IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel

    Не си схванал дискусията .
    Много добре даже я е схванал, аз тръгнах да пиша, но се спрях, щото като пиша тук винаги ми казват, че не съм заинтересован и да си мълча, та си замълчавам в повечето случаи.
    Да го кажа и аз - ти си неправ в правотата си
    Анкетата на голямата мечка пък е доста показателн и мисля, отговаря на въпросите защо цената стигна (беше добутана) до 6 лева, като нивото около 5,30-5,50 се брани френетично, а пробив под 5 към момента е изключен. естествено, това се дължи само и единствено на прекрасните резултати на банката, особено тези на стрес теста, които са най-добрите от всички листнати Бг банки, затова и тук ръстът е напълно обоснован
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      Не споря, не изказвам твърдения, само задавам три въпроса:

      1) Защо други две листнати банки (БАКБ (58,91%) и Тексим (26,50%)) и трета от Софикс в лицето на ЦКБ (73,74%), всички от които имат подобрена рентабилност, нямат годишен ръст от 167,27%?

      2) Как 12-минутното Общо събрание се оценява в контекста на доброто корпоративно управление и връзката с миноритарите?

      3) Вярно ли е, че кандидатите за купувачи на ЧЕЗ са известни поименно, докато тези за ПИБ - не?

      А дали Р/Е 7 е ниска оценка - да, доста. Но както се вижда, този коефициент всеки си го смята по своя методология
      Eдин аматьорски въпрос - при банките не е ли по-важен коефицента P/B ?
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Основният проблем, който коментираме с колегите е не дали някоя банка е печеливша, дали п/е и е ниско или високо... а това до колко се спазват практиките на доброто банкиране, кой регулира, кой е отговорен за риска и тн. Ще кажете, че говорим тенденциозно, но имаме съвсем пресен опит с една друга 'банка на банките' дето спечели къде що има награди, а накрая се оказа пощенска кутия...

        Пак казвам акциите са си акции, но за мен, а и не само за мен такива сделки (да не кажа) схеми като кремиковци не трябва да се толерират от регулатора, акционерите и фактори в банката.


        Поздрави и успех на акционерите.

        мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ации

        ПП нямам акции в ПИБ, но имам сметки (както имах и в КТБ) сървиса на банката е добър, клоновата мрежа също... това, което ме притеснява до колко риска в определени сделки е оправдан и дали вече не излиза от термина 'бакниране'
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Въобще не си прав. Подхождаш чисто субективно към слочая, понеже акцията не те кефи.
          Винаги се обявяват тези намерения. Все едно да кажеш че ЧЕЗ не трябваше да съобщават че МОЖЕ да продадат, а да съобщят едва когато подпишат предварителен договор.
          Не си прав и за това че на 99% покачването тук е било поради очаквания за тая сделка. Не, в по голямата си част беше заради стабилното представяне в бизнеса и ренатбилността на банката и заради сделката с ОББ, която показа че пазарната оценка на ПИБ е 3-4 пъти подценена.. Така последва едно наваксване в оценката на фундамента.
          И още нещо.. дори да няма сделка и нов инвеститор, не смяташ ли че Р/Е 7 е ниска оценка при текущото състояние на БФБ?
          Не споря, не изказвам твърдения, само задавам три въпроса:

          1) Защо други две листнати банки (БАКБ (58,91%) и Тексим (26,50%)) и трета от Софикс в лицето на ЦКБ (73,74%), всички от които имат подобрена рентабилност, нямат годишен ръст от 167,27%?

          2) Как 12-минутното Общо събрание се оценява в контекста на доброто корпоративно управление и връзката с миноритарите?

          3) Вярно ли е, че кандидатите за купувачи на ЧЕЗ са известни поименно, докато тези за ПИБ - не?

          А дали Р/Е 7 е ниска оценка - да, доста. Но както се вижда, този коефициент всеки си го смята по своя методология

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

            По-скоро очаквам, да казват нещо, ако имат да казват нещо....

            Ако са решили наистина да привличат чужда банка - това е много добре ! Но нека да я намерят и да почнат да водят преговори, пък като постигнат резултат да го обявят, или пък поне като почнат преговори, да се похвалят - ако не за друго за да са публични и да разпросранят равна информация към инвеститорите, за да няма изтичане на инфо.

            Това, че им се иска да привлекат "световна банка" е информация с нулева инвестиционна стойност. Да пускаш такива "новини" за мен е несериозно.... Аналогията пак казвам е да обявя "Аз искам и съм решил да стана милионер"....

            Просто с тези "новини" изкривяват пазара - видяхте какво стана последните месеци с цената на акцията, на 99 % в резултат на очаквания, че ще има голяма сделка в бъдеще... Ами ако оттук нататък повече нищо не се спомене по този въпрос... или пък чисто и просто в следващите 5 години се отчита "не сме се отказали - продължаваме да търсим".

            Пак казвам - несериозно е да се афишират желания....
            Въобще не си прав! Подхождаш чисто субективно към случая, понеже акцията не те кефи.
            Винаги се обявяват тези намерения. Все едно да кажеш че ЧЕЗ не трябваше да съобщават че МОЖЕ да продадат, а да съобщят едва когато подпишат предварителен договор.
            Не си прав и за това че на 99% покачването тук е било поради очаквания за тая сделка. Не, в по голямата си част беше заради стабилното представяне в бизнеса и ренатбилността на банката и заради сделката с ОББ, която показа че пазарната оценка на ПИБ е 3-4 пъти подценена.. Така последва едно наваксване в оценката на фундамента.
            И още нещо.. дори да няма сделка и нов инвеститор, не смяташ ли че Р/Е 7 е ниска оценка при текущото състояние на БФБ?
            Last edited by Батя; 07.07.2017, 10:07.

            Коментар


            • Van Basten, мисля, че казаха, че на следващата среща с инвеститорите ще се говори за това. Пък и нали са наели консултант за сделката... Едва ли говорят ей-така. Нека да изчакаме малко, следващата среща ще е след отчета предполагам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение

                Вие какво очаквате, ежедневен бюлетин от банката докъде вървят нещата ли?
                По-скоро очаквам, да казват нещо, ако имат да казват нещо....

                Ако са решили наистина да привличат чужда банка - това е много добре ! Но нека да я намерят и да почнат да водят преговори, пък като постигнат резултат да го обявят, или пък поне като почнат преговори, да се похвалят - ако не за друго за да са публични и да разпросранят равна информация към инвеститорите, за да няма изтичане на инфо.

                Това, че им се иска да привлекат "световна банка" е информация с нулева инвестиционна стойност. Да пускаш такива "новини" за мен е несериозно.... Аналогията пак казвам е да обявя "Аз искам и съм решил да стана милионер"....

                Просто с тези "новини" изкривяват пазара - видяхте какво стана последните месеци с цената на акцията, на 99 % в резултат на очаквания, че ще има голяма сделка в бъдеще... Ами ако оттук нататък повече нищо не се спомене по този въпрос... или пък чисто и просто в следващите 5 години се отчита "не сме се отказали - продължаваме да търсим".

                Пак казвам - несериозно е да се афишират желания....

                Коментар


                • Анкета ПИБ 2017

                  Временни резултати тук
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                    Повече от 5-6 години трябват !
                    И за това си прав.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                      (6) (Изм. – ДВ, бр. 27 от 2014 г.) Ако акционери, които притежават ква- лифицирано дялово участие, с дейността или с влиянието си в управлението на банката са навредили на нейната надеждност или сигурност или ако по преценка на БНБ не разполагат с финансови възможности за участие в увели- чаването на капитала до определения от БНБ размер, БНБ има право при при- лагане на мярката по чл. 103, ал. 2, т. 11 да ограничи или да лиши акционерите на банката от правото им да участват съответно на дела им в увеличаването на капитала по реда на чл. 194, ал. 1 и 2 от Търговския закон. (7) В случаите по ал. 6 БНБ може да задължи банката да увеличи капитала си под условие, че новите акции се закупят от лица и по цена, определени от БНБ. (8) (Изм. – ДВ, бр. 27 от 2014 г.) При прилагане на мярката по чл. 103, ал. 2, т. 11, както и в случаите на увеличаване на капитала по реда на чл. 110 и 118 спрямо банка – публично дружество, разпоредбите на чл. 112–112в от Закона за публичното предлагане на ценни книжа не се прилагат, а се прилага редът, установен в Търговския закон и в този закон.
                      Мда .... за поправката "КТБ" не се бях сетил.Прав си в конкретния случай.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Брейй Начев, ама ти си бил много докачлив и обидчив.. та чак на злоба го обърна, само заради една добронамерена забележка!
                        Сори, няма да те затормозявам повече с моите препоръки, действай както си знаеш!

                        Коментар


                        • Момчета, успокойте топката, малко и не се потете - лято е

                          Клиентите са си казали думата тая година, така че може да се ориентираме и по други показатели, че банката се движи във все по-добра посока и това не е от вчера - http://www.monitor.bg/a/view/59880-%...BD%D1%82%D0%B0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                            (6) (Изм. – ДВ, бр. 27 от 2014 г.) Ако акционери, които притежават ква- лифицирано дялово участие, с дейността или с влиянието си в управлението на банката са навредили на нейната надеждност или сигурност или ако по преценка на БНБ не разполагат с финансови възможности за участие в увели- чаването на капитала до определения от БНБ размер, БНБ има право при при- лагане на мярката по чл. 103, ал. 2, т. 11 да ограничи или да лиши акционерите на банката от правото им да участват съответно на дела им в увеличаването на капитала по реда на чл. 194, ал. 1 и 2 от Търговския закон. (7) В случаите по ал. 6 БНБ може да задължи банката да увеличи капитала си под условие, че новите акции се закупят от лица и по цена, определени от БНБ. (8) (Изм. – ДВ, бр. 27 от 2014 г.) При прилагане на мярката по чл. 103, ал. 2, т. 11, както и в случаите на увеличаване на капитала по реда на чл. 110 и 118 спрямо банка – публично дружество, разпоредбите на чл. 112–112в от Закона за публичното предлагане на ценни книжа не се прилагат, а се прилага редът, установен в Търговския закон и в този закон.
                            А-ааа!
                            Точно това като теза ми се въртеше в главата!
                            Знаете как е, човек чете, мисли, събира опит и в един момент при създаване на ситуация, при която решава да дземе отношение, казва си становището на база на събран опит, познания, вярвания.
                            За не съм чел нарочно законодателството за пореден път за да търся нарочен отговор.
                            Имаме важна новост, просто споделих първото, което сметнах за приложимо.
                            Нали споделените мнения тук не са за пред съд, от което зависят човешки животи?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Начев, не подскачай, моля, за пръв път и аз да защитя ........Лека от мен
                              Грую, винаги съм готов да реагирам на нормална и добронамерена приказка.
                              Заявявайки своето субективно виждане за увеличението на капитала на ПИБ, изрично съм подчертал, че тук става въпрос за сложна юридическа материя, която изисква допълнителен анализ и експертиза и споделям субективно виждане.
                              Моето (вероятно субективно и ограничено) познаване на нормативната база ме води до неангажиращо мнение, че все пак при този случай при увеличението на капитала ще се приложат разпоредбите на общото търговско право - ТЗ, разпоредбите от чл. 194 и следващи. Естествено при съобразяване на специфика.
                              Не съм юрист и не претендирам, че задължително и безалтернативно ще стане точно така.
                              Ти си правист и това е подходящ случай да помоля и предложа да разясниш, макар и пестеливо, как и при прилагане на кои точно нормативни документи ще се случи този процес.
                              Предлагам също да не ставаш нечий чужд говорител, най-малкото защото между теб и субекта има толкова огромна разлика, че картината става обърната и напълно неприемлива. Да не говорим, че всъщност дори не е изказано никакво смислено и аргументирано становище. Обичайните дидактични подмятания и отвратителни натяквания в стил: Вижте великия инвеститор, колко е умен!
                              Да не говорим, че ако решим за издребняваме, може да се окаже, че такъв закон като предлагания за изучаване няма.
                              Една дума в повече или по-малко може да промени драматично предмета на регулираните отношения. Аз без препоръки си мисля, че ЗПФИ регулира други отношения и материя и както винаги това е напълно неангажиращо.
                              Най-важното е да не подведем някого и да причиним вреди или оставим в пълно неведение за случващото се. Ето това е основната причина да се водят тези разговори, не да осигуряваме проценти доходност.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Ти пък... Това си беше "новина", колкото да привлече вниманието към акцията и да изстреля цената....

                                Горе-долу в личен план, можеш да постигнеш същото, като накараш Каролев да постне един Tweet, че orchis е взел решение и сериозно обмисля възможността да стане Милионер....
                                Вие какво очаквате, ежедневен бюлетин от банката докъде вървят нещата ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X