IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Maлце яснота

    (5F4 / FIB)
    "Първа инвестиционна банка ще работи с клиенти днес до 15.00 часа, а в събота (28.06.2014 г.) и неделя (29.06.2014 г.) няма да обслужва клиенти, съобщиха от ръководството на банката.

    Само днес банката е изплатила на клиенти общо над 800 милиона лева.

    Банката разполага с достатъчно пари в брой и различни инструменти, за които обаче е необходимо технологично време, за да бъдат налични в банката, се уточнява в прессъобщението.

    Банката ще обслужва нормално клиентите от понеделник.

    „Банката е обект на безпрецедентна криминално организирана атака от слухове и злонамерени публични изказвания. Няма банка в света, която да може да издържи на такава организирана атака“, коментират още от ръководството в съобщението до медиите.

    По-рано днес управителят на Българската народна банка (БНБ) Иван Искров отново осъди опитите за дестабилизация на банковата система. Според него атаките срещу Първа инвестиционна банка са „злонамерени“, а подобни действия са „криминални“.

    Установени са злонамерени и целенасочени опити да се дестабилизира банковата система. От вчера се провежда разследване в тази посока, съобщи малко по-рано министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев пред журналисти в Народното събрание."

    http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...-chasa,175158/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
      Мисля че днес стана ясно колко "перфектна" беше реакцията на БНБ в случая с КТБ. Верно реагираха прилично но след дъжд качулка. Ако бяха осигурили финансиране бързо и тихомълком както при предния "фалит" на ПИБ, сега нямаше да я има тази атмосфера на страх и на никой нямаше да му пука от слухове.
      Дано вече са си взели поука. На ПИБ им остават около 1.2 млрд кеш и с тоя темп на теглене, банката ще е затворена до края на понеделник. Трябва да им се осигури бърза ликвидност на всяка цена а не да се повтаря сценария с КТБ.
      Прав си за "реакцията" на БНБ, колкото и днешното успокоение.
      А банката по отчета към края на март при равни други условия имат макс 800 милки кешови наличности, после знаете какво следва ...
      Last edited by needtoknowmore; 27.06.2014, 15:35.
      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        А защо не минем по пътя на Исландия. А и ме съмнява някой да си мисли да продаде тези 35 тона, на другият ден най-меко казано ще има масови социални вълнения.
        Няма да се продава. Ще се направи едногодишен суап злато/евро. Дори ще спечелим от това тъй като еврото е с отрицателна лихва.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Това са глупости. Аз не съм получавал мейли, не съм получавал смс пък ето че слуха и до мен е стигнал. Има ли и един човек в този форум който да е получавал смс и мейли от някакви тайнствени зложетели - готов съм да се обзаложа че няма.
          То и аз не получих от дудука СМС на 24 Май!
          И това, което го твърдиш да е истина, вече шлюзовете са отворени и медиите раздухват, а след време ще почнат и митовете и легендите.
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Мисля че днес стана ясно колко "перфектна" беше реакцията на БНБ в случая с КТБ. Верно реагираха прилично но след дъжд качулка. Ако бяха осигурили финансиране бързо и тихомълком както при предния "фалит" на ПИБ, сега нямаше да я има тази атмосфера на страх и на никой нямаше да му пука от слухове.
            Дано вече са си взели поука. На ПИБ им остават около 1.2 млрд кеш и с тоя темп на теглене, банката ще е затворена до края на понеделник. Трябва да им се осигури бърза ликвидност на всяка цена а не да се повтаря сценария с КТБ.

            Коментар


            • форекс4е потънали кораби ама 60 процента от финансовите активи по света са в тях

              тва дето го казва6 за златцето ми 4едо с толкова прашинки златце как се покриват 6-7 милирда бе пиле.и ти казвам 4е ако се изплатят веднага се обрущат в валута и борда си заминава.неска ве4е се 4ух с двама трима валутни канибали от шанхаи и сингапур и се подготвяме за пира на хишниците под надслов гив ми фаив/нека по интелг 4аст от форума каже на другата колка лева ще са за едно евро като свърши целия цирк в бг/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ono
                а защо да не минем по пътя на Аугусто Пиночет. Ще изтребим 30 000 комундета и после България ще е рай. Комунистическата чума само с огън се изгаря.
                Най мощното оръжие в света е крайцера Аврора.
                един залп и 70 години разруха.
                Ами то алтернативи бол - дори твоят подход ще намери широка обществена подкрепа - в пъти повече от доверието към параламента
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Подхода тук ще е друг - плащане до дупка, докато има жив човек пред вратите на банката. Ако трябва и част от фискалния резерв ще се депонира за плащане.
                  Би трябвало да е такъв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ALEX_D_GREAT Разгледай мнение
                    А иначе - банките с майки в чужбина според мен са железни, така че ясно е какво могат да ударят сганта мъчеща се да ни врътне в спиралата надолу. Но институциите засега реагират доста добре. Скоро и някой ще се озове на разпит.
                    Дано не разберем, колко бързо може да бъде продаден дъщерен клон в Бг на "желязна" банка от чужбина

                    Има ли някой от вас, който да е получил "злонамерен" смс или мейл от вчера насам ???
                    До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                      Само дето не е Гечев и Кутев вчера, а има няма една масирана технологична атака мейли, смс и т.н - 800 милиона за 5 часа туко така не се дърпат. От слух. А да ти напомням ли 1907г банковата криза в САЩ - преди сто години и кусур без технологии как се поставя на колене?
                      Това са глупости. Аз не съм получавал мейли, не съм получавал смс пък ето че слуха и до мен е стигнал. Има ли и един човек в този форум който да е получавал смс и мейли от някакви тайнствени зложетели - готов съм да се обзаложа че няма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Честно казано не мисля че има каквато и да било конспирация. Просто живеем във време с развити технологии и слуховете се разпространяват адски бързо. И какво се случи миналата седмица българските граждани бяха свидетили на оргинизарана кампания за фалит на банка - успешна такава. Банката е българска със силни връзки с политици и с растящи активи. И стабилна - по думите на БНБ.

                        Вчера излиза Кутев - и може би за да се направи на интересен казва че ще фалира още една банка. Какво се завърта в съзнанието на българите - търсят аналогии - коя друга банка отговаря на същото описание - и БАМ появява се ПИБ. Решават че Кутев може и да говори сериозно. И несигурността изведнъж скача. Рационалното действие на всеки разчиташ на сигурност е да избяга от несигурността. Казва на двама трима предположенията си, те казват на още двама трима и нещата се разрастват. Реално почти всеки човек контактува активно с поне 10 човека и тъй като ПИБ също както и КТБ има сериозна експозиция към депозити на граждани от тези 10 има доста висока вероятност поне двама да имат депозити в ПИБ.

                        И сега да видим ако само на 1000 човека изказването на Кутев им е направило впечатление и те са споделили с 10 човека точно на третия кръг - т.е. за по малко от 3-4 часа без особени усилия вече се достига 1 000 000 човека.
                        Само дето не е Гечев и Кутев вчера, а има няма една масирана технологична атака мейли, смс и т.н - 800 милиона за 5 часа туко така не се дърпат. От слух. А да ти напомням ли 1907г банковата криза в САЩ - преди сто години и кусур без технологии как се поставя на колене?
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Подхода тук ще е друг - плащане до дупка, докато има жив човек пред вратите на банката. Ако трябва и част от фискалния резерв ще се депонира за плащане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            БНБ има 35 тона злато в Лондон. Ще го заложи и ще спаси банките си! Спасяването на банките сега е задача над задачите, защото вече не става въпрос само за КТБ или ПИБ. На карта е цялата банкова система. Тази банкова криза е преждевременна за БГ. Предвиждах я за догодина и то като следствие от банковата криза в еврозоната, която ще имаме тогава!

                            Пари трябва да се намерят с цената на всякакви сделки без значение с кого с ЕС, САЩ, Русия, Китай или арабите!
                            А защо не минем по пътя на Исландия. А и ме съмнява някой да си мисли да продаде тези 35 тона, на другият ден най-меко казано ще има масови социални вълнения.
                            А тези 35 тона са в най-добрият случай 2.5 милиарда лв.
                            С парите от ББР, фонда и златото може да обезпечат на 100% КТБ влоговете, ама ....

                            П.П. По си мирише към борда, ама да не съм лош пророк.
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • buba4ko, според мен, ако искаш ще можеш да си ги изтеглиш в понеделник.

                              А иначе - банките с майки в чужбина според мен са железни, така че ясно е какво могат да ударят сганта мъчеща се да ни врътне в спиралата надолу. Но институциите засега реагират доста добре. Скоро и някой ще се озове на разпит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kandid
                                Така, а за да не се "обърка" някой, примерно (повтарям - примерно) с ЦКБ - пак казвам - примерно, някой подпомага процеса с мейли и смс-и...
                                ЦКБ е малка спрямо ПИБ, и далеч не толкова популярна за депозити. А хората се интересуват от това което ги засяга лично. Т.е. при всички случай ако се чувстват несигурни ще решат че тази несигурност е свързана с нещо свързано с тях.

                                Да си видял и един имейл или смс някъде по безбройните статии днешния ден. Аз не видях.А гледам да се придържам към това което се вижда а не това което говори някакъв Дудук, на който при това нямам абсолютно никаква вяра.

                                Коментар

                                Working...
                                X