IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еврохолд България АД (EUBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Не винаги е добре за инвеститорите да се спира търговията. Това може да доведе до допълнителен стрес, а по никакъв начин няма да повлияе на случващото се и стойността на компанията.
    Глупости.Разбира се ,че трябва да се спира търговията.На Запад патки пасат,че са измислили такива правила.
    26% спад за 2 дена,това да не е крипто
    Но каквато държавата,такава и борсата ,такова и мисленето на "инвеститорите"
    Last edited by petrg5s; 20.03.2023, 10:59.

    Коментар


    • На пресконференцията Асен Христов каза, че са прехвърлили по-голяма част от активите на българското ЕИГ Ре като презастраховател, така че в Евроинс Румъния почти нищо не е останало. Не знам колко е издържано това юридически, така че моите очаквания за дълги съдебни дела.

      Румънският Евроинс бе поне 50% от целият им застрахователен бизнес.

      Ето линк от пресконференцията:

      https://www.bta.bg/bg/pressclub/archive/16234
      Last edited by dex; 20.03.2023, 10:32.

      Коментар


      • В очакване на понеделник

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

          Добре е да се черпи информация от източника, а не да се вярва на думите на засегнатата страна.
          Освен, че е отнет лиценза, Румънската компания влиза в процедура по неплатежоспособност и ликвидация. Ще бъде назначен ликвидатор...това обикновено означава, че всички активи ще бъдат продадени. Няма как да са прехвърлили активи на румънския застраховател преди това без да се види...

          https://www.zf.ro/banci-si-asigurari...r-asf-21703556

          "The ASF Council decided to withdraw the operating authorization of the Euroins Romania company, noting the signs of the company's state of insolvency. The Council also decided to promote by the ASF a request for the opening of the bankruptcy procedure and the appointment of the Insurance Guarantee Fund (FGA) as interim administrator of the company, with the task of ensuring the administration and management of the insurer's activity and the adoption of the necessary measures for the preservation of the patrimony. The duties of the company's management are suspended by law. The mandate of the FGA ends upon the appointment of the judicial liquidator."
          Защо не публикуваш списък. С акциите. Които евроинс Румъния държат....за да си знаем ликвидатора какво ще тряска и джаска!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            Чл. 70 (1), т1. от правилата за търговия на борсата. Изглежда, че борсата не си е спазила собствените правила да спре търговията, да уведоми регулатора и публиката за съществени събития, касаещи дружеството! Това е скандално! Предполагам, че емитентът може да ги съди за нанесени имиджови и материални щети и то по регламент 565 на ЕС? или не става така в България? В САЩ щяха да ги разсипят от дела и глоби!
            Не винаги е добре за инвеститорите да се спира търговията. Това може да доведе до допълнителен стрес, а по никакъв начин няма да повлияе на случващото се и стойността на компанията. Още повече, че не става дума за слухове или събития с неясен резултат. Реално борсовата реакция беше доста умерена - почти ежедневно изменение в цената и то с обеми. Имаше продавачи, но и купувачи.
            Емитента също не поиска спиране, но и не реагираха с ясно описание на случващото се и последващото като процес. Нямаше и оценка как ще се отрази на холдинга неизбежното. Просто тях ги вълнуват други неща и дребните акционери не съм им грижа. Най-големия холдинг, но на "глинени крака".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Чл. 70 (1), т1. от правилата за търговия на борсата. Изглежда, че борсата не си е спазила собствените правила да спре търговията, да уведоми регулатора и публиката за съществени събития, касаещи дружеството! Това е скандално!
              Най-вероятно имаш предвид чл. 78, т.1. Обаче там пише само, че съветът "има право" да спре търговията... Това според мен не са значимите неща. По-важното е какво ще се случи оттук-нататък. Нито съм юрист, нито голям борсаджия, но аз си ги представям нещата така. Ако приемем, че стане лошият вариант /при добрия няма какво да го умуваме/, то румънците ще започнат да се разпореждат с активите на Евроинс Румъния. Въпросът е да се види какви са те и ако някой може да ги покаже тези активи би бил много полезен. Възможно е холдинга да е подозирал нещо такова и в последните дни/ седмици действително да е прелял нещо от там. От понеделник няма да могат вече. За самият холдинг не виждам апокалиптичен сценарии. Да, губят важен за тях бизнес, но той си е самостоятелен и освен репутационни, не виждам други големи щети да понесе. С една дума, мисля, че най-засегнати ще бъдат активите на Евроинс Румъния. Така ги виждам аз нещата, ама кажете ако бъркам някъде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                Тази борса има такива правила, стр. 33: https://download.bse-sofia.bg/BSE-Ru...ding_Rules.pdf
                Чл. 70 (1), т1. от правилата за търговия на борсата. Изглежда, че борсата не си е спазила собствените правила да спре търговията, да уведоми регулатора и публиката за съществени събития, касаещи дружеството! Това е скандално! Предполагам, че емитентът може да ги съди за нанесени имиджови и материални щети и то по регламент 565 на ЕС? или не става така в България? В САЩ щяха да ги разсипят от дела и глоби!
                IM d best

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Up Up Разгледай мнение
                  Стига глупости!

                  Имаше брифинг на живо, с Асен Христов по БТА.
                  Това, което разбрах от него е, че активите на Евроинс Румъния са прехвърлени на ЕИГ РЕ.
                  ЕИГ РЕ няма да изплаща никакви щети и няма да продава активи сега.
                  Ако, не върнат лиценза на Евроинс Румъния, щетите ще трябва да се покрият от румънския гаранционен фонд.
                  Добре е да се черпи информация от източника, а не да се вярва на думите на засегнатата страна.
                  Освен, че е отнет лиценза, Румънската компания влиза в процедура по неплатежоспособност и ликвидация. Ще бъде назначен ликвидатор...това обикновено означава, че всички активи ще бъдат продадени. Няма как да са прехвърлили активи на румънския застраховател преди това без да се види...

                  https://www.zf.ro/banci-si-asigurari...r-asf-21703556

                  "The ASF Council decided to withdraw the operating authorization of the Euroins Romania company, noting the signs of the company's state of insolvency. The Council also decided to promote by the ASF a request for the opening of the bankruptcy procedure and the appointment of the Insurance Guarantee Fund (FGA) as interim administrator of the company, with the task of ensuring the administration and management of the insurer's activity and the adoption of the necessary measures for the preservation of the patrimony. The duties of the company's management are suspended by law. The mandate of the FGA ends upon the appointment of the judicial liquidator."

                  Коментар


                  • Над милиард приходи и 62 млн. лв. печалба преди данъци за 2022.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от stanislavivanov Разгледай мнение
                      На мен ми е много интересно, каква част от приходите идват от един румънски клон на застраховането, че чак с толкова да падне акцията, най - вероятно много малка част, а бившето чез ще им изкарва по 70 мил. всяка година.
                      румънското поделение беше(не знам има ли обръщане на ситуацията, но май ще е много трудно и скъпо- пари, които няма откъде да дойдат сега) перлата в короната на застрахователния им бизнес
                      приходите от премии са много повече от българското
                      голям удар
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от stanislavivanov Разгледай мнение
                        На мен ми е много интересно, каква част от приходите идват от един румънски клон на застраховането, че чак с толкова да падне акцията, най - вероятно много малка част, а бившето чез ще им изкарва по 70 мил. всяка година.
                        Горе-долу толкоз е и Румъния.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                          Нямаме акции от този холдинг, но познат от балтийски фонд има и са притеснени. Видях, че е имало обява за пресконференция днес и се чудя защо борсата не е спряла търговията поне за няколко часа? Това е обичайно при дистрес ситуации, за да чуят инвеститорите какво става. Всъщност тази борса има ли такива правила изобщо или още не са се сетили? Благодаря ако някой осветли ситуацията!
                          Тази борса има такива правила, стр. 33: https://download.bse-sofia.bg/BSE-Ru...ding_Rules.pdf

                          Коментар


                          • На мен ми е много интересно, каква част от приходите идват от един румънски клон на застраховането, че чак с толкова да падне акцията, най - вероятно много малка част, а бившето чез ще им изкарва по 70 мил. всяка година.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                              Нямаме акции от този холдинг, но познат от балтийски фонд има и са притеснени. Видях, че е имало обява за пресконференция днес и се чудя защо борсата не е спряла търговията поне за няколко часа? Това е обичайно при дистрес ситуации, за да чуят инвеститорите какво става. Всъщност тази борса има ли такива правила изобщо или още не са се сетили? Благодаря ако някой осветли ситуацията!
                              Същото питах и аз и ми отговориха

                              С кобос-а имаше дневни лимити, но сега вероятно СД на БФБ има думата при подобни събития.

                              Коментар


                              • Нямаме акции от този холдинг, но познат от балтийски фонд има и са притеснени. Видях, че е имало обява за пресконференция днес и се чудя защо борсата не е спряла търговията поне за няколко часа? Това е обичайно при дистрес ситуации, за да чуят инвеститорите какво става. Всъщност тази борса има ли такива правила изобщо или още не са се сетили? Благодаря ако някой осветли ситуацията!
                                IM d best

                                Коментар

                                Working...
                                X