IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
    Аз също излязох днес, въпреки, че 4-ката ще я тестваме до дни. Но да не бъдем алчни, нали? Що се касае до тези 150 млн. лв. - какво да ви кажа, те дори не са облагаеми, ако искат и 1 милиард печалба да извадят на кого му пука?

    ПС: Аз съм от тези купували и на 12 лв. , че по-долу стана дума.
    Ей имало и нормални хора тука.Имаш ли информация колко акиции е пуснал Цеко сифоня и на каква цена ги е продал приблизително.А пък ако ги изкупува на цени от лев до четири ще избие рибата.Това е бизнес и така правят големите.А още по големите правят още по големи далавери.Цеко сифоня е дребен хитрец в сравнение с ония оттатък големата вода..Ето с такива комар не играя

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Аз също си закрих позицията - 50 % от портфейла.
      !
      Аз също излязох днес, въпреки, че 4-ката ще я тестваме до дни. Но да не бъдем алчни, нали? Що се касае до тези 150 млн. лв. - какво да ви кажа, те дори не са облагаеми, ако искат и 1 милиард печалба да извадят на кого му пука?

      ПС: Аз съм от тези купували и на 12 лв. , че по-долу стана дума.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Пак старите глупости.Нямат свършване.В този форум явно няма хора купували ПИБ на 12 кинта.Всички купили на 1,10.Казах ти че не това е проблема.Възможно е да се продаде като цяло някоя по скъпо отколкото е купена.Проблема е че ако днес влезеш с 50000 кинта в акции след 20 години едва ли ще има нещо от парите ти.Как си представяш един човек който примерно си има бизнес да виси по цял ден на борсата..Иначе за форума е ясно тука всеки купил евтино и продал скъпо.Тука в този форум много хора вместо да напишат нещо разумно се изхвърлят колко са велики.То поне да бяха ми то хвалби.Протокол да не вземе да се обидиш сега.Да те питам кой спечели най много от акциите на ПИБ?Цеко сифоня или някой друг?
        Личното ми мнение - трябва да имаш железни нерви за да играеш на една маса с големите. Не бива да ме сравняваш с Цеко .... човека се е доказал в бизнеса си.
        По отношение на цената при IPO - имам спомен, че интереса към книжата беше огромен и съм сигурен, че никой никого не е карал насила да си купува.
        Ако ти си купиш нов сорт чушки и после не успееш да намериш пазар кой ще ти е виновен ? Търговеца на семена, вкусовите капризи на потребителите или ти самия ?
        При всяка сделка има риск- при борсовите са доста големи. И затова всеки ИП изрично ти го казва, включително писмено. А ти кажи каква ти е мотивацията да обикаляш всички теми във форума ?
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
          Не е като хима но добре си направил
          О Хим-а не съм го пипал от доста време и не мисля скоро там съм с над 50% от портфейла и съм доста булиш

          Не е препоръка! Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Аз също си закрих позицията - 50 % от портфейла.
            Резултат - купени на 1.11 и продадени на 3.82
            Това го пиша най-вече за неверници като Бате Пешо. Нищо лично.
            В случай, че видя по-подходящи нива за вход ще си купя отново.
            Оставам с прекрасни впечатления от ПИБ - от търговията с акции и обслужване.
            Пожелавам на всички такава доходност !

            Не е препоръка за покупки или продажби на акции !
            Пак старите глупости.Нямат свършване.В този форум явно няма хора купували ПИБ на 12 кинта.Всички купили на 1,10.Казах ти че не това е проблема.Възможно е да се продаде като цяло някоя по скъпо отколкото е купена.Проблема е че ако днес влезеш с 50000 кинта в акции след 20 години едва ли ще има нещо от парите ти.Как си представяш един човек който примерно си има бизнес да виси по цял ден на борсата..Иначе за форума е ясно тука всеки купил евтино и продал скъпо.Тука в този форум много хора вместо да напишат нещо разумно се изхвърлят колко са велики.То поне да бяха ми то хвалби.Протокол да не вземе да се обидиш сега.Да те питам кой спечели най много от акциите на ПИБ?Цеко сифоня или някой друг?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Аз също си закрих позицията - 50 % от портфейла.
              Резултат - купени на 1.11 и продадени на 3.82
              Това го пиша най-вече за неверници като Бате Пешо. Нищо лично.
              В случай, че видя по-подходящи нива за вход ще си купя отново.
              Оставам с прекрасни впечатления от ПИБ - от търговията с акции и обслужване.
              Пожелавам на всички такава доходност !

              Не е препоръка за покупки или продажби на акции !
              Дреме ти за бат Пешо то ако на всеки трол трябва да даваш обяснение до никъде няма да стигнеш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                Тази банка ми беше над 20% от портфейла по едно време, със средна цена на 2.20 . Малко по малко продавам при всяко поскъпване, днес закрих още малко от позицията си. Останаха ми само една четвърт от акциите, които имах и вероятно и те ще заминат ако стигнем 4 кинта. Просто има по-подценени позиции. Само може да сметнеш каква доходност имам тук, пожелавам на всеки такава.
                Аз също си закрих позицията - 50 % от портфейла.
                Резултат - купени на 1.11 и продадени на 3.82
                Това го пиша най-вече за неверници като Бате Пешо. Нищо лично.
                В случай, че видя по-подходящи нива за вход ще си купя отново.
                Оставам с прекрасни впечатления от ПИБ - от търговията с акции и обслужване.
                Пожелавам на всички такава доходност !

                Не е препоръка за покупки или продажби на акции !
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Много важна информация ни снесе да знаеш
                  Тези, които твърдяха, че банката може само да те разочарова млъкнаха... а дали си купиха
                  Тази банка ми беше над 20% от портфейла по едно време, със средна цена на 2.20 . Малко по малко продавам при всяко поскъпване, днес закрих още малко от позицията си. Останаха ми само една четвърт от акциите, които имах и вероятно и те ще заминат ако стигнем 4 кинта. Просто има по-подценени позиции. Само може да сметнеш каква доходност имам тук, пожелавам на всеки такава.
                  Мнението не е препоръка за сделки!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Браво на ПИБ! Добре че и тук взех някоя друга бройка
                    Не е като хима но добре си направил

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Много важна информация ни снесе да знаеш
                      Тези, които твърдяха, че банката може само да те разочарова млъкнаха... а дали си купиха
                      Аз не съм купувал, харесва ми да купувам от неща, от които вярвам че ще спечеля. Но просто няма какво повече да приказвам, в края на краищата всеки да си харчи парите както иска.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                        Но някой търгувал ли е HSBC или BARC? В сравнение с търговията при ПИБ, оборотът на тези банки за ДЕН е колкото годишният оборот на ПИБ на БФБ.
                        Много важна информация ни снесе да знаеш
                        Тези, които твърдяха, че банката може само да те разочарова млъкнаха... а дали си купиха
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Браво на ПИБ! Добре че и тук взех някоя друга бройка

                          Коментар


                          • Тази банка стана много скъпа вече. P/BV наистина е по-малък от водещите европейски бамки, особено след консолидация. Но някой търгувал ли е HSBC или BARC? В сравнение с търговията при ПИБ, оборотът на тези банки за ДЕН е колкото годишният оборот на ПИБ на БФБ.
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • FYI BI Europe Banks Peers 10/02/2014 Bloomberg

                              Name P/TNAV FY1 (%) RoE FY1 (%) P/E FY1
                              Median 1,24 7,57 12,77
                              Average 1,24 7,17 16,06

                              HSBC Holdings PLC 1,25 10,27 10,85
                              Banco Santander SA 1,43 7,69 12,77
                              BNP Paribas SA 1,13 7,25 13,26
                              Lloyds Banking Group PLC 1,54 5,5 15,28
                              UBS AG 1,58 8,47 15,32
                              Barclays PLC 0,9 4,86 10,71
                              BBVA 1,29 7,51 14,71
                              RBS 0,8 -7 N.A.
                              Nordea Bank AB 1,47 11,57 11,57
                              Standard Chartered 1,25 10,43 9,87
                              Deutsche Bank AG 0,79 6,19 9,56
                              Credit Suisse 1,22 10,06 9,76
                              Societe Generale SA 0,93 4,9 14,06
                              Intesa Sanpaolo SpA 0,99 1,41 34,83
                              UniCredit SpA 0,71 1,27 35,66
                              Credit Agricole SA 0,98 6,22 10,62
                              Svenska Handelsb 1,86 13,13 13,84
                              Swedbank AB 1,9 14,6 11,8
                              Skandinaviska Ensk 1,66 12,58 12,02
                              KBC Groep NV 1,87 10,38 16,94
                              Danske Bank A/S 1,03 7,63 11,81
                              Commerzbank AG 0,65 1,22 41,97
                              Erste Group Bank 1,28 3,4 22,76

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
                                Прав си, но само донякъде, примерно Креди Суиз е на П/Б 1.02, Сосиете Женерал 0.74, BNP Pariba 0.91 и т.н.

                                Според мен ще тества 4 лв и то по-скоро от чисто психологическа гледна точка.
                                Някой здраво купува и вдига цената

                                Вече нямам акции и съжалявам за това

                                Коментар

                                Working...
                                X