IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
    Евала за смелия пост дано не го забършат админите.
    "Все доста тежки и рискови процедури." след които края е неизбежен това е моето скромно лично мнение
    То некои вече се пенсионираха от чакане да дойде края на тоя или оня. Сигурно до 6 месеца ще падне и борда, според теб, а еврото ще скочи до 20 лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
      Със съжаление, подчертавам "със съжаление", трябва да констатирам, че пиб не следва да бъде титулован с името син чип. Съжалението е породено от обстоятелството, че съм вътре и искам да спечеля, надявам се, че това ще го бъде, но в никакъв случай заради изключително високото качество, размера и трайно във времето качествено водене на бизнеса. Всичко взето и действащо кумулативно.
      По-скоро става дума за пропадане на пазарната оценка на един актив, което само по себе си носеше някакви възможности.
      Не трябва да си затваряме очите, обаче, че хлъзгавите "брюкселски" приказки, които далеч повече са предназначени да скрият истинското състояние на нещата, не могат да прикрият обстоятелството, че банковият бизнес на местните бг собственици се върши при отклонение от .... най-добрите образци и практики. Чудех се как да го кажа най-елегантно.
      В това тяло неизбежно биват прикривани някакви процеси и обстоятелства. Поради развитието на нещата през миналата година, сега започна процес на неизбежна хирургическа намеса, която ще бъде съпровождана и от антибиотично решение, което трябва да изкара лицето от състояние на нещо, което е далеч повече "корпоративен холдинг", да го трансформира в "истинска търговска банка", която действа в пълно съответствие с правилата и законовите изисквания и нашия пазар.
      Тук ще има рязане, борба с процеси, присаждане.

      След реализирането на всичко това, лицето следва да покаже трайни възможности да си запази (евентуално разшири) пазарното присъствие и тогава, едва тогава, може да се отпочне приказка за чиповете.

      Имам, в състояние на конфликт на интереси съм, приказката ми не струва и пукнат грош и по тази причина не трябва да и се обръща абсолютно никакво внимание.
      Евала за смелия пост дано не го забършат админите.
      "Все доста тежки и рискови процедури." след които края е неизбежен това е моето скромно лично мнение
      Last edited by Mito Karamitov; 16.03.2015, 14:10.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.
        Със съжаление, подчертавам "със съжаление", трябва да констатирам, че пиб не следва да бъде титулован с името син чип. Съжалението е породено от обстоятелството, че съм вътре и искам да спечеля, надявам се, че това ще го бъде, но в никакъв случай заради изключително високото качество, размера и трайно във времето качествено водене на бизнеса. Всичко взето и действащо кумулативно.
        По-скоро става дума за пропадане на пазарната оценка на един актив, което само по себе си носеше някакви възможности.
        Не трябва да си затваряме очите, обаче, че хлъзгавите "брюкселски" приказки, които далеч повече са предназначени да скрият истинското състояние на нещата, не могат да прикрият обстоятелството, че банковият бизнес на местните бг собственици се върши при отклонение от .... най-добрите образци и практики. Чудех се как да го кажа най-елегантно.
        В това тяло неизбежно биват прикривани някакви процеси и обстоятелства. Поради развитието на нещата през миналата година, сега започна процес на неизбежна хирургическа намеса, която ще бъде съпровождана и от антибиотично решение, което трябва да изкара лицето от състояние на нещо, което е далеч повече "корпоративен холдинг", да го трансформира в "истинска търговска банка", която действа в пълно съответствие с правилата и законовите изисквания и нашия пазар.
        Тук ще има рязане, борба с процеси, присаждане.
        Все доста тежки и рискови процедури.
        След реализирането на всичко това, лицето следва да покаже трайни възможности да си запази (евентуално разшири) пазарното присъствие и тогава, едва тогава, може да се отпочне приказка за чиповете.

        Имам, в състояние на конфликт на интереси съм, приказката ми не струва и пукнат грош и по тази причина не трябва да и се обръща абсолютно никакво внимание.

        Коментар


        • дъно или локален връх, кой да каже

          Коментар


          • Колко е готино че има толкова неВерващи, сега по дъното... истинска Класика

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              И аз си го мислех това. А това тук загатва за един добър старт

              Банките стартират 2015 г. с месечна печалба от 121 млн. лв.

              ПИБ има към 10% пазарен дял... Отчета най-много да налее допълнително масло в огъня на започналото вертикално изстрелване
              Прав си ще налее.... А и случката от миналата година по същество има позитивен тласък върху печалбата..... Вдигайте оборотите на двигателите момчета.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.
                Ако можеше и да се вярва на отчети 5 години държат почти никакви провизии и изведнъж почват да изкарват. Какво точно се е случило последните 6 месеца че да им скочат провизиите за кредити? И колко още неща могат да се случват? Предполагам че и много подобни сделки за земя ще правят, където някой им продава евтино и след това им купува земята на безумни цени, точно преди да стане ясно че всъщност цената е безумна. Изобщо яка банка, истински син чип

                Коментар


                • *Искренно ме развесели

                  Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.
                  *Искренно ме развесели.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.
                    И за ктб-то редяха същото.
                    Ма няма начин, щом имаш - начи е.
                    Искрено се забавлявам с такива ъпърски изцепки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.
                      И аз си го мислех това. А това тук загатва за един добър старт

                      Банките стартират 2015 г. с месечна печалба от 121 млн. лв.

                      ПИБ има към 10% пазарен дял... Отчета най-много да налее допълнително масло в огъня на започналото вертикално изстрелване

                      Коментар


                      • Доста хора започнаха да схващат, че това е истинският син чип на борсата ни. Интересно ми е какъв ще бъде отчета за първо тримесечие и каква ще бъде цената на акцията след него.

                        Коментар


                        • Мито всъщност не е изобщо Мито... мяза на онзи - Петър Караиванов от едно измислено сайтче Финанс 6

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
                            Чак пък в Пъти
                            Сигурен съм че Батяви нямя да дочака пъти, а на 50% макс. ще започне да излиза, но това си е мое мнение, просто си купи и сеге е момента да мотивира останалите да купуват от неговите позиции, който реагира навре може би ще спечели, но 5 лв тази акция не е била от дълго време за да се говори за ПЪТИ
                            В грешка си приятелю. Ако нещо извънредно не се случи, което да развали плановете ми, мисля доста повечко да я подържа тази акция. 50% ще са само загрявка.. не съм от стинкаджиите които влизат за някое процентче. Ето Билборда ми е със 180% печалба (влизане на 25 ст.) но все още не бързам да го махам
                            А тук потенциала е много по- голям.. не случайно направих акцията № 1 в портфейла ми. Най-малкото ще изчакам да видя, ще изкара ли банката над 100 млн. лв. нетна печалба в следващия годишен отчет и как ще отрази това пазара

                            Птичката веднъж каца на рамото (в случая с БФБ - веднъж на 7-8 г.) не мисля да й скъсам само едно перце
                            Ситуацията ми напомня влизането ми в Монбат началото на 2007-ма на 7-8 лв.(преди сплита), когато чужденци ме напълниха с пакети, прибирайки си няколко %-чета печалбица след ИПО и возенето до 28-30 лв. до есента

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                              Мито, Батя е един от малкото инвеститори като нас, който наистина печели от БФБ и то добри средства. Това няма човек във форума, който да не го знае и който да не му признава уменията. Я ти се похвали какви са ти успехите тук? Успяваш ли да се издържаш само от търговия на БФБ. Всъщност изобщо търгуваш ли на борсата или само влизаш да си чешеш езика във форума? Питам, защото гледам, че се появяваш в темата само, за да понаплюеш без никакви аргументи или реална оценка на финансовите показатели на банката. А и май не съм единствения, който го забелязва това.
                              Ама вие му четете и постингите ли на това троле!?
                              Я каква хубава игнор функция ви е направил инвестора. Ценете си времето бе хора, не позволявайте всеки трол да ви краде от този ценен ресурс

                              Коментар


                              • беше пробвал някакав бизнес ама не му проварвяло и решил с борсова търговия да се захване.



                                Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Мито е типичен представител на тълпата. На финансов жаргон се казва "таксиджии".

                                Коментар

                                Working...
                                X