IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! (архив до 2.05.2012 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За България ти се вижда завишено, нали?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Откъде го намери това? Може ли да пуснеш линка?? Струва ми се че данните не са точни.

      Коментар


      • Коментар


        • Борсите са болни от шизофрения
          Българската икономика е загубила конкурентоспособноста си, смята финансовият анализатор Красимир Атанасов

          Красимир Атанасов е сертифициран финансов аналитик (CFA). Бил e брокер, анализатор и портфолио мениджър в "Първа финансово-брокерска къща", ОББ и "Елана". В момента е независим инвеститор. През есента на 2007 г. той предупреди, че на българската борса се е оформил балон, който ще се спука. Няколко месеца след това сривът започна, а за няколко години от нея бяха изтрити 80%. С него разговаряме за случващото се на международните пазари, в какво е най-добре да се инвестира в момента и доколко успешно България се справя с предизвикателствата на кризата.

          .................................................. .
          .................................................. .

          .................................................. .

          .................................................. .





          .................................................. .


          В какво е най-добре да инвестираме сега според вас?

          - На този етап в България депозитите продължават да водят класацията ми. Това да получаваш 6-7% на година чист доход, гарантиран до законовия таван, и да спиш спокойно е предложение, което трудно може да бъде отказано. За по-спекулативно настроените ще споделя и последното ми позициониране, което е продиктувано от евентуален сценарий със Сребърния фонд. В последните години мнението на инвеститорите продължава да е доста негативно за нашия пазар, институционалните инвеститори намаляват дела си на акции у нас, същевременно той изостана от движението на световните пазари и дълго време консолидира. Появата на един голям и нов играч като този фонд е възможно да бъде катализатор за по-голямо движение. Естествено има много неизвестни около този процес и е напълно възможно нищо да не се случи и това да доведе до загуби. За мен, без да бъде препоръка към когото и да било, отношението риск/възвращаемост в тази среда е благоприятно.
          http://www.capital.bg/biznes/finansi...p=1#storystart



          Добре го е казал Краси........Кои ли ще са компаниите ,които има в предвид....Като го видя....и го питам.......обещавам Ви....да не ви кажа
          Last edited by BOBAN1; 27.03.2012, 23:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            КФН отне лиценза на ИП „Стандарт инвестмънт” АД


            Какво следва от това....
            Народеца може малко да се притесни, да отиде да си тегли авоарите, дори на загуба. Лошото е, че може подобна идея, да обходи държателите на дялове и по други фондове.
            Един средностатистичен човек може да си каже "достатъчно чаках, по-добре да взема нещо, докато все още не е нула" или редица интерпретации в тази насока.
            А какво следва от това, ти кажи !
            Last edited by padre Bonaventura; 27.03.2012, 23:16.

            Коментар


            • "Форбс": Бойко Борисов е най-влиятелният българин

              Българското издание на "Форбс" обяви резултатите от класацията за най-влиятелните българи. Бойко Борисов, Цветан Василев, Иво Каменов – водят челната тройка в списъка с най-влиятелните българи.


              Първите 10 имена в класацията са:

              1. Бойко Борисов, министър-председател
              2. Цветан Василев, Корпоративна търговска банка
              3. Иво Каменов, "Химимпорт"

              4. Симеон Дянков, вицепремиер и министър на финансите
              5. Росен Плевнелиев, президент на Република България
              6. Огнян Донев, "Софарма"
              7. Валентин Златев, "Лукойл България"
              8. Цветан Цветанов, вицепремиер и министър на вътрешните работи
              9. Красимир Гергов, КРЕС, "Пиеро 97"
              10. Цветелина Бориславова, Българо-американска кредитна банка

              http://www.blitz.bg/news/article/134786

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                КФН отне лиценза на ИП „Стандарт инвестмънт” АД


                Какво следва от това....
                Следва, че вече не ум пука от нищо
                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                Коментар


                • КФН отне лиценза на ИП „Стандарт инвестмънт” АД


                  Какво следва от това....

                  Коментар


                  • Нашата борса е като строшена кола която пали от време на време и ако случайно потегли, е с четири задни и една първа скорост, а шофьора е с вързани очи и един крак!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Че кой ти говори за индустрия? Покупката на инвестиционно злато и сребро е излизане от инвестиция, а не инвестиция. Инвестиционно злато и сребро са ПАРИ. Така е от 6000 години насам. Така и ще бъде.

                      Човек който купува инвестиционно злато и сребро казва "Аз съм дотук с инвестирането. Излизам от пазара, защото правилата се променят по време на играта. Докато не се разбере по кои правила ще се играе играта, аз съм извън пазара!" Това е и което препоръчвам на обикновения човек, който има някакви бели пари за черни дни. Излезте от пазара, защото в момента ви ограбват чрез печатане на пари и раздаването им само на "наши" хора!
                      Много си прав тук, няма как да не ти се признае.
                      Но правилата на играта не се сменят според мен, просто играта става по-груба и по-безмилостна,
                      За парите си също много прав - и аз така мисля, че сега в тази фаза на растежа (мисля, че в началната фаза на растеж и на борсите първа - като лиеадинг индикатор и на икономиките малко по-късно) - и е така - сега парите се дават не на всички, само на някои, както някои по-силни субекти сега разполагат с пари - и именно те според мен сега се възползват на пазара на всякакви активи

                      После парите ще достъпни по-широк кръг от хора, и така до пукането на следващия балон, когато и всеки ще си взел вече нов кредит

                      Но не си прав за оценаката ти за активите . Златото (макар и инвестиционно) - НЕ Е ПАРИ, само преди 6000 г. може би е било, когато не е имало Централни банки и печатане на пари, а си е един прост финансов актив (за мен лично най-простия и елементарен) , но цар на финансовите активи - за мен е и ще си остане капиталът на публичните компании листнати на борси - акциите - това е Царицата на всички активи - лошото, е че много хора в момента не вярват на този актив - лошо за тях според мен - понеже мисля, че им идва пак модата -

                      Така, че ако питатате мен - влизайте смело в акции
                      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                        И кво сега, този който продава на 1.36 химимпорт не ще да ги даде на 1.35. и този който продаде 200 акции на Еврохолд на 1.11 имаше голям зор да вземе 200 лева.
                        Изключителни некадърници!! Мамицата им!

                        Доунищожиха капиталовия пазар!

                        Роб на банките - това е перспективата пред бегетовецата - било то работник или бизнесмен!

                        Робско племе! Но сами сме си виновни - щото ние сме такива и такива водачи си избираме - картофоподобни или пък очилатковци, с гласчета на мънафи! Боклуци!

                        Коментар


                        • И кво сега, този който продава на 1.36 химимпорт не ще да ги даде на 1.35. и този който продаде 200 акции на Еврохолд на 1.11 имаше голям зор да вземе 200 лева.

                          Коментар


                          • Икономист: Вържете лева за златото
                            27 Март 2012 10:58

                            Финансовата криза показа неуспеха на правителствения активизъм и печатането на пари и дълг без граници. Това каза в интервю за в. Труд Кевин Дауд, британски икономист. Той мисли, че трябва да се върнем към корените на банкирането, във времето на ограничена намеса на правителствата. По думите му България може много да научи другите с валутния си борд и разумната фискална политика.

                            Според икономиста е важно да се предприемат реформи в Западна Европа и САЩ, които да видят какво се е объркало в банковия сектор и как да се поправят нещата. Тук ключовото нещо е отговорността. Не може мениджърите да поемат рискове, за които други да носят отговорност, смята той. Икономистът допълва, че в момента социалният договор в САЩ и Великобритания е Приватизирай печалбите, национализирай загубите и на това трябва да се сложи край.

                            По думите на Кевин Дауд валутният борд е добро решение, но основният му проблем е, че е вързан с еврото. Това крие големи опасности при евентуален колапс на общата европейска валута, който неизбежно ще се случи, смята той. Той съвета България много сериозно да помисли за смяна на базовата валута, като препоръчва вместо към еврото, да върже лева към златото. Страната ви има опит със златния стандарт, при това много успешен, казва той.

                            Той не ни съветва да се присъединяваме към еврото. Това ще е най-лошото, което може да се случи. Валутният борд свърши отлична работа за България и причината за това е, че при неговото използване няма монетарна политика. Така че и няма рисковете, ако правителството води неправилна монетарна политика, смята икономистът.

                            Дауд смята е принципната слабост на борда е неговата свързаност с еврото. Еврозоната има много сериозни проблеми, сред които и възможността да се разпадне. Виждаме фалита на Гърция, но не е само тя. Португалия може да бъде следващата, после Италия. Ирландия и Испания са тръгнали по лош път, дори Франция, Германия и Великобритания са неплатежоспособни и не могат да погасят дългосрочните си задължения, уточнява специалистът.

                            Той прогнозира, че дори ако проблемите на еврозоната изчезнат и Гърция като с магическа пръчка се възстанови още утре, това няма да оправи нещата.

                            На въпрос кога очаква еврозоната да се разпадне, Дауд отговаря, че е трудно да се каже, но процесът е започнал. Според него въпросът не е дали Гърция ще се върне към драхмата. Институциите, които стоят в основата на еврозоната като Европейската централна банка (ЕЦБ), са неплатежоспособни. Те се разпадат, уточнява той. Самата ЕЦБ не може да изплаща своите задължения. Затова и беше създаден Европейският механизъм за финансова стабилност, за да подкрепя ЕЦБ, казва икономистът.

                            САЩ са много добър пример, защото федералното правителство е неплатежоспособно в дългосрочен аспект, обяснява икономистът. Според него Управлението на Федералния резерв (Фед) също е неплатожоспособно. Повечето банки също са неплатежоспособни. Когато лихвите се повишат, а това неизбежно ще стане, цялата система ще се срути и отново ще има сериозна финансова криза. Лихвите трябва да се повишат, те не може да са дълго време на такива нива, смята той.

                            По думите му единственото нещо, което спира срутването, е, че продължават да печатат пари и държат лихвите на нива, близки до нулата. Но така просто се вкарва повече въздух в дълговия балон, който става все по-голям. Когато балонът с държавните облигации се спука и хората загубят доверие в правителството, тогава ще стане същото, все едно в киното е избухнал пожар. Хората виждат пламъците и всички бягат през вратата. Когато всички започнат да продават американски ДЦК, лихвите ще се повишат. За да се спре това, ще дойде времето за ядрения бутон. А за Фед ядреният бутон означава да изкупи целия дълг и да отпечата още пари, разсъждава Кевин Дауд.

                            Той отново повтаря, че единственото нещо, което може да спре колапса, е повишаването на лихвите.

                            Великобритания е в подобна ситуация, уточнява той, но тя има и допълнителни проблеми. Тя има свръхразвит банков сектор, чийто дял надвишава между 5 и 6 пъти БВП. Той трябва да бъде намален. Какво се получава? Ние загубихме индустрията си. Изправени сме пред сериозен проблем, смята икономистът.

                            А Западна Европа? ЕЦБ е неплатежоспособна, правителствата - също. Банките използват системата за наливане на ликвидност на ЕЦБ, за да реализират краткосрочни печалби, преди всичко да се срути, добавя той.

                            На въпрос кои държави все пак ще са в по-добра позиция от другите, Кевин Дауд отговаря, че в Европа това са Норвегия, Швейцария, България и може би една-две от Прибалтийските републики. Няма нито една друга страна, за която той да каже, че е във фундаментално силна позиция.

                            Китай е тръгнал по много лош път, смята той, като мисли, че балонът на Китай ще гръмне. Икономиката на страната е нестабилна в много аспекти. Индия също има своите собствени проблеми. Бразилия също има признаци на балони в икономиката си, макар че там нещата са по-добре, уточнява специалистът.

                            Тези държави имат структурни проблеми. Нещата в Китай вървят добре през последните две десетилетия и всеки си мисли, че възходът ще продължава вечно. Но балоните винаги се пукат и когато това стане, всички ще избягат от там, заключава той.

                            По думите му Русия е енциклопедичен пример за т.нар. връзкарски капитализъм, когато много малко малцинство придобива огромно богатство, а всички останали са много бедни. той мисли, че Русия не е успяла да направи прехода от комунизма.

                            България е в много по-добра позиция, макар че също споделя част от проблемите на Русия като елементи на олигархия и корупция, обяснява той. Те са много по-големи, отколкото трябва. Трансформацията към развита пазарна икономика още не е приключила, но е постигнат значителен прогрес, смята Дауд.

                            Много важно е страни като България да не копират действията на западните държави, защото техните решения просто не работят, съветва експертът.

                            По думите му важното е България да има правилна институционална структура. Ако си задавате въпроса дали да има система на централната банка, или валутен борд, и как това ще допринесе за дисциплиниране на правителството, отговорът ми е прост: валутният борд е много по-добро решение. Но трябва да вържете валутата за нещо стабилно като златото, повтаря икономистът.

                            По въпроса за правителството, той препоръчва балансираният бюджет да се установи със закон, за да не се печата дълг. Ако правителството иска да харчи повече тази година, то трябва да увеличи приходите сега, а не да обременява бъдещето с нови дългове, съветва Кевин Дауд.

                            Ако се върнем във времето, може да различим три форми на капитализъм. Идеалът е акционерният капитализъм на ХIХ век в САЩ и Великобритания, когато има силни права на собственост и мениджмънт в тесни граници, разказва икономистът.

                            Той продължава, като казва, че през ХХ век капитализмът на Запад започна да се изражда. Мениджърите засилиха контрола за сметка на акционерите, така че започнаха да плащат на себе си все повече.

                            Третата фаза е връзкарският капитализъм в САЩ и Великобритания, при който финансистите превзеха системата и прехвърлиха загубите си на данъкоплатците. Същото е и в Русия. Ако това е капитализъм, аз не съм капиталист, уточнява Дауд.

                            Той смята, че наистина в САЩ и Западна Европа капитализмът запада.

                            Но мисли, че можем да се върнем към ранните форми на капитализма, когато ударението е било върху личната, индивидуална отговорност. Това е моделът, заключава експертът.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                              ....
                              2007 всички бяха на БФБ все тарикати, сега на цени 1/20 сме били психопати....


                              ...Вот все, что осталось от десяти тысяч. 34 рубля. А я думал. что у нас еще тыщ семь на текущем счету. Как это получилось? Все было так весело, мы заготовляли рога и копыта, жизнь была упоительна и Земля крутилась специально для нас, и вдруг Остап Бендер
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от smirenoto Разгледай мнение
                                Златото ми се струва умрял актив (стара слава), среброто ми изглежда волатилно, въпреки, че се ползва от индустрията
                                Че кой ти говори за индустрия? Покупката на инвестиционно злато и сребро е излизане от инвестиция, а не инвестиция. Инвестиционно злато и сребро са ПАРИ. Така е от 6000 години насам. Така и ще бъде.

                                Човек който купува инвестиционно злато и сребро казва "Аз съм дотук с инвестирането. Излизам от пазара, защото правилата се променят по време на играта. Докато не се разбере по кои правила ще се играе играта, аз съм извън пазара!" Това е и което препоръчвам на обикновения човек, който има някакви бели пари за черни дни. Излезте от пазара, защото в момента ви ограбват чрез печатане на пари и раздаването им само на "наши" хора!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X