше ама не съм сигурен) да не споменавам и други подобни кредити на ПИБ, мисля че има още.
                        Не съм съгласен с подобно мнение.
                        ПИБ е кредитор, ясно. Дали потенциално щели да вземат по-добра цена на цяло е неясно и рисково, като всяка инвестиция. Я стане, я не.
                        А за тази ликвидна подкрепа от държавата, каква ликвидна подкрепа за година и кусур време? Ликвидна подкрепа е подкрепа за седмица, за две, за месец. След това нещо не е удачно да се говори за подкрепа на ликвидността, а по-скоро за подкрепа на банката.
                        За мен притеснителното е когато банковия надзор позволява от една страна банка да изкупува предприятия, което не е банкова дейност, и то при положение че банката е взела държавни пари. Вместо да бърза да ги върне, банката си позволява да ги влага по рискови начини.

                        Коментар


                        • Лошите кредити не са страшни докато има "ликвидна" подкрепа, най-много вместо да я върнат да помолят за още

                          Коментар


                          • Мен пък ме притеснява, че като гръбнак на икономиката в България, акциите и падат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                              Банката вече е кредитор на дружеството, не го е купила за кеф, просто са преценили, че така или иначе са вече собственици на голяма част от него ( като кредитор) доплатили са за да го вземат цялото и евентуално после да го продадат на по-добра цена вече а не на търг. Това че има заем от държавата, това беше ликвидна подкрепа, няма за какво да се притесняваме.
                              По-скоро притеснителния въпрос е коя по ред е тази подобна покупка. Скоро (преди няма 2 год) придобиха по подобен начин друго такова предприятие ( ОЦК дали не беше ама не съм сигурен) да не споменавам и други подобни кредити на ПИБ, мисля че има още.
                              ОЦК

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                                ПИБ купи „Ремотекс“
                                17.10.2014, 13:25


                                Тази новина нещо м екара да се замисля.
                                От една страна, ПИБ е банка, тя няма за цел да инвестира като купува цели предприятия, а и не съм сигурен соколко е позволено по закон.
                                От друга страна, тази банка е подпомогната с огромна сума, която трябва да се връща, уж.
                                А от трета страна, ПИБ вместо да събира пари да връща държавната помощ, харчи на воля.
                                Интересно къде е Банковия надзор?
                                Да не стане като с КТБ, всичко е добре и цъфти и на следващия ден, май имало проблем.
                                Банката вече е кредитор на дружеството, не го е купила за кеф, просто са преценили, че така или иначе са вече собственици на голяма част от него ( като кредитор) доплатили са за да го вземат цялото и евентуално после да го продадат на по-добра цена вече а не на търг. Това че има заем от държавата, това беше ликвидна подкрепа, няма за какво да се притесняваме.
                                По-скоро притеснителния въпрос е коя по ред е тази подобна покупка. Скоро (преди няма 2 год) придобиха по подобен начин друго такова предприятие ( ОЦК дали не беше ама не съм сигурен) да не споменавам и други подобни кредити на ПИБ, мисля че има още.

                                Коментар

                                Working...
                                X