IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

    12.10.21.

    Българска фондова борса АД-София представи копие от публикация на покана за свикване на Извънредно ОСА, което ще се проведе на 12.10.2021 г. от 10:00 ч.
    Пълният текст на новината можете да намерите публикуван на финансовата електронна страница X3News
    Направил съм малка грешка, да.
    Благодаря!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Е, нека първо се гласува това предложение на ОСА., което ще е на 10.10.
      Има още 10 дена след това
      12.10.21.

      Българска фондова борса АД-София представи копие от публикация на покана за свикване на Извънредно ОСА, което ще се проведе на 12.10.2021 г. от 10:00 ч.
      Пълният текст на новината можете да намерите публикуван на финансовата електронна страница X3News

      Коментар


      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

        Е, нека първо се гласува това предложение на ОСА., което ще е на 10.10.
        Има още 10 дена след това
        Провери пак датата!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение
          Тук кога е (беше) Ex-date на 55 ст. дивидент?
          Е, нека първо се гласува това предложение на ОСА., което ще е на 10.10.
          Има още 10 дена след това

          Коментар


          • Тук кога е (беше) Ex-date на 55 ст. дивидент?

            Коментар


            • https://www.bse-sofia.bg/bg/exchange...&to=2021-10-01

              София, 1 октомври 2021 г. – Българска фондова борса информира, че прие промяна в тарифата си като минималната такса за всяка изпълнена поръчка за акции и съответно за борсово търгувани продукти на пазар BSE International (MTF) за всеки търговски ден се намалява от 2 (две) евро на 1 (едно) евро. Измененията влизат в сила от 01 ноември 2021 г.
              Целта е пазарът за акции на водещи международни компании да запази възходящата тенденция, която се наблюдава след старта му и да стане още по-привлекателен за българските инвеститори.

              БФБ припомня, че при стартирането на пазар BSE International в началото на юли беше взето решение за периода до 30.09.2021 г. минималната комисиона за изпълнена поръчка за всеки търговски ден да бъде евровата равностойност на 1 лв., вместо определената в тарифата минимална такса, която беше 2 (две) евро. С решение на СД на Борсата този период се удължава с още месец.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                АЕЦ "Козлодуй" продаде ток за 157 млн. лв. Цената е малко под пазарната

                https://www.capital.bg/biznes/energe...enata_e_malko/
                Единственият плюс на тази акция е, че ДЪРЖАВАТА Е АКЦИОНЕР. По цял свят, това е фундаментален плюс и основен аргумент за влизане.

                Коментар


                • АЕЦ "Козлодуй" продаде ток за 157 млн. лв. Цената е малко под пазарната

                  https://www.capital.bg/biznes/energe...enata_e_malko/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Добре де, ти си инбтелигентен човек, толкова ли не можеш да приемеш чуждото мнение? Не ми пука за цената на акцията - ако ще да стане 50 лева, ако ще да е 50 стинки, все ми е тая, нямам от нея в момента и никога не съм имал. Просто ти давам другата гледна точка - във всеки нормален форум за подобно мнение се получава благодарност, тук получава само кофи с екскременти, при това дори от умерените форумци (тези с яхатат са ми през дедовия и без това повечето са ми в игнора). Ми хубаво, и тук няма да пиша, все ми е едно - успех!
                    Ама къде съм казал, че не приемам чуждо мнение?!?!
                    Зная що за стока са политиците в болшинството си и какви ли не популиски предложения могат да имат, особено преди избори.
                    Така че, разбира се, може и да се случи написаното от теб. Без да очаквам потъване на акцията. И се мотивирах.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Призив от страна на търговците на ток за намаляне на таксите имаше още мин година.
                      Но, въпреки че таксите не са свалени, това не попречи на търговците на ток да увеличат двойно обемите на борсата от тогава.
                      И понеже обемите ще продължяат да се увеличават/ предстои и битовите да минат на свободен/, никакво значение няма да има дали таксите ще бъдат намалени с 5-10%.
                      Та, разбирам, че ще бъдеш мноооого щаслив, ако паднат цените на акцията, но ако не се случи това/ което е по-вероятнота/, надявам се няма да си мноооого нещастен
                      Добре де, ти си инбтелигентен човек, толкова ли не можеш да приемеш чуждото мнение? Не ми пука за цената на акцията - ако ще да стане 50 лева, ако ще да е 50 стинки, все ми е тая, нямам от нея в момента и никога не съм имал. Просто ти давам другата гледна точка - във всеки нормален форум за подобно мнение се получава благодарност, тук получава само кофи с екскременти, при това дори от умерените форумци (тези с яхатат са ми през дедовия и без това повечето са ми в игнора). Ми хубаво, и тук няма да пиша, все ми е едно - успех!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        А, аз нищо не съм казал, така е, прав си, просто чакам едно популистко изпълнение, което да изтрие печалбите от БНЕБ, а няма ли ги тях, тази акция отива мноооооого надолу
                        Призив от страна на търговците на ток за намаляне на таксите имаше още мин година.
                        Но, въпреки че таксите не са свалени, това не попречи на търговците на ток да увеличат двойно обемите на борсата от тогава.
                        И понеже обемите ще продължяат да се увеличават/ предстои и битовите да минат на свободен/, никакво значение няма да има дали таксите ще бъдат намалени с 5-10%.
                        Та, разбирам, че ще бъдеш мноооого щаслив, ако паднат цените на акцията, но ако не се случи това/ което е по-вероятнота/, надявам се няма да си мноооого нещастен

                        П П В 16 ч ще има пресконференция на сл правителство. Ще участва и директорът на БНЕБ. Ще се коментират и предлагат мерки за ограничаване на цените. Ще чуем...
                        Last edited by abc; 27.09.2021, 14:52.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Да, все едно в Италия и Испания да скочат на енергийните си борси заради високите цени на тока при тях!?
                          Някой пак търси под вола теле, за оправдение на своята недалновидност

                          Мисля че когато акцията беше зациклила на 6 лв. бях пределно ясен, че заслужава поне дабъл.. Който разбрал, разбрал!
                          Тогава беше 50Е мегаватчаса, днес е 150, средно за месеца ще е 125Е

                          Коментар


                          • А, аз нищо не съм казал, така е, прав си, просто чакам едно популистко изпълнение, което да изтрие печалбите от БНЕБ, а няма ли ги тях, тази акция отива мноооооого надолу
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              Този говори като политик, а не като индустриалец и явно не отбира от материята.
                              КЕВР определя цените на регулиран пазар . БЕНБ затова е независима, защото цените и търговията на нея е според търсенето и предлагането.

                              Изпълнителният директор на Българската независима енергийна борса

                              Константин Константинов: Да не чупим добре работещ борсов пазар

                              Държавата трябва да намери механизми за подпомагане на засегнатите от високите цени на тока


                              https://bnr.bg/post/101532177
                              Да, все едно в Италия и Испания да скочат на енергийните си борси заради високите цени на тока при тях!?
                              Някой пак търси под вола теле, за оправдение на своята недалновидност

                              Мисля че когато акцията беше зациклила на 6 лв. бях пределно ясен, че заслужава поне дабъл.. Който разбрал, разбрал!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Ето, беше въпрос на време да се каже - отне им 1 ден, след като го изразих като хипотеза - познах и кой ще е: или маяма-та и подобните, или велев и подобните. Да видим, следя с интерес

                                Високите цени на тока в България не са много обясними, коментира в ефира на Bloomberg TV Bulgaria председателят на УС на Българската стопанска камара (БСК) Добри Митрев. Според него тенденцията в Европа е за повишаването на цената, но това е породено от голямото търсене в регионите, където "пандемията затихва".

                                У нас има достатъчно мощности, които да задоволят търсенето, категоричен беше Митрев и посочи, че държавата трябва да потърси защо има такова голямо разминаване между прогнозите на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) и пазарната цена.

                                "Имаме едно тежко изкривяване, спекулации на т.нар. Българска независима енергийна борса", каза той.

                                То беше много трудно да предвидиш, че маямата ще забие топка.
                                Иначе нещата са ясни, нашите цени ще са 10-15 Е под цените на съседните страни докато там има недостиг, а той ще е най-малко до края на зимата. От 5-15Е е цената за пренос в съседна страна.
                                Иначе всички политици следващите два месеца ще се упражняват по темата и нищо няма да се промени.

                                Коментар

                                Working...
                                X