IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

    Той досега не беше ли 50 %, каква е промяната тука...
    С решение на МС се определя ежегодно дължимия за държавата дивидент от дружествата с преобладаващо държавно участие.
    И да- в последните години той е в размер на 50%, като се изключват ВиК дружествата и болниците.
    Само по предложение на Симеон Дянков през 2010 мисля, държавните дружества отчислиха 80% от печалбата си. Защото тогава " пицата беше постна"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Дивидентът, който ще се гласува на ОСА
      Той досега не беше ли 50 %, каква е промяната тука...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        аха "отчисления" вече ще им викаме . Ами то и в ПИБ има държавно участие, не пише колко процента, значи ли, че и там ще има "отчисления" ?
        Има малка разлика между миноритарно държавно участие и мажоритарно такова. Малка, но съществена е тя

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Дивидентът, който ще се гласува на ОСА
          аха "отчисления" вече ще им викаме . Ами то и в ПИБ има държавно участие, не пише колко процента, значи ли, че и там ще има "отчисления" ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            ко е туй бе?!? Може ли да го разтълкувате кво ще рече ?
            Дивидентът, който ще се гласува на ОСА

            Коментар


            • ко е туй бе?!? Може ли да го разтълкувате кво ще рече ?
              Last edited by petyob; 15.04.2021, 18:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение

                Здравейте - според мен мислите Ви са повлияни от неправилно употребен термин "обратно изкупуване" - от излязлото до този момент инфо става ясно ,че купувач на 197000 бр. акции на БФБ е неговото дъщерно дружество-Енергийната борса.При това изкупуване не намалява броя акции ,а просто преминава от едни ръце в други.При това положение и дивидента ще се разпределя върху всички издадени акции - просто парите ,които отиват в публиката ще намалее.Няма как да се обезсилят акции купени от различно от издателя юридическо лице ,пък било то и дъщерно.Изказвам лично мнение - не претендирам за безпогрешност.
                Колега, и по-долу беше обяснено, че по собствените акции не се плаща дивидент!
                Гласуваната на ОСА сума за дивидент се разпределя сред по-малко акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  Броят на емитираните акции не се променя. Това, че част от тях са купени от собственика, не поменя картинката .
                  Ще се намали броя, на акциите срещу които ще се изплати дивидент, с броя на изкупените от дружеството собствени акции.
                  В същото време ще се увеличи размерът на дивидента за останалите акции.
                  Здравейте - според мен мислите Ви са повлияни от неправилно употребен термин "обратно изкупуване" - от излязлото до този момент инфо става ясно ,че купувач на 197000 бр. акции на БФБ е неговото дъщерно дружество-Енергийната борса.При това изкупуване не намалява броя акции ,а просто преминава от едни ръце в други.При това положение и дивидента ще се разпределя върху всички издадени акции - просто парите ,които отиват в публиката ще намалее.Няма как да се обезсилят акции купени от различно от издателя юридическо лице ,пък било то и дъщерно.Изказвам лично мнение - не претендирам за безпогрешност.
                  мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    и аз си мисля, че няма голям смисъл да се прави обезсилване. Тези акции могат да влязат в употреба - или за търговия, регулиране на цената, спекулация или пък някаква сделка, при поглъщане(мърдж), хипотетично, Дакс или Насдак да искат дял на БФБ
                    Спекулацията вече мина, а държачите са дългосрочни
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Вече ми стана ясно благодаря ви много .
                      http://www.proflashgame.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                        Издадените акции не намаляват. Намаляват само акциите в обращение. Докато не бъде гласувано на общо събрание обезсилване на обратно изкупените акции, общия им брой си остава един и същ. Разбира се по акциите собственост на самото дружество не се изплаща дивидент.
                        и аз си мисля, че няма голям смисъл да се прави обезсилване. Тези акции могат да влязат в употреба - или за търговия, регулиране на цената, спекулация или пък някаква сделка, при поглъщане(мърдж), хипотетично, Дакс или Насдак да искат дял на БФБ
                        Last edited by petyob; 24.03.2021, 17:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                          Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
                          Издадените акции не намаляват. Намаляват само акциите в обращение. Докато не бъде гласувано на общо събрание обезсилване на обратно изкупените акции, общия им брой си остава един и същ. Разбира се по акциите собственост на самото дружество не се изплаща дивидент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                            Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
                            Броят на емитираните акции не се променя. Това, че част от тях са купени от собственика, не поменя картинката .
                            Ще се намали броя, на акциите срещу които ще се изплати дивидент, с броя на изкупените от дружеството собствени акции.
                            В същото време ще се увеличи размерът на дивидента за останалите акции.

                            Коментар


                            • Нали правиха обратно изкупуване не се ли намалят броя акции в този случай? Или аз нещо не разбирам как работят нещатата?
                              http://www.proflashgame.com

                              Коментар

                              Working...
                              X