IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.
    Точно обратното на описаното от теб се случва на БФБ - дотук има един самопровъзгласил се за милионер, и той вярва сляпо на чичикака и доколкото помня от единственото му интервю, имаше само акции в Софарма и 1 (една) акция в атера тогава. А масата дребосък има по 15-20 акции в портфейла от 10-20-30К и си купува за по 200-300-500 лева акции на позиция. То затова и като тръгнеш да купуваш/продаваш (без уредените сделки), все има някакви с по 12-17-23-147 акции и т.н.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
      8-цата е близко

      Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!
      Като купувах около 6, споделях на приятели че таргета ми е дабъл.. така че вървим си по план

      Коментар


      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

        Задължително е да диверсифицираш!
        75% в Атера.
        8 % в БФБ.
        Останалите до 100 в още 4 компании
        Впрочем диверсификацията е необходима при управление на по-серозни суми. Ако връткаш едни 10-20К лв., какво да ги разпиляваш. Но ако инвестираш над милион, ниската ликвидност на БФБ и разумното разпределение на риска те карат да имаш поне 6-10 позиции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Задължително е да диверсифицираш!
          75% в Атера.
          8 % в БФБ.
          Останалите до 100 в още 4 компании
          Твоето не е точно диверсификация де Прилича на моето, само дето аз повече от 3 компании не правя, много рядко 4, като топ компанията ми може и над 90% да отиде. Успех и все повече точни решения
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Добре де, в колко акции си се разпилял? И има ли смисъл от подобна диверсификация? Ясно, че е готино да напишеш "имам", когато 10-на акции се качат, но как изобщо ги следиш? 2-3 позиции и това е, поне според мен
            Задължително е да диверсифицираш!
            75% в Атера.
            8 % в БФБ.
            Останалите до 100 в още 4 компании

            Коментар


            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
              8-цата е близко

              Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!
              Добре де, в колко акции си се разпилял? И има ли смисъл от подобна диверсификация? Ясно, че е готино да напишеш "имам", когато 10-на акции се качат, но как изобщо ги следиш? 2-3 позиции и това е, поне според мен
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • 8-цата е близко

                Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!

                Коментар


                • Мхм

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    Коментар


                    • А вече са на мода и ПолуДивидентите!!!

                      -Финансови коефициенти*:
                      Нетни приходи от продажби:1 276 хил. лв.
                      Нетна печалба:4 876 хил. лв.
                      Общо активи:17 408 хил. лв.
                      Рентабилност на приходите от продажби:382.13 %
                      Възвращаемост на активите:28.01 %
                      Възвращаемост на собствения капитал:30.75 %

                      Коментар


                      • А аз още помня времената когато на БфБ продаваха ПЧЕЛЕН МЕД !
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

                            В притавизацията няма никакъв смисъл. Самата идея да бъде държавна е да покрие неатрактивна част от кредитния пазар - по-малки дружества, които са по-рискови и биха получили банков кредит на неизгодни условия. Целта трябва да е не печалба, а подкрепа на МСП. В този ред на мисли за какво му е на частен инвеститор да си вкарва парите, освен ако няма други интереси. И това, че е листнато на борсата не значи автоматично, че става по-прозрачна банка - справка КТБ.
                            Ще си я купят олигарсите за 100млн и ще гушнат 1млрд държавна помощ за да я създадат. По скоро няма да и връщат кредитите
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

                              В притавизацията няма никакъв смисъл. Самата идея да бъде държавна е да покрие неатрактивна част от кредитния пазар - по-малки дружества, които са по-рискови и биха получили банков кредит на неизгодни условия. Целта трябва да е не печалба, а подкрепа на МСП. В този ред на мисли за какво му е на частен инвеститор да си вкарва парите, освен ако няма други интереси. И това, че е листнато на борсата не значи автоматично, че става по-прозрачна банка - справка КТБ.
                              Земляк, прекалено смислен пост. Няма нужда да се мориш. Нивото на форума е мата хари и думички като "приватизация" и "електронно правителство" изключват напрежението на втория етаж.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                                ББР ПРИВАТИЗАЦИЯ 51%СТРАТЕГИЧЕСКИ ИНВЕСТИТОР.
                                49% ПРЕЗ БФБ ПУБЛИЧНО И ПРОЗРАЧНО С КОЕТО ЩЕ
                                ОДРЕЖЕ КРАДЕНЕТО НА ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ ОТ ОЛИГАРСИ.
                                ОСТАНА ОТ ТЯХ МАЛЪК % С КОМПЕСАТОРКИ ЗА ДА Е
                                КОМПЕНСИРА И ВСИЧКИ ОГРАБЕНИ ОТ ТОТАЛЕРИЗМА ХОРА
                                В притавизацията няма никакъв смисъл. Самата идея да бъде държавна е да покрие неатрактивна част от кредитния пазар - по-малки дружества, които са по-рискови и биха получили банков кредит на неизгодни условия. Целта трябва да е не печалба, а подкрепа на МСП. В този ред на мисли за какво му е на частен инвеститор да си вкарва парите, освен ако няма други интереси. И това, че е листнато на борсата не значи автоматично, че става по-прозрачна банка - справка КТБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X