IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

    не ми се търсят бисерите ти в темата за цкб ) нали знаеш лъжеш само себе си )
    Жив и здрав да си, и да ме биеш по доходност тази година!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Хаха, голям си комик друже! Давай още от същото
      Те хората знаят кога и какво съм купувал, обявявам си редовно в съответната тема откога ПИБ-а ми е първа акция в портфейла
      Кажи каква ти е мъката.. акцийки ли нямаме, а те поскъпват!?
      не ми се търсят бисерите ти в темата за цкб ) нали знаеш лъжеш само себе си )
      Last edited by X_Y; 06.03.2017, 16:23.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

        Батя е кокошката ) навремето като хванахме ПИБ от 2 до 4, Батя ревеше, че нищо не става от нея ) продадохме му на 4 ) и банката стана, според него ) жалка история. Ако не вярваш виж коментарите преди 2-3 години )
        Хаха, голям си комик друже! Давай още от същото
        Те хората знаят кога и какво съм купувал, обявявам си редовно в съответната тема откога ПИБ-а ми е първа акция в портфейла
        Кажи каква ти е мъката.. акцийки ли нямаме, а те поскъпват!?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Joel Разгледай мнение
          Кокошката беше гладна миналия април. Сега чакаме да видим какво ще снесе.
          Батя е кокошката ) навремето като хванахме ПИБ от 2 до 4, Батя ревеше, че нищо не става от нея ) продадохме му на 4 ) и банката стана, според него ) жалка история. Ако не вярваш виж коментарите преди 2-3 години )

          Коментар


          • Кокошката беше гладна миналия април. Сега чакаме да видим какво ще снесе.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Защо ли имам усещането че скоро някой ще измете терена до 4 лв. Просто вече май не остана кой да предлага бройки на 3,90 и ще трябва да се мине на по-горно стъпало за да може да се купува и акумулира пакет
              Хаха ) гладна кокошка просо сънува )

              Коментар


              • Защо ли имам усещането че скоро някой ще измете терена до 4 лв. Просто вече май не остана кой да предлага бройки на 3,90 и ще трябва да се мине на по-горно стъпало за да може да се купува и акумулира пакет

                Коментар


                • Счетоводната стойност за една акция я пресметнах, че е 7.75 лв. При това положение коефициентът P/B на мен ми излиза много близо около 0.5 на база консолидирания отчет ако приемем, че текущата цена за една акция е 3.90 лв.

                  Коментар


                  • Я, консолидираният отчет взел че се появил без да го забележа.

                    Сега ще му хвърля и аз едно око.

                    Коментар


                    • Консолидацията добавя още 5-6 млн. към годишната печалба. Така печалба на акция възлиза на 0,87 лв., а Р/Е е около 4,5
                      При тези показатели сценария цената на акция да се удвои в рамките на няколко месеца е съвсем реалистичен! Просто е въпрос на време акцията да попадне в полезрението на няколко по-едри местни или чужди играча, които да развалят рахата на сегашния самотен купувач, обиращ всичко предлагащо се до 3,90

                      Коментар


                      • Абсолютно НЕ споделям мнениено на fantasy_gt!!!! Това, че притежателите на 85% от ПИБ са склонни да вкарат суха пара в банката на цена, която е близка до P/B от 0,4-0,5 НЕ МОЖЕ да се нарече сериозно.

                        Аз съм акционер и не мога да го приема.
                        Малки пакети акции се търгуват по борсова цена, ДА. Но тук инвеститорите са по-скоро за кратко и търсят бърза пеяалба.

                        НО цената на големи пакети се формира по различен начин - по-скоро от дългосрочни перспективи на сектора и икономиката, отколкото на базата на последното тримесечие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Дали си играч или играчор, не е важно. Важното е да взимаш на сериозно пазара а себе си - не.
                          Много точни думи Греъме!

                          Коментар


                          • Дали си играч или играчор, не е важно. Важното е да взимаш на сериозно пазара а себе си - не.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Абе да ти кажа моите наблюдения са че твърде сериозните и начетени играчори не са кой знае колко успешни на пазара! Така че нека всеки я кара както сметне за добре и пилците ги броим на есен
                              Батя не се сдържах да се включа макар и малко офтопик, след тоя ти пост . Моето впечатление е, че "твърде сериозните и начетени играчори" наистина може да не успяват да хванат с 1/2 от портфейла си "шита" вдигнал се с хххх% НО когато играта се обърне и задуха насрещния вятър, успяват да опазят голяма част от портфейла си, съхранявайки го по този начин за следващия цикъл, когато към него ще добавят някой "скромен" %. Сигурен съм, че разбираш какво имам в предвид, припомняйки си събитията от 2007, а и не само тогава.Въпреки това всеки си има стил, а веднъж придобити, трудно се променят навици и привички от "стари кучета". Успех.
                              Last edited by Alhimik; 23.02.2017, 22:13.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Хайде по-сериозно, Батя! ....
                                Абе да ти кажа моите наблюдения са че твърде сериозните и начетени играчори не са кой знае колко успешни на пазара! Така че нека всеки я кара както сметне за добре и пилците ги броим на есен

                                Коментар

                                Working...
                                X