IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Суап линията с ЕЦБ вече е факт!
    Остават увеличението тук и Чакалнята.
    Днес БМБ и К. Лагард са имали разговор за договорките (казаха по БНТ). Тоя път изглежда няма майтап, нещата трябва да станат! (Щото досега все ни лъжеха)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Ами купувай смело тогава щом очакваш такава цена, промоцията е голяма !
      Допълних вече под 2 лв. като беше. Все пак имам ограничен бюджет
      Между другото попаднах на това интервю от миналата седмица на Емил Хърсев по клонинга на тв Алфа - Тв 7/8ми
      Освен всичко, което казва за еврозоната и на 12:30 минута говори и за ПИБ тук. Та казва, че според него тези тестове на ЕЦБ за българските банки са били прекалено строги и ако е бил приложен и на останалите банки в ЕС, 70% поне нямало да го издържат. Още повече, че на нашите банки не са предлагани инструментите, които са имали за подкрепа от ЕЦБ останалите в еврозоната. Което си е факт, имаме двоен стандарт и за това искаме и България да влезе в еврозоната.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
        Днес взех, ще си тествам усета. Не бях купувал, откакто падна на два и десет при случката с КТБ и върна обратно на три и нещо... Бяха бързи 50% за половин час.
        Рано е, според мен. От пакета на Родина има още много, а и други продавачи не липсват. Аз я чакам под 2 и ще вляза тогава с няколко т. После ще усреднявам ако падне още...

        Коментар


        • Днес взех, ще си тествам усета. Не бях купувал, откакто падна на два и десет при случката с КТБ и върна обратно на три и нещо... Бяха бързи 50% за половин час.
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Да, но през това време управляващите банката продължиха да губят доверието на инвеститорите си.. За**аха и инвеститорски срещи и обещания за стартиране на дивидентна политика.. Само финтове и схеми от тях!
            Адски много съжалявам че забих за толкова време капитал в тази акция.. Но като съм се хванал на хорото...
            Още една обица на ухото.. Фундамента /отчета/ е важен, но още по-важен е мениджмънта който стои зад този фундамент!
            То пък щото като се набухаш при оня (с по скорошния ник мумията) голям келепир ще да е, не се отличава особено от тия двамцата.
            Мернах случайно преди седмица как го четкаш в темата на доверие и аха да ти отговоря колко са му висши целите...ама се въздържах тогава.
            Верно си е че интереса клати феса, ама е хубавко и малко достойнство да имаме, не сме толкова много...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              само да допълня, че ЦКБ и двете увеличение мажоритаря сам си ги направи и записа новите акции

              първия път пазарната цена беше около лев ..... мажо си ги записаха на 1,50 лв.

              втория път пазарната беше около 1,60 ..... мажо си ги записаха на 3,25 лв.

              като имат пари хората увеличенията на капитала лесно се случват
              Така е, напълно си акуратен.
              Ако нямаш пари, но и не искаш да губиш проценти (тук държат 85%) е може би трудна дилема.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Ами да вземат да си увеличат капитала, ЦКБ на два пъти го прави последните 10 г.
                само да допълня, че ЦКБ и двете увеличение мажоритаря сам си ги направи и записа новите акции

                първия път пазарната цена беше около лев ..... мажо си ги записаха на 1,50 лв.

                втория път пазарната беше около 1,60 ..... мажо си ги записаха на 3,25 лв.

                като имат пари хората увеличенията на капитала лесно се случват
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                  Ами да вземат да си увеличат капитала, ЦКБ на два пъти го прави последните 10 г.
                  нали виждаш, че от 9 месеца не могат да направят увеличението? ....... то УК става с пари

                  а от къде да вземат пари и за дивидент както по-долу искат...
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Ами да вземат да си увеличат капитала, ЦКБ на два пъти го прави последните 10 г.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Не забравяй теста на БНБ, преди този на ЕЦБ...
                      нали преди това съм го писал ...... ти дори си го цитирал
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение


                        Затова съм го написал за в бъдеще. А и ПИБ от колко години е публична - нещо да е споделила с акционерите си ?
                        нали по-долу писах, че за първия стрес-тест през 2016 г. не можаха да изпълнят предписанието на БНБ (тогава не стигаха 262 млн.лв.) ........ през миналата година ЕЦБ им даде срок до тази неделя да наберат 200 млн.лв. чрез увеличение на капитала , при положение, че не им достогаха 263 млн.евро ........ преди това през 2014 г. БНБ им отпуснаха 1 млрд.евро със знанието на европа

                        не е трудно да се забележи, че за последните 7 години на ПИБ постоянно им е нужен от свеж капитал ...... недостига му е хроничен!!! ....... при това положение как да дадат дивидент и да декапитализират допълнително банката???

                        и да искат ..... няма как да стане
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Едно е сигурно, банковият сектор е най-силно развитият при нас, и при криза, извънредно положение, ще е най-добре представящ се - дори може и с по-големи печалби, виждали сме го.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            ПИБ не е изпълнила нито предписанията на БНБ в срока който им бе даден, а след това удължен!!! ...... нито към днешна дата са изпълнени предписанията на ЕЦБ в 9-месечния срок който им е даден!!!

                            не знам, себе си ли заблуждаваш или четящите темата...
                            Не забравяй теста на БНБ, преди този на ЕЦБ...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              БНБ забрани тази година да разпределят дивиденти!!!

                              ПИБ как да разпредели дивидент като не им стига половин милиард лева???

                              Затова съм го написал за в бъдеще. А и ПИБ от колко години е публична - нещо да е споделила с акционерите си ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                                След стрес тестовете банката изпълни предписания и си подобри резултатите, това трябва ли да се отрази на цената негативно?
                                ПИБ не е изпълнила нито предписанията на БНБ в срока който им бе даден, а след това удължен!!! ...... нито към днешна дата са изпълнени предписанията на ЕЦБ в 9-месечния срок който им е даден!!!

                                не знам, себе си ли заблуждаваш или четящите темата...
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X