IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Yori;n4078979]
    Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Според мен този текст трябва да претърпи най малко следните промени;
    -" - Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решение: Печалбата за 2022 г., в размер на 6 868 500.67 лв., се разпределя по следния начин: Сума в размер на 4 871 316.40 лв. се разпределя за изплащане на дивидент, или по 0.74 лв. на всяка акция; Сума в размер на 292 038.22 лв. да бъде използвана за увеличение на капитала по реда на чл. 197, ал. 1 от ТЗ. Сума в размер на 658 286 лв. – за допълване на фонд Резервен след вземане на решение за увеличение на капитала, предвидено в дневния ред на настоящото ОСА. Сума в размер на 1 046 860.05 лв. остава като неразпределена печалба и се отнася към допълнителните резерви на дружеството. - Приемане на решение за увеличаване на капитала на Българска фондова борса АД със собствени средства. Проект за решение: Приема решение за увеличаване на капитала на Българска фондова борса АД със собствени средства, по реда на чл. 197, ал. 1, във връзка с чл. 246, ал. 4 от ТЗ, чрез издаване на 6 582 860 броя нови акции."
    1,Печалбата за 2022 г., в размер на 6 868 500.67 лв.- дасе разпредели 100% като дивидент или 1,043/акц.
    2,Приема решение за увеличаване на капитала -с 1/2 на Българска фондова борса АД ( = 3 291 430бр. акц. от преходни години резерви) със собствени средства, по реда на чл. 197, ал. 1, във връзка с чл. 246, ал. 4 от ТЗ,. -Другата 1/2 от набраният резерв да бъде използан за бъдещи проекти и развитие на Борсата "
    -Дето се казваааа;- и вълка сит и агнето цяло!!!
    [/QUOTE


    изпрати го на асен василев, пускаш му го на лични във фейса
    направо да разпределя всичко за дивидент, никакви увеличения, както и неразпределената печалба за минали години


    Освен тук другаде не пиша, но всеки активен и знаещ профила му, разрешавам дори от моя профил да му го прати.
    И да го покани да надзърта тук за дълбоките проблеми на БФБ, - няма да е зле!

    Коментар


    • [QUOTE=inta53;n4078871]Според мен този текст трябва да претърпи най малко следните промени;
      -" - Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решение: Печалбата за 2022 г., в размер на 6 868 500.67 лв., се разпределя по следния начин: Сума в размер на 4 871 316.40 лв. се разпределя за изплащане на дивидент, или по 0.74 лв. на всяка акция; Сума в размер на 292 038.22 лв. да бъде използвана за увеличение на капитала по реда на чл. 197, ал. 1 от ТЗ. Сума в размер на 658 286 лв. – за допълване на фонд Резервен след вземане на решение за увеличение на капитала, предвидено в дневния ред на настоящото ОСА. Сума в размер на 1 046 860.05 лв. остава като неразпределена печалба и се отнася към допълнителните резерви на дружеството. - Приемане на решение за увеличаване на капитала на Българска фондова борса АД със собствени средства. Проект за решение: Приема решение за увеличаване на капитала на Българска фондова борса АД със собствени средства, по реда на чл. 197, ал. 1, във връзка с чл. 246, ал. 4 от ТЗ, чрез издаване на 6 582 860 броя нови акции."
      1,Печалбата за 2022 г., в размер на 6 868 500.67 лв.- дасе разпредели 100% като дивидент или 1,043/акц.
      2,Приема решение за увеличаване на капитала -с 1/2 на Българска фондова борса АД ( = 3 291 430бр. акц. от преходни години резерви) със собствени средства, по реда на чл. 197, ал. 1, във връзка с чл. 246, ал. 4 от ТЗ,. -Другата 1/2 от набраният резерв да бъде използан за бъдещи проекти и развитие на Борсата "
      -Дето се казваааа;- и вълка сит и агнето цяло!!!
      [/QUOTE


      изпрати го на асен василев, пускаш му го на лични във фейса
      направо да разпределя всичко за дивидент, никакви увеличения, както и неразпределената печалба за минали години

      Коментар


      • Според мен този текст трябва да претърпи най малко следните промени;
        -" - Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решение: Печалбата за 2022 г., в размер на 6 868 500.67 лв., се разпределя по следния начин: Сума в размер на 4 871 316.40 лв. се разпределя за изплащане на дивидент, или по 0.74 лв. на всяка акция; Сума в размер на 292 038.22 лв. да бъде използвана за увеличение на капитала по реда на чл. 197, ал. 1 от ТЗ. Сума в размер на 658 286 лв. – за допълване на фонд Резервен след вземане на решение за увеличение на капитала, предвидено в дневния ред на настоящото ОСА. Сума в размер на 1 046 860.05 лв. остава като неразпределена печалба и се отнася към допълнителните резерви на дружеството. - Приемане на решение за увеличаване на капитала на Българска фондова борса АД със собствени средства. Проект за решение: Приема решение за увеличаване на капитала на Българска фондова борса АД със собствени средства, по реда на чл. 197, ал. 1, във връзка с чл. 246, ал. 4 от ТЗ, чрез издаване на 6 582 860 броя нови акции."
        1,Печалбата за 2022 г., в размер на 6 868 500.67 лв.- дасе разпредели 100% като дивидент или 1,043/акц.
        2,Приема решение за увеличаване на капитала -с 1/2 на Българска фондова борса АД ( = 3 291 430бр. акц. от преходни години резерви) със собствени средства, по реда на чл. 197, ал. 1, във връзка с чл. 246, ал. 4 от ТЗ,. -Другата 1/2 от набраният резерв да бъде използан за бъдещи проекти и развитие на Борсата "
        -Дето се казваааа;- и вълка сит и агнето цяло!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          1000+
          Не го виждам, - явно е само за абонати или?
          За колегата ,- ОСА 29,06,
          Виждам, че Йори ти е отговорил. Само за абонати е да, получавам на мейл всеки ден най важното. Ето това представлява.

          https://preview.mailerlite.com/k1o9r...30549312/y8g7/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
            Това увеличение на капитала не е ли мурафет на Мурафетов да се "скътат" парички - да има за инвестиции(харчене), например в стартъпи, вместо да се раздават като дивидент, както иска държавата, също и останалите акционери? Какво се случва с ръководство, което играе против волята на акционерите?!?

            Вече съм над 85,8% за най малко 0,74+1,00левче вместо никому не нужната акция(хартийка) ,
            а за мурафетлъка мегдана окъсява!

            Коментар


            • Това увеличение на капитала не е ли мурафет на Мурафетов да се "скътат" парички - да има за инвестиции(харчене), например в стартъпи, вместо да се раздават като дивидент, както иска държавата, също и останалите акционери? Какво се случва с ръководство, което играе против волята на акционерите?!?
              Last edited by petyob; 14.06.2023, 15:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                1000+
                Не го виждам, - явно е само за абонати или?
                За колегата ,- ОСА 29,06,
                Благодаря!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  1000+
                  Не го виждам, - явно е само за абонати или?
                  За колегата ,- ОСА 29,06,

                  В отговор на въпрос той подчерта, че намаляването на дефицита от 6.5%, заложен в бюджета, предложен от служебното правителство, на 3%, каквато е целта на новия финансов министър Асен Василев, няма да попречи на това доходите ще продължат да растат в нормални размери. "Ще съкратим излишните разходи. Ще се прибере 100% от дивидента на държавните компании, които иска пари за нещо, ще трябва да защити бизнес план. Ще влезем в 3%, без да има цена в социалната програма", подчерта Кирил Петков. Той отбеляза, че особено внимателно ще се следят инвестиционните разходи. "Махайки корупцията, парите ще отиват при хората, но дефицитът ще е 3%",

                  Докато подкрепят кабинета, ГЕРБ носят отговорност за действията му, смята бившият премиер.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                    ЦИТАТ НА ДЕНЯ
                    Кирил Петков, депутат от “Продължаваме промяната - Демократична България”
                    "Ще се прибере 100% от дивидента на държавните компании. Който иска пари за нещо, ще трябва да защити бизнес план".

                    1000+
                    Не го виждам, - явно е само за абонати или?
                    За колегата ,- ОСА 29,06,

                    Коментар


                    • Кога е ОС-то? На коя дата?

                      Коментар


                      • ЦИТАТ НА ДЕНЯ
                        Кирил Петков, депутат от “Продължаваме промяната - Демократична България”
                        "Ще се прибере 100% от дивидента на държавните компании. Който иска пари за нещо, ще трябва да защити бизнес план".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RSS Разгледай мнение
                          Извинете ме моля, за лаишкия въпрос. Имам няколко акции от БФБ. Сега прочетох че се увеличава капитала и ще се разпределят акции 1:1( ако правило съм разбрал). Трябва ли да се предприемат някакви действия, или всичко е работа на инвестиционния посредник? Акциите при посредника ли ще се "появят", или ще са записани в депозитара и трябва да му ги прехвърлям?. Благодаря за отделеното време.
                          Ще стане автоматично, колега! В един момент ще се появят допълните акции в сметката Ви при ИП.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от RSS Разгледай мнение
                            Извинете ме моля, за лаишкия въпрос. Имам няколко акции от БФБ. Сега прочетох че се увеличава капитала и ще се разпределят акции 1:1( ако правило съм разбрал). Трябва ли да се предприемат някакви действия, или всичко е работа на инвестиционния посредник? Акциите при посредника ли ще се "появят", или ще са записани в депозитара и трябва да му ги прехвърлям?. Благодаря за отделеното време.
                            Ако тези които притежаваш са при посредника там ще се появят и новите.......само че първо трябва да ги гласува събранието ,а това все още не е много сигурно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от RSS Разгледай мнение
                              Извинете ме моля, за лаишкия въпрос. Имам няколко акции от БФБ. Сега прочетох че се увеличава капитала и ще се разпределят акции 1:1( ако правило съм разбрал). Трябва ли да се предприемат някакви действия, или всичко е работа на инвестиционния посредник? Акциите при посредника ли ще се "появят", или ще са записани в депозитара и трябва да му ги прехвърлям?. Благодаря за отделеното време.
                              Всичко ще стане автоматично, не е необходимо да правите нищо.

                              Коментар


                              • Извинете ме моля, за лаишкия въпрос. Имам няколко акции от БФБ. Сега прочетох че се увеличава капитала и ще се разпределят акции 1:1( ако правило съм разбрал). Трябва ли да се предприемат някакви действия, или всичко е работа на инвестиционния посредник? Акциите при посредника ли ще се "появят", или ще са записани в депозитара и трябва да му ги прехвърлям?. Благодаря за отделеното време.

                                Коментар

                                Working...
                                X