IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • - Тук що никой не напира да купува ???
    Ами над купиха я с ~16% в аванс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
      Аре пак плюване, стига де! Всичко си е ОК, и още по-добре ще става, само и само да не говорим обективно за нещата. Проблемът е в това, че никой не иска да направи сравнителен анализ с другите банки защото те не са листнати. А Булбанк, ДСК и ОББ са несравними с листнатите ни банки.

      От финансовият сектор навън от БГ средният дивидент, който може да се докара в момента е над 6%. А това че тук потенцияла бил по-голям, е също смешно.

      Нямам, няма и да имам.
      Ако всички мислят еднакво няма да има никакъв пазар ! Борсата е за това, едни купуват, а други продават, всеки според очакванията му ! А други стоят отстрани и само коментират !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        Аре пак плюване, стига де! Всичко си е ОК, и още по-добре ще става, само и само да не говорим обективно за нещата. Проблемът е в това, че никой не иска да направи сравнителен анализ с другите банки защото те не са листнати. А Булбанк, ДСК и ОББ са несравними с листнатите ни банки.

        От финансовият сектор навън от БГ средният дивидент, който може да се докара в момента е над 6%. А това че тук потенцияла бил по-голям, е също смешно.

        Нямам, няма и да имам.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Операция "Прочистване"

          Коментар


          • http://www.investor.bg/novini-i-anal...echie--227429/
            Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Аз - на половин цена
              Ми като гледам на вън как вървят нещата може и това да стане и то скоро ще видим вторник наближава

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                Това добре но при мечи тренд от 7-8 месеца кой ще ти купува боклуците и дяловете?
                Аз - на половин цена
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                  Мечтите са безплатни
                  Но все си мисля, че през 2017 г., който няма акции на 3-4 компании от СОФИКС или дялове от ETF-a ще рИве като Тити Папазов
                  Това добре но при мечи тренд от 7-8 месеца кой ще ти купува боклуците и дяловете?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                    Човек, това няма как да стане! Сметни капитализиращия ефект какъв е при ръст от 5% на месец.
                    Мечтите са безплатни
                    Но все си мисля, че през 2017 г., който няма акции на 3-4 компании от СОФИКС или дялове от ETF-a ще рИве като Тити Папазов

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                      Човек, това няма как да стане! Сметни капитализиращия ефект какъв е при ръст от 5% на месец.
                      80% на година, даже малко ми се вижда

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                        Мисля си, че 5% месечно ще стане задължително от 2017 г.
                        Човек, това няма как да стане! Сметни капитализиращия ефект какъв е при ръст от 5% на месец.
                        BSE is dark and full of terrors...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                          Най-печелившите акции в SOFIX за последния месец



                          http://profit.bg/news/Naj-pechelivsh...id-155993.html
                          Мисля си, че 5% месечно ще стане задължително от 2017 г.

                          Коментар


                          • Най-печелившите акции в SOFIX за последния месец

                            Родният индекс SOFIX направи много силно представяне през втората половина на годината. Само за последния месец (2 октомври - 2 ноември) индексът се е повишил с 5.7%. Този ръст е в пъти повече от средните лихви по стандартните депозити, които БНБ обяви преди седмица - около 1%. Това означава, че индексът SOFIX само за месец е донесъл доходност на инвеститорите, която те биха получили за парите си, ако ги бяха държали повече от 5 години на депозит. Разбира се, SOFIX е сборен индекс от някои от водещите компании на БФБ. Някои от тях се представиха по-добре, а други не толкова. Най-висока доходност за последния месец са донесли на акционерите си Първа инвестиционна банка (с ръст от 20.5%), Стара планина холд (15.9%) и Химимпорт (13.7%).

                            Отчетите на ПИБ към края на третото тримесечие показаха, че банката се намира в добра форма и реализира ръст на печалбата си с 453%, до 55.1 млн. лв. Нетният приход на банката също се увеличава с 27.6% за последните 12 месеца и достига до 338 млн. лв. На среща с миноритарните акционери ръководството на банката загатна, че обмисля през следващите години да започне да разпределя част от реализираната печалба като дивидент. Стара планина холд и Химимпорт също привлякоха вниманието на инвеститорите, след като на редовните общи събрания на инвеститорите през лятото гласуваха разпределяне на част от печалбите си като дивидент към акционерите. За Стара планина холд брутната сума на дивидента бе 0.206 лв. на акция. След като бъдат приспаднати данъците, акционерите получиха по 0.195666 лв. за всяка своя акция. Решението на Химимпорт да разпредели дивидент бе първото в десетгодишната история на компанията като публично дружество и изненада приятно миноритарните акционери. Дружеството изплати 10.8 млн. лв. под формата на дивидент по обикновените акции. Към края на месец септември 2016 г. Химимпорт отбелязва лек спад в печалбата си, но тя остава на стабилни нива от 32.5 млн. лв.


                            http://profit.bg/news/Naj-pechelivsh...id-155993.html
                            Last edited by Barky; 03.11.2016, 12:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Мдаа, скептицизъм, негативизъм и недоверие... Спокоен съм, ще продължим да растем!


                              Не искам да ме бъркаш с познатите личности, надничащи и чупещи с поглед чуждите чинии !!!
                              Показваш топките си все още, макар и изцедени по "Батювски" ! В този ред на нещата , що не вземеш и изнесеш една успокоителна лекция на начинаещите- прохождащи, облъчени от "ЕТФ"лъчи "привлечен маТриал", че и поражения са възможни и взорът - разнопосочен е най рентабилен, да не го задържат , че почваш да виждаш туй що дощяло ти сЕй ! Речи им още, ако ти не тежко , колко чине показност на "деликатеси" по БФБейски ширини . Оти нема веке разжалвали се хамериканци и бавно се носи водата по туй пусто корито, остала е сал ПФБК, а лихва тече ли тече !


                              - Сяташ ли се ?
                              - Ха речи им като как се носи туй бреме !
                              -Ама право им речи- и колко тежи !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Капитане идеята за дивидент не е чак толкова трудна и невъзможна, защото ние мишоците няма да вземем кой знае какво при положение, че притежаваме малък дял тук ! Така ,че голямата пара пак ще си влиза при Цеко и компания !
                                100 мил. лв. печалба разделено на 110 мил. акции, с 15 мил. акции фрий флоут, прави около 0.91 лв. дивидент на акция или 13,64 мил. лв. за другите, не за нас!
                                Е това НЯМА как да се случи другари инвеститори!
                                Продължаваме усърдно да си смятаме P/B-то и другото го забравете!
                                IM d best

                                Коментар

                                Working...
                                X