IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преиграваш малко с това възнаграждение на УС и НС-то. Това е общата сум за възнагражденията на всички членове за 12 месеца. Като го сметнеш не се получава някое, кой знае колко ненормално число за член на УС или НС на една от най-големите банки в страната.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мигел Разгледай мнение
      Парите 1997 г бяха с много нули, не си ли спомняш Vale 1. Не подвеждай публиката
      Никой не подвеждам - пише го в устава ,който е приложен към документите за ОСА 2015 година - вероятно си прав ,че е по старите пари ,но да си го бяха коригирали за толкова години !
      И аз бях супер озадачен.
      Но предполагам ,че 6 500 000 лв за заплати на НС и УС са по сегашните пари !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
        Какво , Какво !?

        Кажи ни ?
        Оставяй го, този е трол. Не само няма акции на банката, ами и изобщо няма акции никъде. Влиза само да изпълни нормата от дневен хейт, че да си заработи мизерното хонорарче.

        Коментар


        • Парите 1997 г бяха с много нули, не си ли спомняш Vale 1. Не подвеждай публиката
          Last edited by Мигел; 13.05.2015, 23:29.
          _______________________________
          Щедро сееш, едро жънеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
            Един месец живот и давам на тази баМка
            ИИИнвестора, изтриите ми профила ако ТОВА е баММММММММка след този период
            Нали ви е ясно какво ще се случи съвсем скоро
            Какво , Какво !?

            Кажи ни ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
              Само се заяждате ,а не коментирате по същество какво става с тази банка.
              За мен най - интересното от документите за предстоящото ОСА е предложението за избор на 1 африканец с много опит за член на Надзорния съвет на Банката.
              От какво е продиктувано - нова линия за развитие или нов акционер ?
              И друго предложенията за промени в устава - винаги звучат подозрително за какво точно се правят.
              И понеже досега не бях поглеждал устава на това дружество се учудих какви оценки имат някои активи - двигател Перкинс P 22 - 22 kw - oценен за 9 750 000 лв пазарна стойност ; система за видеонаблюдение включваща видеомагнетофон - оценена на 14 250 000 лв ; телефонна централа -1 118 000 лв ; офис оборудване (шкафове) - 12 400 000 лв и други.
              Става въпрос за пазарна ст-ст , но вещите лица правят оценката на непаричната вноска и която влиза в устава на ст-ст 495 хил( офис 380 кв и обзавеждането).Нормална оценка.
              _______________________________
              Щедро сееш, едро жънеш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                Само се заяждате ,а не коментирате по същество какво става с тази банка.
                За мен най - интересното от документите за предстоящото ОСА е предложението за избор на 1 африканец с много опит за член на Надзорния съвет на Банката.
                От какво е продиктувано - нова линия за развитие или нов акционер ?
                И друго предложенията за промени в устава - винаги звучат подозрително за какво точно се правят.
                И понеже досега не бях поглеждал устава на това дружество се учудих какви оценки имат някои активи - двигател Перкинс P 22 - 22 kw - oценен за 9 750 000 лв пазарна стойност ; система за видеонаблюдение включваща видеомагнетофон - оценена на 14 250 000 лв ; телефонна централа -1 118 000 лв ; офис оборудване (шкафове) - 12 400 000 лв и други.
                Един месец живот и давам на тази баМка
                ИИИнвестора, изтриите ми профила ако ТОВА е баММММММММка след този период
                Нали ви е ясно какво ще се случи съвсем скоро

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                  Така е. Аз не я следях тази акция внимателно - само за обща информация ,но тези дни пак се качих на борда и прегледах отчета и документите за ОСА.
                  Като ги следиш отдавна може ли да кажеш и преди ли беше толкова високо възнаграждението на НС и УС - 6 500 000 лв ?
                  Не. Но миналата година бяха обявени нови членове на УС-то и сега ще има и нов член на НС-то. За това се вдига сега общото годишно възнаграждение. Според мен увеличението на членовете в НС и УС пак е свързано с ЕК-то.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                    Що се вързваш на глупости? Това според мен са поредните щуротии и измислици срещу банката.
                    Прегледай член 6 а - Непарична вноска в капитала от устава на банката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                      Африканецът им е от ЕК. Поне според мен всички пътища водят към този извод. В биографитят му ми направи впечатление, че е работил от 1987 до 2011 г. в IFC. Преди няколко месеца от банката бяха обявили сътрудничеството си с тях "Целта на посещението бе подписване на споразумение за проучване и конкретни действия по развитие на доброто корпоративно управление на банката и управлението на риска." А това им беше заложено в плана одобрен от ЕК: (a) Develop a Corporate Governance Improvement Plan by end of March 2015 at the latest; (b) Appoint a Corporate Governance Leader by end of 2014 at the latest; (c) Adopt full Corporate Governance Code by mid-2015 at the latest. Така че ако има изненадани, то явно са хора, които не следят внимателно информацията за банката.
                      Така е. Аз не я следях тази акция внимателно - само за обща информация ,но тези дни пак се качих на борда и прегледах отчета и документите за ОСА.
                      Като ги следиш отдавна може ли да кажеш и преди ли беше толкова високо възнаграждението на НС и УС - 6 500 000 лв ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        пази боже двигателя Перкинс и видеомагнетофона цирк
                        Що се вързваш на глупости? Това според мен са поредните щуротии и измислици срещу банката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                          ...се учудих какви оценки имат някои активи - двигател Перкинс P 22 - 22 kw - oценен за 9 750 000 лв пазарна стойност ; система за видеонаблюдение включваща видеомагнетофон - оценена на 14 250 000 лв ; телефонна централа -1 118 000 лв ; офис оборудване (шкафове) - 12 400 000 лв и други.
                          пази боже двигателя Перкинс и видеомагнетофона цирк

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                            Само се заяждате ,а не коментирате по същество какво става с тази банка.
                            За мен най - интересното от документите за предстоящото ОСА е предложението за избор на 1 африканец с много опит за член на Надзорния съвет на Банката.
                            От какво е продиктувано - нова линия за развитие или нов акционер ?
                            И друго предложенията за промени в устава - винаги звучат подозрително за какво точно се правят.
                            И понеже досега не бях поглеждал устава на това дружество се учудих какви оценки имат някои активи - двигател Перкинс P 22 - 22 kw - oценен за 9 750 000 лв пазарна стойност ; система за видеонаблюдение включваща видеомагнетофон - оценена на 14 250 000 лв ; телефонна централа -1 118 000 лв ; офис оборудване (шкафове) - 12 400 000 лв и други.
                            Африканецът им е от ЕК. Поне според мен всички пътища водят към този извод. В биографитят му ми направи впечатление, че е работил от 1987 до 2011 г. в IFC. Преди няколко месеца от банката бяха обявили сътрудничеството си с тях "Целта на посещението бе подписване на споразумение за проучване и конкретни действия по развитие на доброто корпоративно управление на банката и управлението на риска." А това им беше заложено в плана одобрен от ЕК: (a) Develop a Corporate Governance Improvement Plan by end of March 2015 at the latest; (b) Appoint a Corporate Governance Leader by end of 2014 at the latest; (c) Adopt full Corporate Governance Code by mid-2015 at the latest. Така че ако има изненадани, то явно са хора, които не следят внимателно информацията за банката.

                            Коментар


                            • Само се заяждате ,а не коментирате по същество какво става с тази банка.
                              За мен най - интересното от документите за предстоящото ОСА е предложението за избор на 1 африканец с много опит за член на Надзорния съвет на Банката.
                              От какво е продиктувано - нова линия за развитие или нов акционер ?
                              И друго предложенията за промени в устава - винаги звучат подозрително за какво точно се правят.
                              И понеже досега не бях поглеждал устава на това дружество се учудих какви оценки имат някои активи - двигател Перкинс P 22 - 22 kw - oценен за 9 750 000 лв пазарна стойност ; система за видеонаблюдение включваща видеомагнетофон - оценена на 14 250 000 лв ; телефонна централа -1 118 000 лв ; офис оборудване (шкафове) - 12 400 000 лв и други.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                А да наричаш купувачите при сегашните цени "балъци" си е тъпо и недалновидно и им дължиш извинение
                                Иначе рискуваш като Никола, който при 58 ст. за ЦКБ наричаше инвестирането в акциите й малоумно
                                Мисля, че на хора като netware дължим уважение!
                                А коя акция кога е личен избор
                                За твоя не се притеснявам - ти четеш пресата и съм сигурен, че си запознат с всичко наоколо.
                                Имам и Не е препоръка!
                                Last edited by onakilev; 13.05.2015, 20:58.
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X