IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Maslarov Разгледай мнение
    8лв не е реална цена, но като се има предвид печалбата на акция и 2лв не е..
    А колко е реалната ако престои 50% от заемополучателите да фалират в близките 6 месеца....а 80% да си преустроят кредите във времето...
    Нема хиликоптерни пари и ССВ се котира реално а фиб на колко като не е взела изпита....на 6 лева или леф и 50 стинки което и толкова и е много при тази ситуация..?Шест евро е уникредит с цел под 5 1 Коба напод 3 евро, райфата под 13 ,ДБ под 5 , а щатските какво ги чака ако тези дни не се вземат мерки ....
    Last edited by Монти; 16.04.2020, 15:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Maslarov Разгледай мнение
      8лв не е реална цена, но като се има предвид печалбата на акция и 2лв не е..
      а колко е печалбата?
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • 8лв не е реална цена, но като се има предвид печалбата на акция и 2лв не е..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

          За момента феномена "точене на ББР" през ПИБ върви в две поски, а овцете (загрижени за вируси и карантини) хич и не се усещат, че ще плащат пак за тези далавери.
          1. Финансиране със 75 млн. на фирма изкупила дълговете на ПИБ.
          2. Увеличение на капитала и участие на държавата в него на завишени цени.

          А на ББР и на данъкоплатеца му разкатаха фамилията. Нали не сте забравили чий кадър е сегашния директор на ББР?

          С пожелание Батя да забогатее от ПИБ.
          Минке, сега отворих на Блумбърг ,американците реват за техните банки че са го закъсали а като почнели отчетите за второто какво ли ще става с тези дългове и заеми и хеликохтерни пари , а нашите правят шашми .....за да влезем в еврозоната ,холандеца преди време е казал че може да сбъркали като ни приели в ЕС но втори път.....и Шенген е мираж същото е и за еврото ,не знам за чакалнята какво мисли но.....

          Коментар


          • От управляваната от Димитър Радев БНБ не отхвърлят възможност държавата да участва при опита на ПИБ да набере капитал

            Яка схема .

            КОЙ НАТИСКА ЯКО ЦЕНАТА под 3 ЛВ МАКС. за да може да мине увеличението и Цеко и сие да нямат 50+
            Пенсиите слушат и козируват .
            2.20 лв. за акция набирането на 160 млн. лв. би означавало означава над 70 млн. нови акции, които съответстват на близо 40% дял. Сега всеки от настоящите основни акционери Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев притежава по 42.5%, а при този сценарий, ако те не участват в увеличението, биха запазили по под 26%.
            Целта -цената вече почти е достигната
            Last edited by superexpert; 16.04.2020, 15:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              За протокола ,участвал съм в ИПО мисля на 10,80-11,20.....и се отървах на 12 + Оно време....
              Ако всичко е по правилата .....не трябва да мине проспекта на 8 лв в КФН ,щото е голяма глупост....и записващия требва малко да не е със Всичкия си....
              Бяха два варианта ....единия да се смени собствеността с блокираща квота или мажоритарство а другия некой луд да подари 200 милиона на Цеко че е много убав.....да си ги Арчи....на Боровец...А това че вие купувате на 2,3 лева никой не го интересува....имате кеш влагате ...Нито некой ще ви даде дивидент ,нито друг ще я изтегли до тази цена.....
              За момента феномена "точене на ББР" през ПИБ върви в две поски, а овцете (загрижени за вируси и карантини) хич и не се усещат, че ще плащат пак за тези далавери.
              1. Финансиране със 75 млн. на фирма изкупила дълговете на ПИБ.
              2. Увеличение на капитала и участие на държавата в него на завишени цени.

              А на ББР и на данъкоплатеца му разкатаха фамилията. Нали не сте забравили чий кадър е сегашния директор на ББР?

              С пожелание Батя да забогатее от ПИБ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение

                Чета през ред Капитал, когато става въпрос за ПИБ и за правителството... И по двете теми не търсят обективната журналистика, ами пишат едностранчиво и гледат да манипулират! За мен това не е обективна журналистика, такава каквато правеха през 2007 г. ББР няма как да купи акции на ПИБ, защото това се води държавна помощ и ще трябва допълнително разрешение от Европейската комисия. Нещо, което те със сигурност няма да одобрят в момента или през лятото. В Капитал все пак казват, че от БНБ са го открекли като дори теоретична възможност, но го споменават между другото, без да акцентират на това! За мен лично единственото логично нещо, което остава при подобна цена е, че банката вече има предварително споразумение с частен инвеститор, който ще запише емисията или поне минимума.
                За протокола ,участвал съм в ИПО мисля на 10,80-11,20.....и се отървах на 12 + Оно време....
                Ако всичко е по правилата .....не трябва да мине проспекта на 8 лв в КФН ,щото е голяма глупост....и записващия требва малко да не е със Всичкия си....
                Бяха два варианта ....единия да се смени собствеността с блокираща квота или мажоритарство а другия некой луд да подари 200 милиона на Цеко че е много убав.....да си ги Арчи....на Боровец...А това че вие купувате на 2,3 лева никой не го интересува....имате кеш влагате ...Нито некой ще ви даде дивидент ,нито друг ще я изтегли до тази цена.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  А не може ли Някой да изтегли кредит от ББР и да участва ? И тогава ли трябва разрешение ?
                  Не виждам нищо нередно ...особено ако цената беше по номинал
                  Аз имам мерак ама няма да ми дадат
                  Много ми е интересно при такъв кредит, какъв паричен поток ще докаже кредитополучателят, при положение, че ПИБ не разпределя дивиденти? Също е интересно как ще бъде оценено обезпечението - придобиваните акции, след като говорим за борсова търгувана компания?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    А не може ли Някой да изтегли кредит от ББР и да участва ? И тогава ли трябва разрешение ?
                    Не виждам нищо нередно ...особено ако цената беше по номинал
                    Аз имам мерак ама няма да ми дадат
                    Koй...КОЙ ?
                    Вече го е правил, утъпкана пътека.
                    Ако е той - да разпродаваме що остана и да си харесваме номиналчето.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение

                      Чета през ред Капитал, когато става въпрос за ПИБ и за правителството... И по двете теми не търсят обективната журналистика, ами пишат едностранчиво и гледат да манипулират! За мен това не е обективна журналистика, такава каквато правеха през 2007 г. ББР няма как да купи акции на ПИБ, защото това се води държавна помощ и ще трябва допълнително разрешение от Европейската комисия. Нещо, което те със сигурност няма да одобрят в момента или през лятото. В Капитал все пак казват, че от БНБ са го открекли като дори теоретична възможност, но го споменават между другото, без да акцентират на това! За мен лично единственото логично нещо, което остава при подобна цена е, че банката вече има предварително споразумение с частен инвеститор, който ще запише емисията или поне минимума.
                      А не може ли Някой да изтегли кредит от ББР и да участва ? И тогава ли трябва разрешение ?
                      Не виждам нищо нередно ...особено ако цената беше по номинал
                      Аз имам мерак ама няма да ми дадат
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение

                        Чета през ред Капитал, когато става въпрос за ПИБ и за правителството... И по двете теми не търсят обективната журналистика, ами пишат едностранчиво и гледат да манипулират! За мен това не е обективна журналистика, такава каквато правеха през 2007 г. ББР няма как да купи акции на ПИБ, защото това се води държавна помощ и ще трябва допълнително разрешение от Европейската комисия. Нещо, което те със сигурност няма да одобрят в момента или през лятото. В Капитал все пак казват, че от БНБ са го открекли като дори теоретична възможност, но го споменават между другото, без да акцентират на това! За мен лично единственото логично нещо, което остава при подобна цена е, че банката вече има предварително споразумение с частен инвеститор, който ще запише емисията или поне минимума.
                        Разчитаха на корекцията, но тя свърши.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          https://www.capital.bg/biznes/finans...atstvieto_pib/ Време за анализ колко искаш.....
                          Чета през ред Капитал, когато става въпрос за ПИБ и за правителството... И по двете теми не търсят обективната журналистика, ами пишат едностранчиво и гледат да манипулират! За мен това не е обективна журналистика, такава каквато правеха през 2007 г. ББР няма как да купи акции на ПИБ, защото това се води държавна помощ и ще трябва допълнително разрешение от Европейската комисия. Нещо, което те със сигурност няма да одобрят в момента или през лятото. В Капитал все пак казват, че от БНБ са го открекли като дори теоретична възможност, но го споменават между другото, без да акцентират на това! За мен лично единственото логично нещо, което остава при подобна цена е, че банката вече има предварително споразумение с частен инвеститор, който ще запише емисията или поне минимума.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Момчета стига сте мрънкали.. Правете пари!
                            https://www.capital.bg/biznes/finans...atstvieto_pib/ Време за анализ колко искаш.....

                            Коментар


                            • Момчета стига сте мрънкали.. Правете пари!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                                Честито на всички имащи акции
                                Вече и на нямащите честито!
                                М.... . ш..... ..й.о!

                                Коментар

                                Working...
                                X