IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    А дали тези 20М ще стигнат за замазване на очите пред ЕЦБ! Дали не е твърде рискова тази маневра!?
    Ако през юни кажат Хърватия - вътре, вие НЕ, защото се опитвате да ни хитрувате на дребно, Борисов дали няма да се пръсне от яд и дали това няма да е позорния край на политическата му епопея!? Той може да не ги вдява тези неща, но Радев, Горанов и пр. би трябвало да ги...
    Aко това стане - голямо мазало ше бъде. Те там ЕЦБ и ЕС доматите с колците ги ручат.
    И мен ме притеснява това че казват че и само 10% записване щяло да е успешно...ми няма да е, поредната простотия ще е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      А дали тези 20М ще стигнат за замазване на очите пред ЕЦБ! Дали не е твърде рискова тази маневра!?
      Ако през юни кажат Хърватия - вътре, вие НЕ, защото се опитвате да ни хитрувате на дребно, Борисов дали няма да се пръсне от яд и дали това няма да е позорния край на политическата му епопея!? Той може да не ги вдява тези неща, но Радев, Горанов и пр. би трябвало да ги...
      Италия, Гърция, Испания, Германия - всичките са много по-големи маскари от нас. Дойче банк е зомби банка. Уникредит с единия крак. Със трилиони. Да се заяждат за некви 20 милиона си е лицемерие. Положението в Европа е плачевно Няма европейски JPMorgan с баланс като крепост както му викат в щатите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
        Спокойно, сумата е 20 милиона или малко отгоре. Нямам грам съмнение, че отдавна е подсигурена.
        Дългогодишна заигравка с няКой има по отчетите, дано в случая е друг.
        А дали тези 20М ще стигнат за замазване на очите пред ЕЦБ! Дали не е твърде рискова тази маневра!?
        Ако през юни кажат Хърватия - вътре, вие НЕ, защото се опитвате да ни хитрувате на дребно, Борисов дали няма да се пръсне от яд и дали това няма да е позорния край на политическата му епопея!? Той може да не ги вдява тези неща, но Радев, Горанов и пр. би трябвало да ги...

        Коментар


        • Спокойно, сумата е 20 милиона или малко отгоре. Нямам грам съмнение, че отдавна е подсигурена.
          Дългогодишна заигравка с няКой има по отчетите, дано в случая е друг.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Благодаря! Весел празник!
            Между другото, понеже спомена ПФБК, те продаваха преди седмица на 2.0 лв.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от api Разгледай мнение

              При мен има купувачи на 2,7 и 2.78 лв. от Дилингова фин.компания и Карол. Весели празници и усех!
              Благодаря! Весел празник!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                Знаете ли в четвъртък през кой последник купувача качи до 2,9 ? ПФБК?
                При мен има купувачи на 2,7 и 2.78 лв. от Дилингова фин.компания и Карол. Весели празници и успех!
                Last edited by api; 18.04.2020, 12:29.

                Коментар


                • Знаете ли в четвъртък през кой последник купувача качи до 2,9 ? ПФБК?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Колега, що ни каниш на бал с маски ,като всичко и всички са ясни....Да не си промотър на ПФ...
                    ПФ ДСК май е излизащия и ще продава на реиндж и с изчакване...
                    Ти пък сега конспирации виждаш ...може да е промотър ..на себе си
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение
                      Не е лошо да си купя още във вторник, защото цената тук ще тръгне нагоре!
                      Колега, що ни каниш на бал с маски ,като всичко и всички са ясни....Да не си промотър на ПФ...
                      ПФ ДСК май е излизащия и ще продава на реиндж и с изчакване...

                      Коментар


                      • Не е лошо да си купя още във вторник, защото цената тук ще тръгне нагоре!

                        Коментар


                        • И аз това си мислех че именно Чоко държи козовете, предвид че ясно беше заявено че БНБ отказва да използва принудителни средства а Боко не разполага с такива, аз доколкото знам. За да не съм и аз офтопик с тия измислени герои, искам да кажа че Фибанк е най-добрата банка.

                          Коментар


                          • Пичове, що ли си мисля, че чоко е стиснал боко за т*ките, а не обратно...и ако иска боко да не види отново дупката гат'еба, не 8лв, ами и на 80лв ще се навие...
                            *)Героите са напълно измислени, и това е пълен офтопик...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение


                              невероятно ми се струва някой да даде 0.7-0.8 P/B за да става джуниър с ММ, то даже 0.2 е много...
                              но може няКОЙ да е поусвоил (инвестиционни разбира се) кредити в размери с които “ трудно “ да е убедил мажоритарите че ще ги видят (може и бюджетни) само ако му ги трансформират в капитал, па макар и миноритарен...

                              ей на такъв инжинеринг би му се викало “кредитор от последна (миноритарна) инстанция”
                              Такива (чисто хипотетични разбира се) сценарии надхвърлят и смелите фантазии на мустакати ктитори даже ...
                              Говорим си просто, нали?
                              Събитията от 2013.
                              Случката, която се случи на ктб.
                              Случката, която не се случи на пиб.
                              Специфичното реализиране на големите правомощия на регулатора и причините за това, които за широката публика винаги ще си останат тайна. Не знам, имам хипотеза и то повече от една??

                              2019-2020 - срокът изтича, технологичното време е кът, препятствието - капитал на пиб, трябва да бъде преодоляно. То е влудяваща пречка по пътя на реализиране на върховния приоритет н а герп за еврозоната.
                              Изхождайки от миналото, някой би предположил, че ММ ще бъдат привикани някъде, където да им се сведе решение за изпълнение. На практика нищо подобно не се случва. Вместо това се води тежък пазарлък. Причините за това са интересни, но обсъждането им не е подходящо да се случи тук. Той (пазарлъкът) е започнал вероятно още през есента 2019, може и лятото. Няма окончателен резултат. Налага се преговорите да продължат, а времето притиска. Измислят онази странна и срамна формула - 5 лв., ама не са 5,- лв., може и нещо друго - ще видим! Дават си още малко време.
                              Обаче, Преговорите зациклят и се дава разпореждане за неприемане на проспекта.

                              Идва ковид инфекцията и временно всичко е изтърбушено с главата надолу.
                              След частичното окопитване и поредица контакти - Франкфурт и Брюксел, става ясно, че онези няма да застанат на непреклонни позиции по отношение на срока. Имаме извънредни обстоятелства все пак. Отново се отваря прозорец за действие.
                              Преговорите с ММ (може и да не са само те, но това е грозна спекула) спешно се разгарят отново, на 8,- лв. си стискат ръцете. Резултатът е в посока значително завишение, което значи прокарани (защитени) позиции на "продавача". Постигнатото споразумение се случва много трудно. Да не говорим къде отиде борсовата цена междувременно! Знаем, че формално няма продажба, но все пак се ребалансира процентът на собственост, срещу наливане в касата на едни пари. Нямаме никаква представа какво е решено по отношение използването на тези пари?! Сфера на приложение и правила на разпореждане.
                              Защо си позволявам намеци по отношение сумата от увеличение, при положение че е ясно декларирано предназначение в посока на малък и среден бизнес. Известно е, че всичко живо в тази страна ляга и става с грижата за малък и среден, а той все вехне и линее. Знае се добре, че цялата тази операция по капиталовите мерки е в известен смисъл изкуствена. Така са казали (поискали) началниците, а на тях хатърът се не чупи. Иначе, в уведомителното писмо прави впечатление, че напоително и назидателно са отбелязани показателите н а банката първо за година 2019, после за Кю1 2020. Стои претоварено, натрупано, ненужно. Защо? Субективно смятам, че Присмешливо сочат показателите си и индиректно питат: А колко от вашите велики западни банки могат да се похвалят с такива показатели?




                              бръсначът на Окъм : идат като овци, блеят като овци, шо е то - овца! Демек най простото обяснение е най вероятното , и не търси конспирация там където можеш да намериш най-обикновенна некомпетентност

                              само една овцА би пропиляла десет години на перфектни (изстрадани) макро икономически показатели и чак два месеца след пристигането на карфицата спукваща балона на американската и световна икономическа оргия (в нашия случай - на стабиуноста) да “ прозре” ползите от ЕЗ и да тръгне да се вре там за където се е ослушвал толкова време като банкянски тигър в каруца ... и колко ли време пък сега ще му отнема да вдене че макропоказателите отидоха на кино...
                              Тук съм съгласен с теб. Ама не искам да започвам разговор отново за вредите и ползите от еврото. Цената, която трябва да се плати, последиците.
                              За голямата картина и преспективите глобално въобще и дума не трябва да се отваря.
                              Ще се удавим в това блато.
                              Правят се грешки.
                              Защо, не знам!

                              В темата за МеханизЪма дълго време правихме опит да с и говорим, ама накрая просто се скрахме и не я докарахме доникъде.
                              Спящият (който си е въобразил, че темата е негова) и една група млади лъвчета около него скочиха самоотвержено с голи гърди на амбразурата да бранят някакви съмнителни ценности, опитаха да ми изядат ушите, пък в един момент разговорът загуби смисъл.
                              Last edited by nachev; 17.04.2020, 11:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Според мен за последен.
                                за последен е, затова е с 200 мил., за да има и за още малко по-нататък

                                Коментар

                                Working...
                                X