IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
    Леле-мале.... И това доживях на стари години - да ми изтрият пост ?!?!




    @aleks262
    Би ли бил така добър, да ми кажеш какво точно спекулирах ?!?

    1.) Цитирах критериите на стрес теста (публична информация);
    2.) Цитирах резултатите на една от банките подложени на стрес-теста (публична информация);
    3.) Зададох въпрос как при 3 резултата ПОД критериите, стрес-теста се анонсира като успешно преминат от Държавна институция, която трябва да всява респект и доверие с префесионализма и безпристрастността си ?

    Наистина те моля, да кажеш къде е спекулацията ?
    Казал съм че някой ще фалира ? Казал съм че цената на акцията ще падне (или ще се качи) ?!?

    ЩО ЗА ЦЕНЗУРА Е ТОВА ?!? И ЗАЩО Я ПРАВИТЕ ?!?
    Задаваш "неправилните" и неудобни въпроси затова ! Аз онзи ден написах, че БНБ и Асоциацията на банките все замазват и завоалират резултатите от проверките, сегашни и предишните, и мен ме изтриха най безпардонно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

      Добре е да се четат официални данни. И аз докато ги четох забелязах следното: ПИБ са си извадили едни 38 млн.евро от началното салдо на капитала в резултат най-вероятно одита на 2018. ЕЦБ обаче казва ще не са ги отчели, тъй като са направени след старта на ПКА и съответно са ги включили отново в необходимите обезценки. Тоест капитала е намалял два пъти с въпросните 38 млн.лв., представляващи около 108 базисни точки. Ако премахнеш тази очевидна грешка, излиза че въпросните 355 точки недостиг са всъщност 247 и съответно резултата от ПКА е че ПИБ е над 4,50%, а именно 5,53%.
      Ако имат грешка, не е ли редно ЕЦБ да коригират резултатите?

      Коментар


      • по тази тема, триените коментари са повече от оставените и то няма заяждане или псуване...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Добре е да се четат официални данни. И аз докато ги четох забелязах следното: ПИБ са си извадили едни 38 млн.евро от началното салдо на капитала в резултат най-вероятно одита на 2018. ЕЦБ обаче казва ще не са ги отчели, тъй като са направени след старта на ПКА и съответно са ги включили отново в необходимите обезценки. Тоест капитала е намалял два пъти с въпросните 38 млн.лв., представляващи около 108 базисни точки. Ако премахнеш тази очевидна грешка, излиза че въпросните 355 точки недостиг са всъщност 247 и съответно резултата от ПКА е че ПИБ е над 4,50%, а именно 5,53%.
          А ПКБ къде отива? +2.5% допълнителни...
          В тестовете ясно си пише - минимум 8% CET1/RWA post AQR.

          Коментар


          • Леле-мале.... И това доживях на стари години - да ми изтрият пост ?!?!

            Днес, 11:24
            Този коментар от Van Basten е изтрит от aleks262
            Причина: Спекулации

            @aleks262
            Би ли бил така добър, да ми кажеш какво точно спекулирах ?!?

            1.) Цитирах критериите на стрес теста (публична информация);
            2.) Цитирах резултатите на една от банките подложени на стрес-теста (публична информация);
            3.) Зададох въпрос как при 3 резултата ПОД критериите, стрес-теста се анонсира като успешно преминат от Държавна институция, която трябва да всява респект и доверие с префесионализма и безпристрастността си ?

            Наистина те моля, да кажеш къде е спекулацията ?
            Казал съм че някой ще фалира ? Казал съм че цената на акцията ще падне (или ще се качи) ?!?

            ЩО ЗА ЦЕНЗУРА Е ТОВА ?!? И ЗАЩО Я ПРАВИТЕ ?!?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Супер си го обяснил, и всичко щеше да е перфектно, ако в актива имаше само кеш. Ама не е точно така.
              Наистина, постижението на ПИБ на 20.06.2014 беше за поздравления. По спомени изплатиха 800 млн. депозити за деня, въпреки че затвориха офисите към 15:00 ч. Не са 1.9 млрд., както някой каза, но и това е рекорд у нас. Гарантирано са ликвидирали спешно инвестиции във фин. инструменти и са претърпели някакви загуби. Знаете как става при спешни продажби на квото и да било. 20-ти беше петък, в понеделник на 23-ти вече я имаше помощта от 1.2 млрд. и всичко стихна за 1-2 дни.
              Крехките ми познания за банките са, че дават краткосрочни потребителски заеми за около година, а по-големите са фирмени 5-10 годишни и ипотечни за по 25-30 год.. Депозитите обаче в основната си част са 3-6 месечни и по-дълги до 2 год. Естествено ако всички дръпнат депозитите, дългосроччните кредити да се обезкървят! Заради тази структура на привлечен и отдаден на заем капитал няма банка, която да издържи теглене на всички пари утре наведнъж! Не се заблуждавайте, че топ 6 банки са ок ако им се случи подобен стрес тест, в т.ч. и тези дето издържаха теста на ЕЦБ, в т.ч. и европейски банки от най-висок калибър. За това централните банки се грижат за "наливане" на ликвидност, а най-завиден пример са ЕЦБ и ФЕД, които от 2010 печатат пари и фъндват системата, ама не им се получава нещо таргета за инфлация и буст на икономиката.
              IM d best

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                Депозитите са пасив, така че при тегленето на депозити ти намалява кеша от страната на актива и депозита от страна на пасива и съответно няма никакво отражение на капитала. Всъщност е възможно да има и това е увеличение на печалбата - ако се тегли срочен депозит преди датата на падежа клиента губи лихва, т.е. банката си намалява лихвените разходи.
                Супер си го обяснил, и всичко щеше да е перфектно, ако в актива имаше само кеш. Ама не е точно така.
                Наистина, постижението на ПИБ на 20.06.2014 беше за поздравления. По спомени изплатиха 800 млн. депозити за деня, въпреки че затвориха офисите към 15:00 ч. Не са 1.9 млрд., както някой каза, но и това е рекорд у нас. Гарантирано са ликвидирали спешно инвестиции във фин. инструменти и са претърпели някакви загуби. Знаете как става при спешни продажби на квото и да било. 20-ти беше петък, в понеделник на 23-ти вече я имаше помощта от 1.2 млрд. и всичко стихна за 1-2 дни.
                Last edited by Kildirim_Bei; 30.07.2019, 12:57.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Алекс 262, защо ме изтри? Дал съм данни от сайта на ЕЦБ - това спекулации ли са? Или не можете са извадите 355 базисни точки от желаните 8,00% и да получите резултатът от ПКА на ПИБ, а именно 4,45, което е под 4,50 към 31.12.2018, за когато е правен този ПКА? Това ли са спекулации, алекс 262 - официалният сайт на ЕЦБ???? Стига, вече наистина живеем в сталинисткия стил на вестник "Работническо дело", а уж комунизмът си отиде, спете спокойно, деца...
                  Добре е да се четат официални данни. И аз докато ги четох забелязах следното: ПИБ са си извадили едни 38 млн.евро от началното салдо на капитала в резултат най-вероятно одита на 2018. ЕЦБ обаче казва ще не са ги отчели, тъй като са направени след старта на ПКА и съответно са ги включили отново в необходимите обезценки. Тоест капитала е намалял два пъти с въпросните 38 млн.лв., представляващи около 108 базисни точки. Ако премахнеш тази очевидна грешка, излиза че въпросните 355 точки недостиг са всъщност 247 и съответно резултата от ПКА е че ПИБ е над 4,50%, а именно 5,53%.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                    Депозитите са пасив, така че при тегленето на депозити ти намалява кеша от страната на актива и депозита от страна на пасива и съответно няма никакво отражение на капитала. Всъщност е възможно да има и това е увеличение на печалбата - ако се тегли срочен депозит преди датата на падежа клиента губи лихва, т.е. банката си намалява лихвените разходи.
                    Точно така - ПИБ бяха на плюс от истерията през 2014 След това направиха нещо, коетп беше много положително и за което има адмирации от мен - всички, които си върнаха депозитите при тях, им ги продължиха все едно не е имало теглене - без таксите за предсрочно погасяване. Това беше много умел мениджърски ход, който определено задава насоки в корпоративната идентичност. Ако бяха така добри и в кредитирането, при подбора на клиенти - ехеййй - обаче това са спекулации, все пак
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                      Депозитите според теб актив или пасив са ?
                      Депозитите са пасив, така че при тегленето на депозити ти намалява кеша от страната на актива и депозита от страна на пасива и съответно няма никакво отражение на капитала. Всъщност е възможно да има и това е увеличение на печалбата - ако се тегли срочен депозит преди датата на падежа клиента губи лихва, т.е. банката си намалява лихвените разходи.

                      Коментар


                      • Алекс 262, защо ме изтри? Дал съм данни от сайта на ЕЦБ - това спекулации ли са? Или не можете са извадите 355 базисни точки от желаните 8,00% и да получите резултатът от ПКА на ПИБ, а именно 4,45, което е под 4,50 към 31.12.2018, за когато е правен този ПКА? Това ли са спекулации, алекс 262 - официалният сайт на ЕЦБ???? Стига, вече наистина живеем в сталинисткия стил на вестник "Работническо дело", а уж комунизмът си отиде, спете спокойно, деца...
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          Не съм експерт, но е очевидно, че капитала е разликата между активи и пасиви и не се влияе от тегленето на депозитите
                          Депозитите според теб актив или пасив са ?
                          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            прочетена е, прочетена е, даже хората от Капитал са ти я смелели тая информация много точно. ще ги цитирам



                            Хайде сега и ти го прочети и го осмисли! А колегата Ван Бастен е задал много точни въпроси, на които няма кой да му отговори. Или по-точно никой няма да поиска да отговори. А верните отговори висят като дамоклиев меч вече 10-та година поред, в които банката е спасявана официално 2 пъти, подариха и Кремиковци, дадоха и парцелчето, дето уж щеше да излиза Потока, условията за чистене на лоши кредити и обезпечения са безпрецедентно перфектни и едва ли някога ще бъдат по-перфектни и.... на два поредни стрес теста две любими наши банки се дънят!!!

                            Що все Цеко и Петя Сервитьорката, бе, що все те? Убеден съм, че това е дело на мазните манафи от ЕЦБ, които нарочно пречат на честните бг банкери и им клатят банките - гиди чифути нйедни! Па и на Боко пречат - оня гей, плюс драгалаевския крадец и омразния цар ни вкараха в НАТО И ЕС, а на свети Бойко все му пречат да влезе в Шенген и ЕЗ - мръсни комунисти, няма да ни рутите банковата система.

                            П.С. Бедните, бедни фибанкаджии, поради что се срамите да се наречете ПИБ
                            Нищо не игнорира и нищо не променя в оценката. ЕЦБ казва в официалните си данни, че след прегледа на активите базовият собствен капитал от първи ред на ПИБ е 4.5%. И БНБ казва, че това ниво на капитала отговаря на европейските регламенти.
                            Толкова по въпроса с четенето и осмислянето.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко

                              Явно не си прочел внимателно официалната позиция на БНБ. Или изобщо не си я прочел. Централната банка казва, че след прегледа на активите всички шест банки изпълняват капиталовите изисквания според европейските регламенти. В тях минималното ниво на базовия собствен капитал от първи ред е 4.5%.
                              ​​
                              прочетена е, прочетена е, даже хората от Капитал са ти я смелели тая информация много точно. ще ги цитирам

                              Първоначално изпратено от вестник Капитал
                              Резултатите на ЕЦБ рязко се различават от зададения вчера позитивен тон от БНБ. В предварително съобщения тя заяви, че те показват устойчивостта на банковия сектор като цяло, а също и че всички банки след проверката "и развитията след референтната дата" надхвърлят пруденциалните изисквания на чл. 92 на Регламент (ЕС) №575/2013 на Европейския парламент и на Съвета. Цитираният текст съдържа минималните капиталови изисквания - 4.5% базов собствен капитал от първи ред (CET 1), 6% капитал от първи ред и 8% обща капиталова адекватност. Това означава, че при своята оценка за Инвестбанк и ПИБ БНБ е игнороирала стрес теста и е включвала данни от след края на 2018 г. (вероятно капитализираната печалба за 2018 г. и междинната за полугодието на 2019 г.)​​
                              Хайде сега и ти го прочети и го осмисли! А колегата Ван Бастен е задал много точни въпроси, на които няма кой да му отговори. Или по-точно никой няма да поиска да отговори. А верните отговори висят като дамоклиев меч вече 10-та година поред, в които банката е спасявана официално 2 пъти, подариха и Кремиковци, дадоха и парцелчето, дето уж щеше да излиза Потока, условията за чистене на лоши кредити и обезпечения са безпрецедентно перфектни и едва ли някога ще бъдат по-перфектни и.... на два поредни стрес теста две любими наши банки се дънят!!!

                              Що все Цеко и Петя Сервитьорката, бе, що все те? Убеден съм, че това е дело на мазните манафи от ЕЦБ, които нарочно пречат на честните бг банкери и им клатят банките - гиди чифути нйедни! Па и на Боко пречат - оня гей, плюс драгалаевския крадец и омразния цар ни вкараха в НАТО И ЕС, а на свети Бойко все му пречат да влезе в Шенген и ЕЗ - мръсни комунисти, няма да ни рутите банковата система.

                              П.С. Бедните, бедни фибанкаджии, поради что се срамите да се наречете ПИБ
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Отговора на въпроса ти е изключително елементарен.Той е да не се всява паника.Забележи каква е избраната дата за обявяване на резултата.Ден петък, след края на работния ден, в седмицата преди началото на масовите отпуски.Като добавим и масовите заглавия както казваш, за хората които все пак хвърлят по едно око всякакви притеснения са туширани.Вероятно все пак БНБ би ти отговорила, че те вземат и резултата на ПИБ към 30.06.2019г. към която дата според банката половината необходим капитал е набран, тоест базовите изисквания са изпълнени, без утежнения сценарий който се счита за малко вероятен.За Инвестбанк се като се вгледах внимателно, имат проблем само при утежнения сценарий.
                                Last edited by nedev75; 30.07.2019, 09:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X