IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

    Хайде, хаирлия да е и следващия дивидент да е поне колкото тоя

    Българска фондова борса АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
    Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 12-10-2021 г. в 1000. На ОСА е гласуван дивидент за 2021 г. в общ размер на 3620573 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.55 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.55 (само за акционери физчески лица) лв.
    Има всички предпоставки за това, цените са високи, което дава възможност на мариците да работят с пълна мощност и да си плащат емисиите, търсене има, обемите за 9-те месеца са с почти 80% над 20-та

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение

      Общото събрание тече в момента - 0.55 лв брутен беше предвидено да се гласува
      Хайде, хаирлия да е и следващия дивидент да е поне колкото тоя

      Българска фондова борса АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
      Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 12-10-2021 г. в 1000. На ОСА е гласуван дивидент за 2021 г. в общ размер на 3620573 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.55 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.55 (само за акционери физчески лица) лв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        Тук имаше ли гласуван 6 месечен дивидент? Ако да, на каква сума, кога е екс и пей-дейта? Благодаря предварително.
        Общото събрание тече в момента - 0.55 лв брутен беше предвидено да се гласува
        мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

        Коментар


        • Тук имаше ли гласуван 6 месечен дивидент? Ако да, на каква сума, кога е екс и пей-дейта? Благодаря предварително.

          Коментар


          • По-вероятно е някой да събира голям пакет тук и най-вероятно НЕ е с цел да печели от нарастване на цената или дивиденти. Знам , че това звучи странно за много от участниците в този форум. Но има играчи чийто цели са други , по-стратегически така да се каже.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Дааам

              По-интересно за мен е кой извади тези обеми последния месец и кой съответно купи толкова акции.

              Найс ааа? -тези обеми не са по джоба на ритейла

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                Само обемите
                Дааам

                По-интересно за мен е кой извади тези обеми последния месец и кой съответно купи толкова акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Мислиш ли че цената дава отражение на приходите на енергийната борса?
                  Аз съм с впечатление, че и десеторна да стане цената, приходите на борсата няма да се променят. Ако бъркам ми подскажи, моля те.
                  Само обемите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                    Предполагам, че е защото таксите на БНЕБ са функция от цената и обема на ел.енергията изтъргувана на борсата
                    Мислиш ли че цената дава отражение на приходите на енергийната борса?
                    Аз съм с впечатление, че и десеторна да стане цената, приходите на борсата няма да се променят. Ако бъркам ми подскажи, моля те.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Въпросът с цената на тока е изключително важен за целия бизнес и е от особено значение за бъдещите цени и състоянието на икономиката. Но не ми е ясно защо се коментира в темата на БФБ.
                      Предполагам, че е защото таксите на БНЕБ са функция от цената и обема на ел.енергията изтъргувана на борсата

                      Коментар


                      • Въпросът с цената на тока е изключително важен за целия бизнес и е от особено значение за бъдещите цени и състоянието на икономиката. Но не ми е ясно защо се коментира в темата на БФБ.

                        Коментар


                        • Утре сме с най–скъпия ток в Европа, честито

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                            Оборотът на БФБ се повиши със 187% през септември

                            https://www.infostock.bg/infostock/c...prez-septemvri

                            Коментар


                            • Оборотът на БФБ се повиши със 187% през септември

                              https://www.infostock.bg/infostock/c...prez-septemvri


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                                Май няма да чакаме снегът да забръска, а утре що ще чиниме не знам -
                                397.10 BGN/MWh за Fri, 10/08
                                След изявлението на Путин газа падна и съответно цената на тока в цяла Европа с 20-30%, само в Б-я се вдига с 10% върху днешните рекордни цени противно на всяка логика

                                Коментар

                                Working...
                                X