IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От днес са актуализирали (надолу) лихвите по свободните депозити за физически лица. 1.4% за 12 месеца, 2.01% за 24 месеца, което явно индикира, че са възвърнали голяма част от необходимия им кеш, за да си покрият задълженията и т.н.

    Гуверньора на БНБ каза нещо интересно, че след стрес тестовете средата на следващата година е много вероятно по-системните банки с над 5% пазарен дял да станат обект на интерес за закупуване от външни. Не знам, на каква база го казва, но е интересно. Като го прочетох, веднага се сетих за ПИБ

    Коментар


    • Кредита карта

      Вчера с изненада видях, че са намалили кешбека от 1% на 0.5% при тва със задна дата. Тези измекярски номерца никого не са довели до нищо хубаво.
      Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

      Коментар


      • Скоро бях в нов офис, но не на ПИБ, а на Булбанк, на Ал. Стамболийски в София, точно срещу МОЛ-а, където реално има 2 офиса на ПИБ

        Еми този новия на Булбанк е космически, със невероятен дизайн и доста добра организация.

        Продължавам обаче да съм клиент и на ПИБ защото 1-во навика, 2-ро таксата е само 0,6 лв. за сметка, спрямо 2,5 лв. в Булбанк
        и освен това Кредитната карта в ПИБ е по-добра от тази в повечето банки
        но кредити не ползвам, но когато съм ползвал не са били от ПИБ

        прави ми впечатление и че вече няма опашки в офисите на ПИБ (имам ел. банкиране от 2004 г., но все някога човек трябва да ходи и в банката за туй онуй)

        оставам си клиент на ПИБ, но конкуренцията не спи

        за акциите не знам, вие сте разбирачите....
        не й е лесно, ако вдигне ан 2,5 лв. много клиенти ще са аут, а на 0,6 лв. дали печели...
        Те си знаят, а едно време беше безплатно...
        Да ще кажете забил съм се в 0,6 -те лв., е да забил съм се, в какво друго да се забия? Плащам си ги като поп, че и фирмена сметка 6 лв. и на различни роднини още сметки по 0,6 лв.. Свикнал съм с тази банка..
        Иначе ме кефи кеш-бека от нея по кредитната карта. На година ми връщат по над 150 лв. и съм на печалба от тях. Дано те да си ги избиват с такси от търговците....

        Някой знае ли колко взима ПИБ от Била, ОМВ и т.н., когато пазарувам с кредитната карта?
        Last edited by oslo; 23.09.2015, 15:08.

        Коментар


        • ПИБ ще се справи с проблемите но за съжаление на дребните акционери това няма кой знае как да им се отрази на бюджета. Ръст няма да има поне според мен. Не е препоръка аз излязох от тук отдавна на 6 лв. като се бях нашил на ИП-то. Добре, че не беше с много.

          Коментар


          • О, аз намислих друга тактика..... Имам кредитна карта, но всъщност реално нямам нужда от нея. Но има доста як кредитен лимит. АКО пак стане да има случки с опашки пред банката, аз не само че няма да имам пари при тях, ами и ще им ударя и сметката на минус. Ще изтегля на банкомат цялата сума от кредитния лимит кеш. Да, знам че има такса, ще си я платя..... Но ми омръзна тая банка да ни прави на все по-големи балами.
            А дано догодина си върнат на държавата последната вноска, която дължат.... Стискам им палци.

            Коментар


            • Интересно е, че плащането с дебитни е само на ПОС в чужбина, сиреч карта с Пейпал не следва да я дерат.

              Коментар


              • Добрееееееее....
                Има отрезвяване по темата....
                Аз като писах преди време, че който анулира акциите на дребните в Бороспорт, ще оноди и вложителите в банчицата, мълчахте, не вярвахте, злорадствахте ( особено Наивника).....

                Коментар


                • Не са много банките в България, чиито кредитни карти са с "cashback" програма. Повечето те дерат с такси и не ти пускат фандък. Тия поне връщат нещо, макар и символично.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    :
                    Ами аз съм казал какво мисля.
                    Отделно гледате на статуквото като нормално, т.е. мислите че проблема е в нашата банка, а реално може скоро и другите банки да тръгнат по същия път с таксите за плащане.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
                      Не сте прави да критикувате. .
                      :
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Не сте прави да критикувате. Според мен ПИБ добре си е направила сметката с прилагането на такса за плащане с кредитни карти.
                        Едно, че повечето хора използващи кредитни карти за масови плащания хич и не обръщат внимание на таксите, те дори няма и да забележат, а както се казва за да свариш една жаба трябва постепенно да стопляш водата и тя няма и да се усети.
                        А друго, че ако нямаш кеш и трябва да платиш, пак няма къде да мърдаш и ще използваш кредитната карта, дори и да си обърнал внимание на таксата.
                        Иначе, причината за таксата най-вероятно е ниската или отрицателна рентабилност на бизнеса с кредитните карти у нас. Най-вероятно с този бизнес банката не успява да си покрие разходите които прави за него. Нямам информация по въпроса, но така изглежда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ottevis Разгледай мнение
                          За съжаление свиват и кеш-бакът от 1% на 0.50%, след което облагат с 0.25% (въпросната такса). Така излиза, че от всяка транзакция получаваш обратно 0.25% или иначе казано трябва да имаш 16 000лв потребление на година, за да си избиеш таксата от 40лв за стандартна кредитна карта.

                          Честно казано и аз съм доста разочарован.



                          Източник:
                          http://fibank.bg/bg/mastercard-yes/p...bonus-programi
                          като са такива тарикати, ще ги сменя и без това при тях ми е останала, само кредитна карта -
                          всякакви други услуги и сметки съм прекратил
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • За съжаление свиват и кеш-бакът от 1% на 0.50%, след което облагат с 0.25% (въпросната такса). Така излиза, че от всяка транзакция получаваш обратно 0.25% или иначе казано трябва да имаш 16 000лв потребление на година, за да си избиеш таксата от 40лв за стандартна кредитна карта.

                            Честно казано и аз съм доста разочарован.

                            Уведомяваме Ви, че от 19.09.2015 г. натрупаните бонус точки от програма "Cashback" (включително и натрупаните до момента) ще се изчисляват вече в съотношение 0.50 лв. за всеки 100 натрупани cashback точки.
                            Източник:
                            http://fibank.bg/bg/mastercard-yes/p...bonus-programi

                            Първоначално изпратено от nicknja Разгледай мнение
                            Погледни го от друг ъгъл. Намаляват ти кеш бакът от 1% на 0.75% когато я ползваш извън БГ.
                            И аз съм леко изненадан
                            Last edited by ottevis; 10.09.2015, 03:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                              Требе да е някаква печатна грешка. Аз не само в БГ, не съм чувал и в чужбина някъде да издават кредитни карти с такси за клиента. Кредитните карти товарят търговеца и това е цялата игра на банките - стимулират те да харчиш колкото се може повече с всякакви бонуси, точки и т.н. за да могат да прибират такси от търговците. ПИБа убива коча с директен изстрел в десятката с тая иновация
                              Интересно дали покупките в интернет се броят за "чужбина".
                              Освен това те стимулират да харчиш и по друга причина - парите са ти назаем и плащаш лихва след гратисния период. Въобще продуктът е замислен така - харчи повече сега, получавай бонуси, пък плащай отложено, а лихвите срамежливо не ги споменаваме Такава е цялата идея на кредитните карти и всички го знаем. Една такса, която ти "прави покупката по-скъпа" е нещо като кюлоти страстоубийци - секва ти мерака на момента. Наистина съм изумен кой мозък е пробутал това на УС на банката!?! А за мен е особено важно, защото аз правя голяма част от покупките си в чужбина - хотели и самолетни билети. И именно заради чужбината правя големи обороти - за последния шестмесечен период имам общо 160 лева кеш-бек по двете си карти, като 80% от него е от хотели и самолетни билети в чужбина. Отделно харча и пари от третата карта - Дайнърс. Тия направо ме застреляха
                              Last edited by netware5; 10.09.2015, 00:39.
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                                Тоя път от ПИБ успяха да ме изумят!

                                Кой малоумник измисли такса от 0.25% за плащане с кредитна карта в чужбина?

                                Клиент съм на банката повече от 15 години, акционер съм още от ИПО-то. Винаги съм я защитавал тук във форума, както и при двата банк ръна, които преживя. Но горното малоумие ми идва в повече. Явно ще се разделяме.
                                Погледни го от друг ъгъл. Намаляват ти кеш бакът от 1% на 0.75% когато я ползваш извън БГ.
                                И аз съм леко изненадан

                                Коментар

                                Working...
                                X