IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение

    Извинявай, но какъв точно бизнесмен е Прокопиев?!? Купи евтино "Винпром Дамяница" и го докара до фалит. Взе с далавера "Каолин" и с активите му го продаде на чужденци, за да изкара едни пари... Последно и УниКредит Булбанк, и ДСК, се оплакваха, че има около 600 млн. лв. кредити само към тях... заради такива "бизнесмени" като Прокопиев държавата ни е на това дередже... Добре, че има "Америка за България", за да може покрай техните грантове все още да съществува "Капитал". Даже и "Дневник" го спря да излиза и вече е само онлайн.
    В смисъл, че не е държавен кадър като другите подсъдими. При казуса с ПИБ на неговото място е Цеко.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Настоящият ИД на ББР- Живко Тодоров, който да преди 2 месеца беше фин. директор на ПИБ, ще трябва до няколко дни да купи 18% от к-ла на ПИБ на цена 2 пъти по висока от борсовата.
      Но всичко е точно...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Чудя се как може да се напишат толкова глупости и неверни неща в едно мнение ! Комунистическо и Сталинистко е да се натискат, унищожават и превземат бизнеси ! Това няма нищо общо с влизането в еврозоната, която може би всички искаме ! Сигурно си силно заинтересован не от влизането ни, а от това акцията ти да стане 5лв.! Пожелавам ти го да стане по нормален пазарен начин ! Ако според теб Гешев гони недосегаемите, къде са Доган, Пеевски, Ковачки, Домуса, както и много приближени до тях назначени бизнесмени ? Действа се избирателно и това вече и на малките деца е ясно ! А кой е комунист или демократ няма никакво значение, да не говорим, че през годините с действията си в управлението Гербавите показаха, че са по комунисти и от комунистите !

        п.п. Да допълня, че никога не съм гласувал за комунисти.
        Как да те разбираме -
        "Терора долу!
        Съюз със СССР!"?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

          Не го изпускам без да искам. Прокопиев е бизнесмен а Дянков и Тряйков бяха министри. Както и Караниколов и Горанов. Затова Горанов на пресконференция хълцаше и заекваше, защото знае, че е уязвим. При бъдещо дело на мястото на Прокопиев ще е Цеко. А сделките имат много общо и то е загубата за държавата.
          Извинявай, но какъв точно бизнесмен е Прокопиев?!? Купи евтино "Винпром Дамяница" и го докара до фалит. Взе с далавера "Каолин" и с активите му го продаде на чужденци, за да изкара едни пари... Последно и УниКредит Булбанк, и ДСК, се оплакваха, че има около 600 млн. лв. кредити само към тях... заради такива "бизнесмени" като Прокопиев държавата ни е на това дередже... Добре, че има "Америка за България", за да може покрай техните грантове все още да съществува "Капитал". Даже и "Дневник" го спря да излиза и вече е само онлайн.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

            Грешно си ме разбрал, може би не съм бил достатъчно ясен... Комунягите се нахвърлиха вкупом върху Хари и ми се прииска да го защитя. Защото, при все емоционалността си, той е доста точен и рационален в отсяването на най-важния приоритет, а именно приемането на България в ЕРМ-2.

            Що се отнася до другите, за които се надявам, че аз съм те разбрал правилно - не ги разбирам . Да претендираш, че си десен, а де факто да се опитваш да блокираш отдалечаването на страната от орбитата на Путин?! Или пък да оглавяваш демонстрациите срещу Гешев - действията на новия Главен прокурор за момента са много противоречини, хаотични и неефективни, но дава знак, че сме готови да започнем война с недосегаемите досега в държавата и бизнеса... А това е другото най-важно, което Европа иска да види, за да ни приеме?... Не ги разбирам, но ако съдим по делата им...
            Чудя се как може да се напишат толкова глупости и неверни неща в едно мнение ! Комунистическо и Сталинистко е да се натискат, унищожават и превземат бизнеси ! Това няма нищо общо с влизането в еврозоната, която може би всички искаме ! Сигурно си силно заинтересован не от влизането ни, а от това акцията ти да стане 5лв.! Пожелавам ти го да стане по нормален пазарен начин ! Ако според теб Гешев гони недосегаемите, къде са Доган, Пеевски, Ковачки, Домуса, както и много приближени до тях назначени бизнесмени ? Действа се избирателно и това вече и на малките деца е ясно ! А кой е комунист или демократ няма никакво значение, да не говорим, че през годините с действията си в управлението Гербавите показаха, че са по комунисти и от комунистите !

            п.п. Да допълня, че никога не съм гласувал за комунисти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

              Грешно си ме разбрал, може би не съм бил достатъчно ясен... Комунягите се нахвърлиха вкупом върху Хари и ми се прииска да го защитя. Защото, при все емоционалността си, той е доста точен и рационален в отсяването на най-важния приоритет, а именно приемането на България в ЕРМ-2.

              Що се отнася до другите, за които се надявам, че аз съм те разбрал правилно - не ги разбирам . Да претендираш, че си десен, а де факто да се опитваш да блокираш отдалечаването на страната от орбитата на Путин?! Или пък да оглавяваш демонстрациите срещу Гешев - действията на новия Главен прокурор за момента са много противоречини, хаотични и неефективни, но дава знак, че сме готови да започнем война с недосегаемите досега в държавата и бизнеса... А това е другото най-важно, което Европа иска да види, за да ни приеме?... Не ги разбирам, но ако съдим по делата им...
              Извинявай. Объркал съм се. И аз не мога да разбера, как уж сме нормално мислещи хора, а се радваме на действия, откровено антибългарски, които ни отдалечават от Европа.

              PS: Впрочем, не трябва да сме толкова учудени. Все пак тези псевдо психо десни подкрепиха г-жа Галева на последните избори!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                Кои визираш в случая? "Умните и красивите"? Които са уж светлото бъдеще на България, а на избори взимат 2-3 процента? Тези, които се прегърнаха със зелени изнудвачи, с надеждата да прескочат 4те процента?

                ПС: Тези които подкрепиха неофициално г-жа Галева на изборите зя кмет?
                Грешно си ме разбрал, може би не съм бил достатъчно ясен... Комунягите се нахвърлиха вкупом върху Хари и ми се прииска да го защитя. Защото, при все емоционалността си, той е доста точен и рационален в отсяването на най-важния приоритет, а именно приемането на България в ЕРМ-2.

                Що се отнася до другите, за които се надявам, че аз съм те разбрал правилно - не ги разбирам . Да претендираш, че си десен, а де факто да се опитваш да блокираш отдалечаването на страната от орбитата на Путин?! Или пък да оглавяваш демонстрациите срещу Гешев - действията на новия Главен прокурор за момента са много противоречини, хаотични и неефективни, но дава знак, че сме готови да започнем война с недосегаемите досега в държавата и бизнеса... А това е другото най-важно, което Европа иска да види, за да ни приеме?... Не ги разбирам, но ако съдим по делата им...
                Last edited by Спящият бик; 29.06.2020, 16:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение

                  И Прокопиев е подсъдим по същото дело, и Прокопиев... не го изпускай без да искаш, B. Graham. И все още не са се отървали, ще има и втора инстанция, и трета, последна инстанция... двете сделки нямат абсолютно нищо общо. Поредната опорка на псевдо-десните, на "умните и красивите" тип Владислав Панев, който като го гледам определено не е красив, дано поне да е умен...
                  Не го изпускам без да искам. Прокопиев е бизнесмен а Дянков и Тряйков бяха министри. Както и Караниколов и Горанов. Затова Горанов на пресконференция хълцаше и заекваше, защото знае, че е уязвим. При бъдещо дело на мястото на Прокопиев ще е Цеко. А сделките имат много общо и то е загубата за държавата.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Хари, Хари, Харииииии .... Дянков и Трайков са подсъдими за нещо подобно на това, което стана с ПИБ .... И там "загубите" за държавата са значително по-малки от тези -70 млн., които са от раз загуба.
                    И Прокопиев е подсъдим по същото дело, и Прокопиев... не го изпускай без да искаш, B. Graham. И все още не са се отървали, ще има и втора инстанция, и трета, последна инстанция... двете сделки нямат абсолютно нищо общо. Поредната опорка на псевдо-десните, на "умните и красивите" тип Владислав Панев, който като го гледам определено не е красив, дано поне да е умен...

                    Коментар


                    • Хари, Хари, Харииииии .... Дянков и Трайков са подсъдими за нещо подобно на това, което стана с ПИБ .... И там "загубите" за държавата са значително по-малки от тези -70 млн., които са от раз загуба.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                        Нищо ново под слънцето:
                        "Свестните у нас считат за луди..." (Хр. Ботев)
                        Кои визираш в случая? "Умните и красивите"? Които са уж светлото бъдеще на България, а на избори взимат 2-3 процента? Тези, които се прегърнаха със зелени изнудвачи, с надеждата да прескочат 4те процента?

                        ПС: Тези които подкрепиха неофициално г-жа Галева на изборите зя кмет?

                        Коментар


                        • "Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава" (българска поговорка )

                          Коментар


                          • Нищо ново под слънцето:
                            "Свестните у нас считат за луди..." (Хр. Ботев)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                              Ех, че глупости се пишат. Мале.
                              Точно защото е принципен и пазарен въпроса. Принципно това не са изисквания на БНБ и на нашата държава и пазар, където ПИБ оперира. ПИБ откъде накъде е длъжна сега веднага да изпълнява нещо си на ЕЦБ, нещо което е препоръчително, дори не е задължително. Преди ковид, вероятно на 5 лв. можеше да стана на пазарен принцип, ако приемем, че някога в Б-я е имало какъвто и да било пазар посленидните 30 г. (дори пазар на череши и домати няма, защото и там са мутрите, и там не са пазарни цените, на БФБ мутрите са пенсионните и те опредялят цените, така, че и на БФБ няма пазар). След Ковид банката прибира сергията и отлага увеличението за по-добри времена - принципен, пазарен въпрос нале?
                              Това, че държавата и Бойко сега са видяли възможност за влизане в ЕРМ2 и бързат да влязат там на всяка цена - както не веднъж съм казвал, е единственото им хубаво нещо за 20 г. във властта и това трябва да бъде приветствано и да се кръстим всеки ден да се молим да стане. Защото без Чакалня и без Еврозона, Б-я си остава в блатото на безперспективността, на самоцелната финансова стабилност и геноцид за още много години. Само ЕРМ2 може да промени нещо и да даде нова посока. Вече виждаме, че има и първи положителни промени (примерно, вече не се търкат талончета).
                              Остана още малко, до края на тази седмица и в Банката трябва да има 200 милиона лв. Никакъв цирк не е това. Това е единственото правилно нещо от това правителство за цял мандат, за цели три мандата единствената стъпка в подкрепа на капиталовия пазар.
                              Този с глупостите и в двете теми си Ти!
                              Пишеш за талончетата и че липсата на божковите било в следствие на чаканата чакалня, е не позна отново. Търкане на талончета има и ще продължава, но мащаба е малък. БСТ е оператор предлагащ талончета за търкане. В останалите държави от ЕС и в частност ЕЗ също има талончета и те не им пречат да са членове и на двете организации. Както не веднъж съм ти писал на нас ни пречи манталитета ни, корупцията, която излиза от нас, крадливата шайка щ, липсата на независим съд и прокуратура и т.н
                              Именно крадливата хунта смачка бизнеса с талончетата, както преди това направи с една банка, а сега се опитва с Монбат.
                              Пряко заинтересован съм от раздвижване на борсата, а това ще стане само ако хунтата падне от власт. Членство в чакалня няма да ни ппмогне. Ти обаче понеже веднъж не написа, че имаш акции, те топли само влизане в чакалня може би ще усвоиш някое евро или слънцето ще те погали по главицата?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                                Ще минат години, цената ще е 7-8 лв, ще викате Бойко голям мошенник излезе, защо не взе всичко на евтините 5 лв. хаха, остави на частниците да правят пари хаха
                                Вече многократно те питам, ти имаш ли и имал ли си акции някога ? Купи ли си от акциите по 5 лева да направиш пари и ти ? хахаха

                                Коментар

                                Working...
                                X