IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
    8-цата е близко

    Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!
    Добре де, в колко акции си се разпилял? И има ли смисъл от подобна диверсификация? Ясно, че е готино да напишеш "имам", когато 10-на акции се качат, но как изобщо ги следиш? 2-3 позиции и това е, поне според мен
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • 8-цата е близко

      Имам, но не препоръчвам нищо, разбира се!

      Коментар


      • Мхм

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          Коментар


          • А вече са на мода и ПолуДивидентите!!!

            -Финансови коефициенти*:
            Нетни приходи от продажби:1 276 хил. лв.
            Нетна печалба:4 876 хил. лв.
            Общо активи:17 408 хил. лв.
            Рентабилност на приходите от продажби:382.13 %
            Възвращаемост на активите:28.01 %
            Възвращаемост на собствения капитал:30.75 %

            Коментар


            • А аз още помня времената когато на БфБ продаваха ПЧЕЛЕН МЕД !
              Custodite sortem vestram

              Коментар


              • Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

                  В притавизацията няма никакъв смисъл. Самата идея да бъде държавна е да покрие неатрактивна част от кредитния пазар - по-малки дружества, които са по-рискови и биха получили банков кредит на неизгодни условия. Целта трябва да е не печалба, а подкрепа на МСП. В този ред на мисли за какво му е на частен инвеститор да си вкарва парите, освен ако няма други интереси. И това, че е листнато на борсата не значи автоматично, че става по-прозрачна банка - справка КТБ.
                  Ще си я купят олигарсите за 100млн и ще гушнат 1млрд държавна помощ за да я създадат. По скоро няма да и връщат кредитите
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

                    В притавизацията няма никакъв смисъл. Самата идея да бъде държавна е да покрие неатрактивна част от кредитния пазар - по-малки дружества, които са по-рискови и биха получили банков кредит на неизгодни условия. Целта трябва да е не печалба, а подкрепа на МСП. В този ред на мисли за какво му е на частен инвеститор да си вкарва парите, освен ако няма други интереси. И това, че е листнато на борсата не значи автоматично, че става по-прозрачна банка - справка КТБ.
                    Земляк, прекалено смислен пост. Няма нужда да се мориш. Нивото на форума е мата хари и думички като "приватизация" и "електронно правителство" изключват напрежението на втория етаж.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                      ББР ПРИВАТИЗАЦИЯ 51%СТРАТЕГИЧЕСКИ ИНВЕСТИТОР.
                      49% ПРЕЗ БФБ ПУБЛИЧНО И ПРОЗРАЧНО С КОЕТО ЩЕ
                      ОДРЕЖЕ КРАДЕНЕТО НА ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ ОТ ОЛИГАРСИ.
                      ОСТАНА ОТ ТЯХ МАЛЪК % С КОМПЕСАТОРКИ ЗА ДА Е
                      КОМПЕНСИРА И ВСИЧКИ ОГРАБЕНИ ОТ ТОТАЛЕРИЗМА ХОРА
                      В притавизацията няма никакъв смисъл. Самата идея да бъде държавна е да покрие неатрактивна част от кредитния пазар - по-малки дружества, които са по-рискови и биха получили банков кредит на неизгодни условия. Целта трябва да е не печалба, а подкрепа на МСП. В този ред на мисли за какво му е на частен инвеститор да си вкарва парите, освен ако няма други интереси. И това, че е листнато на борсата не значи автоматично, че става по-прозрачна банка - справка КТБ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                        и какво е грешното ти как ги виждаш нещата, какво показва твоя анализ?
                        аз държа 100 акции от тая компания единствено за да имам правото да им кажа колко са зле
                        Аз мислих да си купя малко и да ходя на общото събрание да ги питам защо всяка година административните им разходи (персонал и т.н.) се вдигат, макар резултатите да не подкрепят нищо такова. И дали смятат да продължат да чакат на енергийната борса, за да вържат сметките всяка година. Но накрая се отказах да се занимавам с предварително обречени неща.

                        Самата енергийна борса е добър бизнес, защото там се прави оборот. Дори има по-добра рентабилност от германската. Но като е под шапката на БФБ - не, мерси.

                        Коментар


                        • ББР ПРИВАТИЗАЦИЯ 51%СТРАТЕГИЧЕСКИ ИНВЕСТИТОР.
                          49% ПРЕЗ БФБ ПУБЛИЧНО И ПРОЗРАЧНО С КОЕТО ЩЕ
                          ОДРЕЖЕ КРАДЕНЕТО НА ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ ОТ ОЛИГАРСИ.
                          ОСТАНА ОТ ТЯХ МАЛЪК % С КОМПЕСАТОРКИ ЗА ДА Е
                          КОМПЕНСИРА И ВСИЧКИ ОГРАБЕНИ ОТ ТОТАЛЕРИЗМА ХОРА

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                            аз не съм си продал акциите .. чакам 12 лв ... ама такива вътрещарски работи наистина ме отвращават от нашата борса .. някой знае утрешния вестник, и отигравя спрямо шараните като мен ... и общо взето мисля да оставя 2 български компании и целия капитал навън..
                            С това мнение общо-взето е казано всичко необходимо. Хубаво е, че някаква част от пазара има чувствителност към тези явления. Отварянето на България към чуждите борси рано или късно ще донесе нормализиращ ефект и на БФБ, но дали и кога ще имаме първи осъден за търговия с вътрешна информация не се наемам да гадая.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              нека да са все така зле, 50% капиталова доходност за половин година плюс повече от 10% дивиденти от дъщерните. Предполагам, че ще продължат с обратното изкупуване освен ако не измислят нещо още по-добро
                              Плюс близо 2 пъти повече изтъргувана енергия на БНЕБ на 2 пъти по висока цена т.г. спрямо мин. год..
                              А таксите са на база оборот...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                нека да са все така зле, 50% капиталова доходност за половин година плюс повече от 10% дивиденти от дъщерните. Предполагам, че ще продължат с обратното изкупуване освен ако не измислят нещо още по-добро
                                очевидно говорим за различни неща, ти си гледаш цената...
                                аз ти говоря за развитието на бизнеса
                                както и да е щом правиш значи си прав
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X