IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

    А този дето ги дава го мислиш за по-тъп от тебе ли ?
    паричките или артийките, да се изясним? не че някой мисля за по-тъп

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
      като черна дупка изсмуква паричките ...
      А този дето ги дава го мислиш за по-тъп от тебе ли ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
        Като гледам как ги вадят от ръкава, кой знае колко още има.
        Вчера ги бяха сложили на завършващия аукцион при 3,02 и бяха около 47000 акции

        Коментар


        • като черна дупка изсмуква паричките ...

          Коментар


          • пфбк ли е на 2.90?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
              Като гледам как ги вадят от ръкава, кой знае колко още има.
              Като гледам как вадят пари от ръкава и купуват ……… направо не ми се мисли

              Коментар


              • Като гледам как ги вадят от ръкава, кой знае колко още има.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Всъщност по повод евентуалното влизане в банковия съюз и постоянно затягащите се регулации би трябвало на теория банките ни да печелят повече.Визирам че ще имат достъп до огромна ликвидност(ЕЦБ),ще могат да оперират с до 90 процента от депозитите ,а не както досега със 70.Затегнатите регулации от друга страна ще намалят и източването им от мажовците през разни схеми като кредити към свързани лица и др,така че без да съм икономист по образование, не мисля че ще станат по зле.
                  Но ти виждаш, че именно при българските банки е проблема и причините за да не сме все още в чакалнята. Като гледам и управляващите ни "тикви и череши" и те не напират много да влезнат. За мен най силния бичи сигнал ще бъде ако сегашните мажовци решат да се продадат на чужди.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Всъщност по повод евентуалното влизане в банковия съюз и постоянно затягащите се регулации би трябвало на теория банките ни да печелят повече.Визирам че ще имат достъп до огромна ликвидност(ЕЦБ),ще могат да оперират с до 90 процента от депозитите ,а не както досега със 70.Затегнатите регулации от друга страна ще намалят и източването им от мажовците през разни схеми като кредити към свързани лица и др,така че без да съм икономист по образование, не мисля че ще станат по зле.
                    Банките и в момента са на ръба, в смисъл, преди беше лесно за западните банки - вземат на 0 от ЕЦБ, дават тук на 8-10% и пей сърце. Маржът беше голям и всичко беше точно. Бг банките обаче бяха в неизгодна позиция - високи лихви по депозитите и малък марж. Сега, в преходния период, банки като фибанкасъ удрят кьоравото - кредитирали са супер избушеняци, но на високи лихви, а при сегашната икономическа обстановка дори и избушеняците си плащат кредитите и всичко е точно. Т.е. сега фибанкасъту е в по-добра позиция от едни ОББ или Пощальоните - имат по-голяма оперативна печалба от тях при по-малко активи. Е, как е, зле ли е? А ОББ го продадоха за 720 милки евро. Вярно, онези от КБС са доказани олигофрени и винаги ги прецакват в такива сдлеки, като плащат нереални цени - ДЗИ, СИБанк са връх на сладоледа, но все пак е някакъв пиър.

                    Обаче не всичко е розово - скелетите, скелетите в гардероба, дето ни ги показват на час по лъжичка, те са проблемът. И все пак 300 милки лева капитализация е смешна цифричка, но цар-пазар - винаги е прав
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Всъщност по повод евентуалното влизане в банковия съюз и постоянно затягащите се регулации би трябвало на теория банките ни да печелят повече.Визирам че ще имат достъп до огромна ликвидност(ЕЦБ),ще могат да оперират с до 90 процента от депозитите ,а не както досега със 70.Затегнатите регулации от друга страна ще намалят и източването им от мажовците през разни схеми като кредити към свързани лица и др,така че без да съм икономист по образование, не мисля че ще станат по зле.
                      То много хубаво, ама нали виждаме, че политиците ни не искат тези хубави неща и като опре до Чакалнята или бягат, или отлагат, или викат да не бързаме?!?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Аз се возих преди време на този влак и малко след туита на Каролев успях да продам всичко с нелоша печалба. Сега бих се замислил дали да влезна на каквато и да е цена. Мнението ми е, че пред българските банки за момента няма никаква перспектива заради постоянно затягащите се регулации и начина по който оперират и се управляват те. За мен най доброто за тях е продажба на външни инвеститори. По принцип отговора на въпроса ти е да, бих купил ако ми се предлага с 20% отстъпка. Но аз както казах нямам желание да влизам тук.
                        Всъщност по повод евентуалното влизане в банковия съюз и постоянно затягащите се регулации би трябвало на теория банките ни да печелят повече.Визирам че ще имат достъп до огромна ликвидност(ЕЦБ),ще могат да оперират с до 90 процента от депозитите ,а не както досега със 70.Затегнатите регулации от друга страна ще намалят и източването им от мажовците през разни схеми като кредити към свързани лица и др,така че без да съм икономист по образование, не мисля че ще станат по зле.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Е да де ама тя пазарната вече е 2.90 и като гледам колко е голям интереса тук, мисля че е малък посоченият от теб дисконт.Ти лично ,честно казано би ли записал на толкова?
                          Аз се возих преди време на този влак и малко след туита на Каролев успях да продам всичко с нелоша печалба. Сега бих се замислил дали да влезна на каквато и да е цена. Мнението ми е, че пред българските банки за момента няма никаква перспектива заради постоянно затягащите се регулации и начина по който оперират и се управляват те. За мен най доброто за тях е продажба на външни инвеститори. По принцип отговора на въпроса ти е да, бих купил ако ми се предлага с 20% отстъпка. Но аз както казах нямам желание да влизам тук.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Е да де ама тя пазарната вече е 2.90 и като гледам колко е голям интереса тук, мисля че е малък посоченият от теб дисконт.Ти лично ,честно казано би ли записал на толкова?
                            Aз лично не бих записал и на левче, освен ако нямам вътрешно инфо, че мажо ще надуе цената после, за да я разкарам. Трябва да си луд, за да държиш дългосрочно тук. Всъщност досега винаги, когато е имало някакви резултати и т.н., се е надувала цената. Например при първите стрес тестове я надуха май с 10% (по спомени), за да могат платените медии да пишат колко много е качил пазара при новината за стрестестовете.

                            Засега всичко е в тотален амок и инфото е нулево, пълно затъмнение. Мислех да ловя шарани, но нищо чудно шаранът да съм аз
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Е отстъпка в цената при увеличението малко ли е ? Да кажем при пазарна 3лв увеличението е на 2,40лв. примерно.
                              Е да де ама тя пазарната вече е 2.90 и като гледам колко е голям интереса тук, мисля че е малък посоченият от теб дисконт.Ти лично ,честно казано би ли записал на толкова?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                За да има движение нагоре е важно да обещаят нещо-дивидент,обратно изкупуване,сплит,търгово,продажба.....иначе не виждам откъде стимул за покупки че да продадем после по-високо спекулантите да речем
                                Е отстъпка в цената при увеличението малко ли е ? Да кажем при пазарна 3лв увеличението е на 2,40лв. примерно.

                                Коментар

                                Working...
                                X