IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще се въздържа от отговор на последния коментар, за да не храня излишно троловете, които са особено активни в тази тема и ние си ги знаем кои са! Ще кажа само, че гледам на фибанката под формата на акция на нашата борса и последното нещо, което ме касае, са прокопита, цецовци, цековци от алековци и т.н. Днес, т.е. вчера за поредна път се "накефих" на новината, която стрина Илонка от фибанката е пуснала - как видите ли, цитирам от техния сайт:

    Fibank (Първа инвестиционна банка)приключи 2016 г. с печалба от 255 млн. лв. преди обезценка на неконсолидирана база, запазвайки трета позиция по големина на активите в България след УниКредит Булбанк и Банка ДСК. Банката е най-голямата институция в страната с български капитал.

    Как хем е българска, хем се "вика" Fibank? И какво значи български капитал? И най-вече каква е тази "новина", при положение че за 2015 имаха 341 милки печалба преди обезценки, а през 2014 - 322 милки? Ама кой ли съм аз да повдигам въпроси...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Ще има..... друг път, а и кой ти търси дивидент от най-стабилната банка на всички земни кълбета, показала само втори най-лош резултат в европейски план от всички обявени AQR-и до момента. Първото пак се държи от Бг банка - един път и ние да сме номер едно и то да не е Фибанката - срам, срам А и кой ти гледа AQR-и, те са за главочи и разни там "разбирачи", важното е, че фибанката е номер едно и яко рахатясва - убряяяяяя
      С такива коментари може веднага да започнеш при Прокопиев...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
        Батя, дивидент ще има ли ?
        Не вярвам от Банков надзор да са щастливи от идеята за раздаване на дивидент при тези резултати от AQR...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
          Батя, дивидент ще има ли ?
          Ще има..... друг път, а и кой ти търси дивидент от най-стабилната банка на всички земни кълбета, показала само втори най-лош резултат в европейски план от всички обявени AQR-и до момента. Първото пак се държи от Бг банка - един път и ние да сме номер едно и то да не е Фибанката - срам, срам А и кой ти гледа AQR-и, те са за главочи и разни там "разбирачи", важното е, че фибанката е номер едно и яко рахатясва - убряяяяяя
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Батя, дивидент ще има ли ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Отчета си го бива
              Мхмм, Р/Е 4,5 и то при големи обезценки за изчистване от лоши кредити.. каквито тази година вероятно ще са много по-малки и печалбата може да нарасне още доста...

              Коментар


                • Net income rises from 12.5m lev year earlier, Bulgaria’s 3rd
                • Income from banking operations rises to 459m lev from 408m lev year earlier
                • Allowance for impairment narrows to 155m lev from 327m lev year earlier

                Коментар


                • 6 пъти вдигат печалбата

                  Коментар


                  • Отчета си го бива

                    Коментар


                    • Рекламите са за шараните и за националните отбори за да зарибяват шараните

                      Коментар


                      • Как мислите - дали е коректно заглавието ?
                        "Жилищен кредит от Fibank с 3,5% фиксирана годишна лихва"
                        http://www.investor.bg/bylgariia/451...-lihva-231950/
                        Според мен е леко подвеждащо, защото става въпрос за : "..Предложението е с фиксирана годишна лихва от 3.5% за първите 3 години.."
                        Тамън да си взема един ваканционен имот и се отказах
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Г-н Груев, извинете, че се намесвам в разговора ви, но според мен не сте запознат с цената на ресурса и цената на който се продава. Според мен през 2017 година лихвените разходи ще спаднат с около 50 милиона под тези от 2016 година. Лично аз съм скептик за това, че лихвите по кредитите при тази банка ще падат по-бързо отколкото по депозитите. Освен това си въобразявам, че след около година еурибор бавно ще почне да пъпли нагоре с което ще се отрази добре на лихвеният спред. Освен това сектора като цяло има огромен излишък от ликвидност на нулеви нива, който ако бъде подаден ще покачи лихвеният доход. Имам още доста критики към повечето мнения, но се въздържам да коментирам.
                          Визираш ли нещо конкретно по лихвите, или пишеш теоретично ?

                          В момента дават ипотечни на 3,5 % и потребителски на 6 %... миналия януари по памет бяха на около 5,5 по ипотечните, а потребителските не знам дали ги бях проверявал тогава, но мисля че бяха над 7,5 - 8 ...

                          Скрития коз по отношение на доходността (не визирам банката/акцията като цяло, а само доходността...) е друг ! Определено не са лихвите, които са си проблем и то голям ! Като фен на акцията си мислех, че трябва да си го видял....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
                            Югозапъден още по-добре!!!!
                            моя грешка, правилна корекция - югозападен вятър желая, за да го води в североизточна посока, сега ще го коригирам.
                            Благодаря за поправката
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • :-)

                              Коментар


                              • Югозапъден още по-добре!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X