IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    ++
    Първото което си помислих, след като видях резултата от тестовете, беше от рода "Е как пък за толкова време след тестовете на БНБ (по препоръка на ЕС), как така резузтатите са почти същите, все едно че го е нямало това време!?!?, а толкова големи печалби и обезценки се отчетоха оттогава" !?!?(+ още риторични въпроси)
    Мислех да не пиша из темата и аз, но не се сдържах сложих плюсчето
    Всичко е в детайлите....виж % фирмени кредити при двете проверки
    п.с. при ЦКБ по спомен бяха проверени над 95% , което ме накара да заформя солиден пакет при тях ....
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Вероятно ще използват всяка слабост и ще ни скъсат от критики и документация, само и само да протакат максимално дълго.
      Просто оставаме с впечатлението, че не искат да ни вкарват при богатите и ни подритват, а и досега политиците ни сякаш се кланяха и не отстояваха ясно и директно държавния или национален интерес. Докато не си търсим правата, няма да дадат Защо ни третират като маймуни ли, ами просто политика, в която ние така или иначе не можахме да вкараме истински "силни" "играчи" като един орбан например. или като варуфакис, (сравняваме със сходна черга)...Ето една Литва стана Нато-член през първи април 2004та и по бързата процедура само след месец за първи май заменя соц-манифестацията с членство в ЕС.)) Литва са наполовина по-малко население. Още по-парадоксално че в комплект с Латвия, а латвийците тогава бяха като икономика доста по-зле от нас(по спомен), а цялото им население е колкото пребиваващите в софия....кажи речи.. Т.е. действа се съвсем тенденциозно срещу нас и ни третират като маймуни. За което и обаче и за съжаление и ние си имаме своята вина (пряка, косвена и т.н.)
      (мое мнение, без препоръка)
      Да си чувал нещо за правова държава и върховенство на закона. Или за разделение на властите и независима медиина среда.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Мислех да пиша нешо тук, но се отказах -едва ли ще ме разберат. Резултатите са трагични, странно, че на Фибанката са по-зле от на сервитьорката, макар че там имаше специална врътка с капитала на Виктория само и само да минат стрес теста. Самият факт, че след 3 години на набиване на обезценки за над половин милиард, и след повече от перфектна среда за правене на яко кинти и реализиране на обезпечения на безкрайно растящ пазар на НИ, тук откриваме не само дупка при сценариите, но и дупка по време на самият ПКА (това едва ли някой от държащите акции тук го разбира), е повче от показателен!

        Обаче това няма значение - очаквам сериозен ъп на акциятам напомпан от ПФБК днес, и нива над 3,50 - тука е така, баце!
        ++
        Първото което си помислих, след като видях резултата от тестовете, беше от рода "Е как пък за толкова време след тестовете на БНБ (по препоръка на ЕС), как така резузтатите са почти същите, все едно че го е нямало това време!?!?, а толкова големи печалби и обезценки се отчетоха оттогава" !?!?(+ още риторични въпроси)
        Мислех да не пиша из темата и аз, но не се сдържах сложих плюсчето

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
          В пространно мнение на първа страница в Инвестор, чета че ЕЦБ ще се произнесе по приемането ни в банковия съюз и чакалнята когато двете банки изпълнили предписанията, което щяло да стане скоро.Това значи ли че ще се забави влизането в еврозоната заради състоянието на две банки или аз си правя някакви неправилни изводи или казаното в статията е подвеждащо. Тоест като гледам исторически как върви тази банка Еврозоната ще я гледаме през крив макарон.Аз също се чудя как при този икономически подем и имотен бум банка с близо 10 млд, активи не може да изкара нормална за размера си печалба, а се налага да се преоценят инвестиционни имоти.Че то пет пъти по-малки банки по активи вадят печалба колкото ПИБ без преоценките на инвестиционни имоти.
          Вероятно ще използват всяка слабост и ще ни скъсат от критики и документация, само и само да протакат максимално дълго.
          Просто оставаме с впечатлението, че не искат да ни вкарват при богатите и ни подритват, а и досега политиците ни сякаш се кланяха и не отстояваха ясно и директно държавния или национален интерес. Докато не си търсим правата, няма да дадат Защо ни третират като маймуни ли, ами просто политика, в която ние така или иначе не можахме да вкараме истински "силни" "играчи" като един орбан например. или като варуфакис, (сравняваме със сходна черга)...Ето една Литва стана Нато-член през първи април 2004та и по бързата процедура само след месец за първи май заменя соц-манифестацията с членство в ЕС.)) Литва са наполовина по-малко население. Още по-парадоксално че в комплект с Латвия, а латвийците тогава бяха като икономика доста по-зле от нас(по спомен), а цялото им население е колкото пребиваващите в софия....кажи речи.. Т.е. действа се съвсем тенденциозно срещу нас и ни третират като маймуни. За което и обаче и за съжаление и ние си имаме своята вина (пряка, косвена и т.н.)
          (мое мнение, без препоръка)
          Last edited by precakanoto; 29.07.2019, 20:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
            В пространно мнение на първа страница в Инвестор, чета че ЕЦБ ще се произнесе по приемането ни в банковия съюз и чакалнята когато двете банки изпълнили предписанията, което щяло да стане скоро.Това значи ли че ще се забави влизането в еврозоната заради състоянието на две банки или аз си правя някакви неправилни изводи или казаното в статията е подвеждащо. Тоест като гледам исторически как върви тази банка Еврозоната ще я гледаме през крив макарон.Аз също се чудя как при този икономически подем и имотен бум банка с близо 10 млд, активи не може да изкара нормална за размера си печалба, а се налага да се преоценят инвестиционни имоти.Че то пет пъти по-малки банки по активи вадят печалба колкото ПИБ без преоценките на инвестиционни имоти.

            ЕЦБ няма да вземе сега решение, защото мандатът на Драги приключва и решението ще бъде взето от новото ръководство. Освен това май есента беше следващата среща на финансовите министри на страните от Eврозоната и тогава би следвало да се разглежда това решение. Всякакви други приказки по темата са си спекулации.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
              В пространно мнение на първа страница в Инвестор, чета че ЕЦБ ще се произнесе по приемането ни в банковия съюз и чакалнята когато двете банки изпълнили предписанията, което щяло да стане скоро.Това значи ли че ще се забави влизането в еврозоната заради състоянието на две банки или аз си правя някакви неправилни изводи или казаното в статията е подвеждащо. Тоест като гледам исторически как върви тази банка Еврозоната ще я гледаме през крив макарон.Аз също се чудя как при този икономически подем и имотен бум банка с близо 10 млд, активи не може да изкара нормална за размера си печалба, а се налага да се преоценят инвестиционни имоти.Че то пет пъти по-малки банки по активи вадят печалба колкото ПИБ без преоценките на инвестиционни имоти.
              Така е ,и на мен ми се струва че ще видим през крив макарон еврозоната.От друга страна като гледам Дойче банк с активи за няколко трилиона прави печалба второто тримесечие 230 мил. (като се изключат разходите за преструктуриране които които я дърпат над 3 милиарда в загуба) и си давам кураж за нашите

              Коментар


              • В пространно мнение на първа страница в Инвестор, чета че ЕЦБ ще се произнесе по приемането ни в банковия съюз и чакалнята когато двете банки изпълнили предписанията, което щяло да стане скоро.Това значи ли че ще се забави влизането в еврозоната заради състоянието на две банки или аз си правя някакви неправилни изводи или казаното в статията е подвеждащо. Тоест като гледам исторически как върви тази банка Еврозоната ще я гледаме през крив макарон.Аз също се чудя как при този икономически подем и имотен бум банка с близо 10 млд, активи не може да изкара нормална за размера си печалба, а се налага да се преоценят инвестиционни имоти.Че то пет пъти по-малки банки по активи вадят печалба колкото ПИБ без преоценките на инвестиционни имоти.
                Last edited by X_Y; 29.07.2019, 15:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение

                  Не бяха 1.3 млрд., а 1.2 млрд. Не бяха евро, а лева. Не бяха от ЕЦБ, а от Министреството на финансите.
                  И да, изплати ги предсрочно, и то барабар с лихвите. Ето вижте тук - https://money.bg/finance/fibank-izpl...arda-leva.html
                  А от този влог държавата спечели 28.5 млн.
                  Тъкмо мислех да си мълча и дежурният по долап в българската фибанкасъ се обади. Айде сега кажи колко загуби България от сделката, щото ги даде на 2% лихва, а ги тегли на 3,5% малко преди това - като сте рекли А, речете и Б. И то добре че бяха от чужбина да опишат нещата, че тука си мълчахте кат такоа. да не говорим как се говореше за платени милиарди депозити, а бяха платени по милиард, които после се върнаха в немалка част. Та да не си говорим на ангро, ако може.

                  П.С. И кажете що в искането на страната за отпускане на помощта пишеше " за подпомагане на банкИ", а се оказа, че е само една банкА...
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                    Тогава все пак за 1 ден изплатиха 1.9 милиарда депозити така че да не най-вероятно а реално си е бил отрицателен капитала на банката. Въпроса мен дето ме притеснява е какво стана с ония 1.3 милиарда евро от ЕЦБ върнаха ли се или не.
                    Не бяха 1.3 млрд., а 1.2 млрд. Не бяха евро, а лева. Не бяха от ЕЦБ, а от Министреството на финансите.
                    И да, изплати ги предсрочно, и то барабар с лихвите. Ето вижте тук - https://money.bg/finance/fibank-izpl...arda-leva.html
                    А от този влог държавата спечели 28.5 млн.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                      По долу казваш че не си експерт по темата имаш ли идея изобщо как работи една банка ?
                      Не съм експерт, но е очевидно, че капитала е разликата между активи и пасиви и не се влияе от тегленето на депозитите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        При теглене на депозити не се променя капитала.
                        По долу казваш че не си експерт по темата имаш ли идея изобщо как работи една банка ?
                        Last edited by bnight; 29.07.2019, 14:30.
                        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                          Тогава все пак за 1 ден изплатиха 1.9 милиарда депозити така че да не най-вероятно а реално си е бил отрицателен капитала на банката. Въпроса мен дето ме притеснява е какво стана с ония 1.3 милиарда евро от ЕЦБ върнаха ли се или не.
                          При теглене на депозити не се променя капитала. ЕЦБ не е давала пари на ПИБ, а иначе се върнаха парите на държавата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение

                            Именно това е ключово, след половин милиард обезценки!!!Хора ако прибавим тези обезценки и махнем преоценените през годините други активи и инвестиционни имоти към настоящия недостиг излиза, че преди 5 години когато банката беше спасена капитала и вероятно е бил отрицателен.
                            Тогава все пак за 1 ден изплатиха 1.9 милиарда депозити така че да не най-вероятно а реално си е бил отрицателен капитала на банката. Въпроса мен дето ме притеснява е какво стана с ония 1.3 милиарда евро от ЕЦБ върнаха ли се или не.
                            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Мислех да пиша нешо тук, но се отказах -едва ли ще ме разберат. Резултатите са трагични, странно, че на Фибанката са по-зле от на сервитьорката, макар че там имаше специална врътка с капитала на Виктория само и само да минат стрес теста. Самият факт, че след 3 години на набиване на обезценки за над половин милиард, и след повече от перфектна среда за правене на яко кинти и реализиране на обезпечения на безкрайно растящ пазар на НИ, тук откриваме не само дупка при сценариите, но и дупка по време на самият ПКА (това едва ли някой от държащите акции тук го разбира), е повче от показателен!

                              Обаче това няма значение - очаквам сериозен ъп на акциятам напомпан от ПФБК днес, и нива над 3,50 - тука е така, баце!
                              Именно това е ключово, след половин милиард обезценки!!!Хора ако прибавим тези обезценки и махнем преоценените през годините други активи и инвестиционни имоти към настоящия недостиг излиза, че преди 5 години когато банката беше спасена капитала и вероятно е бил отрицателен.

                              Коментар


                              • Без да съм спец в тази област, предполагам ,че ПИБ има по-ралични разбирания за банкиране от постулатите на ЕЦБ/БНБ. Например лошите кредити може и да не са толкова лоши ако има добро обезпечение. Някой тук може ли да каже какъв е резултата до сега със заемите за Кремиковци? Колко са били, колко са погасени, колко е събрано от обезпеченията, колко остава?

                                Коментар

                                Working...
                                X