IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз бих си пожелал югоизточен вятър. Все пак, по-добре попътен.

    Коментар


    • Г-н 4Д, здравейте, с удоволствие чета коментарите Ви - ерудирани и ненатрапичиви - голяма рядкост в този форум, особено в този подфорум. За съжаление, тук не съм съгласен с вас и считам, че мисленето Ви е по-скоро пожелалтелно Защо - ами отговорите ги има в статистиките на БНБ, който си иска, нека си рови там и да си види. Може да сравни и с други подобни банки (макар че фибанката е уан ъф а кайнд) - да се видят там как е и що, та така. Аз изводите съм си ги направил и то още 2008, но както казвате и Вие - възъдржам се да коментирам.

      Лично на Вас желая много ползотворна година и югозападен вятър в инвестициите. Успех!
      Last edited by Грую Груев; 12.01.2017, 17:19. Причина: грешна посока на вятъра :)
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Г-н Груев, извинете, че се намесвам в разговора ви, но според мен не сте запознат с цената на ресурса и цената на който се продава. Според мен през 2017 година лихвените разходи ще спаднат с около 50 милиона под тези от 2016 година. Лично аз съм скептик за това, че лихвите по кредитите при тази банка ще падат по-бързо отколкото по депозитите. Освен това си въобразявам, че след около година еурибор бавно ще почне да пъпли нагоре с което ще се отрази добре на лихвеният спред. Освен това сектора като цяло има огромен излишък от ликвидност на нулеви нива, който ако бъде подаден ще покачи лихвеният доход. Имам още доста критики към повечето мнения, но се въздържам да коментирам.

        Коментар


        • Уф, хайде пак приказки на килограм - точно лихвения марж ще падне тази година, 2016 беше уникална, тази няма как да е такава - лихвите по депозити са на дъно, а борбата за нови клиенти сваля тези по кредитите - ще го видиш в отчета за Q1 2017 и ще си го сравниш с това за същото тримесечие на 2016. Аз съм си казал отдавна мнението тук, няма да се повтарям за 100-ен път.
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • “Be fearful when others are greedy. Be greedy when others are fearful."- Warren Buffett

            След AQR теста цената на акцията отрази не толкова фундаменталните показатели, колкото негативен сентимент.
            През тази година 2017, банковият сектор е в по-добро положение - финансирането е доста по-евтино и NIM ще нарасне, т.е. дори да трябват още обезценки, ще има де се покрият.
            Тоест дори да има увеличение на капитала, цената по-скоро би отразила по-висок P/BV коефициент.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Помниш ли какво ти казвах в края на Август като беше много притеснен от пустия СЕТ1. Взираш се в не особено съществени детайли и изпускаш голямата картина... Е, все още е в сила!
              Спомням си естествено !
              Но това доказва само, че не разбирам от търговия на борсата.... предвид движението на акцията, явно е така...

              Но извън това, недей принизява този толкова фундаментален за банковия сектор показател. Да наречеш CET 1 "неособено съществен детайл" е просто несериозно ! За бога - в нормaлните държави, вземат решения дали една банка е добре или ще фалира именно по този показател... не по текуща печалба, дял на кредитите в актива, проблемни заеми и др..... а именно по CET 1....

              Сега, дали човек трябва да инвестира по финансови показатели или по усет и дори "на контра" на финансовата логика, вече е отделен философски въпрос, в който не е мястото да влизаме....

              Поздравления за всички рискували !
              (Лично аз съм имал много "изтървани" акции, за които съм имал убеждението че ще скочат, но по някаква причини не съм влизал сериозно и след това съм съжалявал.... но това е вероятно единствената акция, за която бях убеден че ще се сгромоляса, а тя се изстреля нагоре и то точно след стрес-теста...)

              Пък времето ще покаже какво побутна акцията нагоре, дали са били доволни от стрес-теста инвеститори, или нещо друго....
              Last edited by Van Basten; 12.01.2017, 09:03.

              Коментар


              • Ей кво сте напраили днес тука бре......ще продавам последните 30% от позицията......87% профит ми стигат......с толко % може и 2 год да чакам следващата акция.....както казал Костолани "След акция и жена никога не се тича......следващата винаги идва "

                Коментар


                • Някои дори вече купихме

                  Коментар


                  • Нещо се появиха мераклии да купуват

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Абе, какво направихте тук ?

                      Акционерите на Монтепаски ако Ви видят, ще си изядат ушите от завист !

                      Това, което наистина "рулира" е "четенето" на резултатите от стрестеста.... това дали CET1 e Минус или Плюс, май не е от значение.....
                      Помниш ли какво ти казвах в края на Август като беше много притеснен от пустия СЕТ1. Взираш се в не особено съществени детайли и изпускаш голямата картина... Е, все още е в сила!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя
                        Добре, ето ви друга база за оценка на ПИБ:
                        Внимание ...(не е това което казваше Батушка на времето) )) - "Първа инвестиционна банка вече е най-скъпата компания на борсата ни"...
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Абе, какво направихте тук ?

                          Акционерите на Монтепаски ако Ви видят, ще си изядат ушите от завист !

                          Това, което наистина "рулира" е "четенето" на резултатите от стрестеста.... това дали CET1 e Минус или Плюс, май не е от значение.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            ПИБ-а рулирааа! Неочаквано за мнозина и съвсем очаквано за малцина

                            Изстрадахме си го тоя ръст. То не бяха разпродажби и смачкване на цената от институционални преди AQR, то не бяха слухове че ще я национализират веднага след тях, не бяха и "анализи" колко зле се е представила банката и как за нищо не струва.. Е, цар пазар показа друго и тепърва има още много да видим!
                            рано е още аз радост , нека закрепи над 4 лева ...... тогава ша пущим фоерверките
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Сега ясно, а едно време Енергьони какви ги вършеше!

                              http://profit.bg/kompanii/borsova-hr...lrd-lv-na-bfb/
                              Енергони АД вече с капитализация от над 2 млрд. лв. на БФБ

                              Last edited by Jekata; 05.01.2017, 23:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                ПИБ-а рулирааа! Неочаквано за мнозина и съвсем очаквано за малцина

                                Изстрадахме си го тоя ръст. То не бяха разпродажби и смачкване на цената от институционални преди AQR, то не бяха слухове че ще я национализират веднага след тях, не бяха и "анализи" колко зле се е представила банката и как за нищо не струва.. Е, цар пазар показа друго и тепърва има още много да видим!

                                Коментар

                                Working...
                                X