IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ivangh Разгледай мнение
    +1

    И аз мисля, че въпреки недостатъци в миналото и все още в настоящето, банката видимо полага усилия във всички посоки - имидж; капитал;миноритари и др. А от "ниската" позиция в която се намира в момента си мисля, че ползите за акционерите ще са добри следващите няколко години. В крайна сметка няма да се жена за нея...,но и друг път съм виждал позиции за които само лошо се пише а те си растат ли растат...
    Да прав си ..за КТБту само лошо се пишеше ,а акциите се търгуваха по 80 кинта и ги помпеше здраво (явно вземаше кредити от банката да си подържа акциите ) ,дано и тука видим подобно поведение
    Имам от тея ,продавам на 5 кинта ,ташака пълен

    Коментар


    • Да се надявам, че следващия ми коментар ще е приемлив, тъй като е от Инвестор:

      "В края на първото тримесечие на 2016 г. делът на банките с чуждестранна собственост нараства до 72,6% от 67,8%, колкото бе към 31 март 2015 г. Tова показват данните от тримесечното издание „Банките в България“, подготвено от управление „Банков надзор“ на Българска народна банка (БНБ), което съдържа кратък аналитичен обзор за състоянието на банковата система през първата четвърт на годината."

      А пълния текст е тук:
      http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...08.2016+%D0%B3.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
        Говориш наизуст без да гледаш отчетите и да мислиш малко по-обективно. От 2012 г. до сега ПИБ са направили обезценки за 700 млн. лв. Това не мислиш ли, че означава само едно - спазване на предписанията на БНБ? Ако вярваш на Бивол, според тях в банката няма и един кредит, който да се изплаща. А как ли тогава съществува и върна държавните пари? Ако имаше някаква истина в глупостите им за ПИБ щеше да е по-добре, след като вече веднъж ги е взела тия 1,2 млрд. лв. да измисли претекст, с който да не ги връща, а да удължи времето с още 2-3-5 години.
        +1

        И аз мисля, че въпреки недостатъци в миналото и все още в настоящето, банката видимо полага усилия във всички посоки - имидж; капитал;миноритари и др. А от "ниската" позиция в която се намира в момента си мисля, че ползите за акционерите ще са добри следващите няколко години. В крайна сметка няма да се жена за нея...,но и друг път съм виждал позиции за които само лошо се пише а те си растат ли растат...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от derk
          Няма значение колко е стара манджата. И за КТБ беше стара (в смисъл, че 2011г. Капитал писа за предстоящите събития и всички тогава го атакуваха), ама се притопли. А иначе ако си бил нечестив през 2010г., може ли да си се пречистил досега?
          Говориш наизуст без да гледаш отчетите и да мислиш малко по-обективно. От 2012 г. до сега ПИБ са направили обезценки за 700 млн. лв. Това не мислиш ли, че означава само едно - спазване на предписанията на БНБ? Ако вярваш на Бивол, според тях в банката няма и един кредит, който да се изплаща. А как ли тогава съществува и върна държавните пари? Ако имаше някаква истина в глупостите им за ПИБ щеше да е по-добре, след като вече веднъж ги е взела тия 1,2 млрд. лв. да измисли претекст, с който да не ги връща, а да удължи времето с още 2-3-5 години.

          Коментар


          • "Тук имам няколко изтрити коментара. По същество в тях изразих личното си мнение за банката. Това беше преди време. Сега, след резултатите от стрес-теста не съм изненадан. Дори резултатите се припокриват почти напълно с очакванията ми. Връщам се назад във времето, когато Дянков премахна нивото на класификация на един документ, който предвиждаше 1 200 000 000 лева за подкрепа на банковата система, написан през 2008 година. Тази подкрепа тогава беше насочена към една банка. Малко по-късно БНБ издаде предписания за увеличаване на капитала на две български банки. Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение."

            Този коментар не ми е изтрит, но тук имам изтрито едно изречение. Изтриването на това изречение (в него не се съдържа никаква конкретика, но разкрива начина на управление на страната) променя досегашното ми мнение за Инвестор. Явно и те са зависими.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Най-вече земята под комбината. Хиляди декари в близост до София. И е оценена на само 270М защото иска допълнителни инвестиции за да стане годна.
              Що не кажеш и колко са прогнозите за т.нар. "допълнителни инвестиции", за да стане годна земята за нещо различно от индустриално бунище?

              Прави ми впечатление, че напъните ти за манипулацийки стават съвсем повърхностни и плоски, преди се стараеше повече...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                Никой не твърди, че банковия бизнес е съвсем идентичен... но си има универслани измерители като CET1, които дори при различни банкови системи, дават представа за устойчивостта на банката.

                CET1, може и да се различава в малки граници при едни и същи показатели за банки в Италия, България и САЩ, но няма да е нещо фрапиращо... както дадох пример, няма в България да е -7%, а в САЩ или Италия да излезе на +7....

                Така че е нелепо да твърдите, че при сравнително унифицирани банкови стандарти (т.нар "Базелски стандарти"), едва ли не "наште минуси са всъщност плюсове"....

                За бога - не сравняваме лични вкусови предпочитания дали пицата е по-вкусна в България или Италия.... Има си банкови стандарти и CET1 се знае какво е, айде недейте със свободни съчинения....
                Посоката ти на разсъждение е грешна! В стрес теста всяка ЦБ си залага собствени имагинерни негативни прогнози. Ако БНБ е заложила 15-20% спад в цената на НИ, в Германия са заложили 5%. По-другите "стресиращи" фактори също има големи разминавания. Затова ти казах че сравнението ти е супер некоректно до степен манипулативно!
                Можеш да сравняваш в нашата си кочинка.. с останалите банки тук. Но имай нещо предвид: Чуждите банки бързо и лесно могат да засилят в балансите на майките си 1-2 млрд. лв. лоши активи и след теста да си ги върнат... При ПИБ няма как да се направи това упражнение. Затова и там AQR-а е най-меродавен.
                И пак ти казвам .. взираш се в дребни, ирелевантни детайлчета и изтърваш картината.. Вместо спад с 15-20% на НИ, в последната година имаме такъв ръст (думи на мениджмънта от срещата). За чий ти е тогава да се вглабяваш в отрицателния СЕТ1 от теста!?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                  Всичко разбрах само едно не схващам кое точно на Кремиковци струва 270 000 000 лв. и има ли на тази планета някой който да даде тази сума след като не се връщат парите по кредита?! Според мен тук има много акционери които се надяват на сериозни ръстове за да реализират поне вложеното. "Осреднената" цена на акцията в различните Ви портфейли определено тревожи инвеститорите но пожелавам на всички късмет да излязат сухи от водата.
                  Най-вече земята под комбината. Хиляди декари в близост до София. И е оценена на само 270М защото иска допълнителни инвестиции за да стане годна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                    Батя е прав тук. Правенето на банков бизнес в България и такъв в Германия са коренно различни като тип и начин на функциониране. Там за обезпечени се признават едни неща, тук други. За това и методологията не може да се прилага точно. Прост пример. Според дефиницията за жизненоспособна фирма на ЕС, това е такава с милиони капита и подаваща тримесечни отчети към търговския регистър. У нас имаш фирми масово с по 10 лв. или 5 хил. лв. капитал, а имат активи за милиони. Ясно е, че при фалит тия 10 лв. или 5 хил. лв. не могат да покрият загубите, но това са минималните законови изисквания. А отчети да не казваме, че я се подадат веднъж на 2-3 години, я не. Така че структурата на икономиката и бизнеса ни е друга.
                    Никой не твърди, че банковия бизнес е съвсем идентичен... но си има универслани измерители като CET1, които дори при различни банкови системи, дават представа за устойчивостта на банката.

                    CET1, може и да се различава в малки граници при едни и същи показатели за банки в Италия, България и САЩ, но няма да е нещо фрапиращо... както дадох пример, няма в България да е -7%, а в САЩ или Италия да излезе на +7....

                    Така че е нелепо да твърдите, че при сравнително унифицирани банкови стандарти (т.нар "Базелски стандарти"), едва ли не "наште минуси са всъщност плюсове"....

                    За бога - не сравняваме лични вкусови предпочитания дали пицата е по-вкусна в България или Италия.... Има си банкови стандарти и CET1 се знае какво е, айде недейте със свободни съчинения....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
                      Като юрист съм длъжен да кажа, че това твърдение е дълбоко невярно. Всяко юридическо лице може да води дела за нанесени материални и нематериални вреди, а ако има извършено престъпление - например клевета, отговорност ще носи физическото лице, отговорно за публикацията на материала.



                      QUOTE=marto76;1060023281]Батя,
                      по сега действащите закони в България - юридическо лице не може да съди сайт или вестник!

                      БНБ има задължения, които са й вменени по закон и може да ги приложи, но те явно са твърде плахи и неуверени след ерата на Искров и предпочитат да играят "щрауса" с глава забита на дълбоко в пясъка...

                      Иначе съм сигурен, че банката си е потърсила правата и с жалби до ДАНС и Прокуратура, така че те ще бъдат на ход.

                      Не е препоръка!
                      [/QUOTE]

                      Икономедиа беше глобена със стотици хиляди от КФН заради публикации за ПИБ. Така че има механизми и самата медия да носи отговорност. После съда отмени глобата щото беше идиотска (част от войната на Меродиев ) де.

                      Коментар


                      • Все пак някой ще сподели отзиви от срещата вчера ?
                        Може и на лични.

                        Коментар


                        • Като юрист съм длъжен да кажа, че това твърдение е дълбоко невярно. Всяко юридическо лице може да води дела за нанесени материални и нематериални вреди, а ако има извършено престъпление - например клевета, отговорност ще носи физическото лице, отговорно за публикацията на материала.



                          QUOTE=marto76;1060023281]Батя,
                          по сега действащите закони в България - юридическо лице не може да съди сайт или вестник!

                          БНБ има задължения, които са й вменени по закон и може да ги приложи, но те явно са твърде плахи и неуверени след ерата на Искров и предпочитат да играят "щрауса" с глава забита на дълбоко в пясъка...

                          Иначе съм сигурен, че банката си е потърсила правата и с жалби до ДАНС и Прокуратура, така че те ще бъдат на ход.

                          Не е препоръка! [/QUOTE]

                          Коментар


                          • Всичко разбрах само едно не схващам кое точно на Кремиковци струва 270 000 000 лв. и има ли на тази планета някой който да даде тази сума след като не се връщат парите по кредита?! Според мен тук има много акционери които се надяват на сериозни ръстове за да реализират поне вложеното. "Осреднената" цена на акцията в различните Ви портфейли определено тревожи инвеститорите но пожелавам на всички късмет да излязат сухи от водата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                              Ама ти честно ли ?.... Кое му е манипулативното, че пък и "наглено". ?!?!?

                              Има си методология за определяне на CET1, а стрес-тестовете дори да не са 100 % еднакви, са все под диктовката на ЕЦБ и са със сходна логика какво се тества.

                              Може би твърдиш, че ако ЕЦБ директно бе тествала ПИБ-а, вместо отрицателен CET1 от (-6,9%), щеше да им изкара положителна величина над критичните (+4,5%) ?

                              Така ли смяташ наистина ?
                              Батя е прав тук. Правенето на банков бизнес в България и такъв в Германия са коренно различни като тип и начин на функциониране. Там за обезпечени се признават едни неща, тук други. За това и методологията не може да се прилага точно. Прост пример. Според дефиницията за жизненоспособна фирма на ЕС, това е такава с милиони капита и подаваща тримесечни отчети към търговския регистър. У нас имаш фирми масово с по 10 лв. или 5 хил. лв. капитал, а имат активи за милиони. Ясно е, че при фалит тия 10 лв. или 5 хил. лв. не могат да покрият загубите, но това са минималните законови изисквания. А отчети да не казваме, че я се подадат веднъж на 2-3 години, я не. Така че структурата на икономиката и бизнеса ни е друга.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                А не ви ли става интересно защо тия биволци толкова упорито плюват по ПИБ!? Претоплят една и съща стара манджа с давност 2011-2012 г., сякаш от тогава нищо не се е променило... Според мен имат някаква лична вражда или играят по свирката на спонсор.. А че не ги съдят.. че защо да им правят реклама!?
                                Батя,
                                по сега действащите закони в България - юридическо лице не може да съди сайт или вестник!

                                БНБ има задължения, които са й вменени по закон и може да ги приложи, но те явно са твърде плахи и неуверени след ерата на Искров и предпочитат да играят "щрауса" с глава забита на дълбоко в пясъка...

                                Иначе съм сигурен, че банката си е потърсила правата и с жалби до ДАНС и Прокуратура, така че те ще бъдат на ход.

                                Не е препоръка!

                                Коментар

                                Working...
                                X