IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • днес сигурно ще се запишат някакви права
    ще се платят по определената цена сигурно
    ще се види, че за миноритарите няма да се е променило нищо и цената на акцията ще си клекне най-вероятно
    ще се запишем в тази чакалня

    Коментар


    • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

      Ураг Анчо, да не стане, пак да не познаете и двамата за двеста и петдесети път отново агейн.. До сега нито една утрешна прогноза не налучкахте. Заложи на обратното на това, което искаш и ще ти се получи нещичко. Май забравяш, кой ти е министър председател и коя е партията Му.
      А ти какво точно позна бе, шапкар?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
        Утре ще минат права, нали писаха, че биле за 5,500 лв. Кой ще ги запише ще трябва да почакаме, както и тапата на 2.60 да изчезне.
        Ураг Анчо, да не стане, пак да не познаете и двамата за двеста и петдесети път отново агейн.. До сега нито една утрешна прогноза не налучкахте. Заложи на обратното на това, което искаш и ще ти се получи нещичко. Май забравяш, кой ти е министър председател и коя е партията Му.
        М.... . ш..... ..й.о!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Утре ще минат права, нали писаха, че биле за 5,500 лв. Кой ще ги запише ще трябва да почакаме, както и тапата на 2.60 да изчезне.
          Тапата бързо ще изчезне.... вече минаха доста бройки, а и тази цена скоро ще ни изглежда само спомен. Напред към 3+

          Коментар


          • Утре ще минат права, нали писаха, че биле за 5,500 лв. Кой ще ги запише ще трябва да почакаме, както и тапата на 2.60 да изчезне.

            Коментар


            • Смятам, че утре е ключов ден не само за ПИБ, но и за цялата ни борса, даже за цяла България. Стискаме палци да минат утре достатъчно права и съответно записването след това и да започнем да пишем новата история на БФБ!!!

              Коментар


              • И с право …..

                Коментар


                • и като прецакаш аукциона, после цялата държавна администрация ще ти разкатае ……….

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                    Начев, не целях публична дискредитация!
                    Вчера си правих на ум сметката и днес като четох поста и си викам - щом Начев казва - явно е прав. И се притесних, щото с възрастта и грешките зачестяват. Та затва и пуснах ексел и се успокоих. Та, благодарение на теб, се почувствах подмладен някак.
                    А помисли ли версията някой да купи 110 мио права за да провали вдигането на капитала? Невротико-конспиративен план, нали?
                    Боже, Иво!
                    Нямало е дори и сянка на претенция към теб!
                    Аз се майтапя със самия себе си, че все по-често се залавям в самоиздънки!

                    Ако някой ми говори човешки и не се опитва на мой гръб да прави реноме и кариера, може да ми каже абсолютно всичко.
                    Виж, ако тръгне с лошо, мога да стана в някои случаи и много гаден, но с процеса на намаляване на свръхнивата на тестостерон и това взе да отшумява

                    Имаме си приказка и трябва да се подкрепяме в младеждите помисли и действия!

                    По отношение на твоята невротико-конспиративна хипотеза:

                    Признавам ти, че си напипал една голяма тема, която далеч надхвърля процеса по вдигането на капитала и е заредена със стратегически потенциал. Ще гледам да кажа максимално малко и да се огранича само с най-важното, но подозирам, че пак ще стане досадно и обемисто.

                    Точно тук аз няма да се захвана с коментари и препирни по отношение на Механизма и Зоната. Няма никакъв смисъл и няма да го направя. В някакъв период от време доста интензивно пишех в една от темите за Механизма и еврото. Финално заявих мнение, че личното ми виждане е 50,01 % "за" участие в Механизма, с перспектива за приемане на еврото. Това мое трудно и изстрадано решение не се основава на харесване на Механизма и еврото. То се основава предимно на обстоятелството, че не виждам и не вярвам в хипотеза на смислено, културно и безрисково излизане от системата на Валутен борд в наше българско изпълнение.

                    Иначе еврото има отделни предимства, но носи със себе още повече недъзи и недостатъци, включително рискове, които съм описвал на цели страници, включително съм привеждал мнения на изявени колеги, които разсъждават експертно, консервативно-патриотично и не могат да бъдат заподозрени в конфликт на интереси. Горановци и БХ не ги виждам в подобна роля, сорри. Могат напоително да говорят на техните комсомолци и ще срещнат грейналите им погледи, гарнирани с тлееща надежда, че самите те (младежите) бързо ще израснат и ще бъдат допуснати до софрата на усвоителите.

                    Има два кръга от въпроси относно твоята хипотеза: Кой и защо би искал да извърши нещо подобно?!

                    Технически задачата е изпълнима и не вярвам да затрудни въобще някакъв потенциален кръг от заинтересовани лица, които са потопени в тази тематика.
                    Номинираното от БХ и натоварено със задачата лице, което следва да свърши тази националноотговорна задача, очаквано би се стремило да придобие правата на възможно най-ниска цена.
                    Обаче поръчката ще е пазарна, много кратковременна и това крие потенциални рискове от надцакване.
                    Пак да се върнем на основния въпрос: Кой и защо би искал да извърши нещо подобно?!

                    На теория могат ад се намерят основания и доводи, щото някой да се захване с това мероприятие - това могат да са както вътрешни, така и външни заинтересовани лица. Изпълнение на някакъв подобен проект ще привлече обществено внимание, ще разгорещи страстите и това въобще няма да е от полза на лицето. Той какъв ще се яви - инвеститор или провокатор?!
                    А как ще обясни и защити мотивите си?!

                    Дори и да предположим, че е готов да извади сериозни пари, какво ще постигне?!: да стане ортак н ацековците или да изгори със сумите, който е платил за правата на аукциона. Това не са особено красиви развития.

                    Да, технически и теоретично реализуема идея, но на практика е почти изключено да се случи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                      Жертваш Милка -две и прецакваш в 0,00099сек. аукциона !- въпрос на мускул от този който го иска
                      Що да ги жертваш,то увеличението ако не мине нали после ти ги връщат.......няма рискове

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Мисля че е открит аукцион и се вижда равновестната цена.

                        Жертваш Милка -две и прецакваш в 0,00099сек. аукциона !- въпрос на мускул от този който го иска

                        Коментар


                        • Мисля че е открит аукцион и се вижда равновестната цена.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Ами ако наште тарикати са решили ,че по-добре без еврозона и разиграват театър на измамата?
                            Аз обяснявах кво става ако БХ иска. Твоя въпрос влиза в хипотезата "БХ не иска". Ако това е така просто не влизаме в еврозоната. Точния механизъм на невлизане (имитиране на саботаж, атакуване на мажовците или квото и да е друго) не ми е толкова интересен колкото крайния резултат, а именно - невлизането.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Ами ако наште тарикати са решили ,че по-добре без еврозона и разиграват театър на измамата?
                              Честно казано и на мен ми се върти тази мисъл от известно време.

                              Надявам се това да остане само в теорията на вероятностите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                                Безсмислено упражнение, според мен. БХ ако иска да купи, ще купи. Подобни врътки само биха отложили неизбежното. А и колко пари е готов да вкара подобен саботьор? Айде, ако беше за 5К лева, ще се намерят хора да се изгаврят. Ама ако трябва да се пазари за стотици хиляди, от фибата ще кажат само "Елате повече".
                                Ами ако наште тарикати са решили ,че по-добре без еврозона и разиграват театър на измамата?

                                Коментар

                                Working...
                                X