IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    относно "Кокорчо" съм съгласен, че не е добро обръщение (макар че си признавам, че и аз основно него използвам) - отразява физически характеристики на лицето, което не е ОК за основа на определяне на прякор....

    Затова по-коректно би било да се стъпи на морални и професионални качества, затова бих го определил като "Мошеникът" !

    Без да му броя бруталните изказвания в изтеклия запис, си заслужава това прозвище дори и само за мега-лъжата и мошенгията дето направи с политическите си заявки и обещания и това, което направи в действителност !

    Основното му обещание, с което ПП дойдоха на власт (и формулирано основно от главния Мошеник) бе "ГЕРБ крадат по 8 млрд. годишно и като спрем тези кражби, с тези 8 млрд.лв. годишно ще си оправим държавата".

    Когато гласувах за тях (със срам си признавам, че излъгаха и мен), не очаквах че вместо спиране на кражбите и преразпределяне на ресурса, ще получа Помпане на дългове в невиждани размери !?!?

    То с дългове и аз мога да вдигна доходите в страната. Всеки може да взема по 10 млрд. заеми всяка година и да ги раздава за пенсии и заплати.... Това политика и финанси ли са ?!?
    Как не те домързя да напишеш толкова глупости?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      Точно така. Поздравления за активизма, поздравления и за компания. За капак държавна компания даде относително добър пример за чуваемост на гласа на дребните акционери. Credit where credit is due.

      П.П. Язвителният прякор "Кокорчо" също е крайно време да бъде изоставен.
      относно "Кокорчо" съм съгласен, че не е добро обръщение (макар че си признавам, че и аз основно него използвам) - отразява физически характеристики на лицето, което не е ОК за основа на определяне на прякор....

      Затова по-коректно би било да се стъпи на морални и професионални качества, затова бих го определил като "Мошеникът" !

      Без да му броя бруталните изказвания в изтеклия запис, си заслужава това прозвище дори и само за мега-лъжата и мошенгията дето направи с политическите си заявки и обещания и това, което направи в действителност !

      Основното му обещание, с което ПП дойдоха на власт (и формулирано основно от главния Мошеник) бе "ГЕРБ крадат по 8 млрд. годишно и като спрем тези кражби, с тези 8 млрд.лв. годишно ще си оправим държавата".

      Когато гласувах за тях (със срам си признавам, че излъгаха и мен), не очаквах че вместо спиране на кражбите и преразпределяне на ресурса, ще получа Помпане на дългове в невиждани размери !?!?

      То с дългове и аз мога да вдигна доходите в страната. Всеки може да взема по 10 млрд. заеми всяка година и да ги раздава за пенсии и заплати.... Това политика и финанси ли са ?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

        Точно така. Поздравления за активизма, поздравления и за компания. За капак държавна компания даде относително добър пример за чуваемост на гласа на дребните акционери. Credit where credit is due.

        П.П. Язвителният прякор "Кокорчо" също е крайно време да бъде изоставен.
        Прав си, трябва да е Кокорка Ти си интелигентен човек, удивен съм как не виждаш, че именно въпросният ни тласка с огромни крачки към гръцкия вариант. Иначе за компанията (временно) е супер - извади всички пари и не даде на Маню да прави глупостите с увеличението на капитал. Компанията, ако БНЕН продължи да е част от нея, изглежда много обещаващо и примамливо в годините занапред, но махне ли се БНЕБ, цената отива под леФ, защото от основната си дейност БФБ е на една доста красива загуба
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

          Точно така. Поздравления за активизма, поздравления и за компания. За капак държавна компания даде относително добър пример за чуваемост на гласа на дребните акционери. Credit where credit is due.

          П.П. Язвителният прякор "Кокорчо" също е крайно време да бъде изоставен.

          $"КОКОРЧО"- ми е като син и няма ни ГРАМ язвителност в гордоста ми към Него!
          Само Респект- за Кокорчовите Топки!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

            хехех, не съм изкал да ги плюя, просто изразявам критика като акционер в този емитент от една страна и инвеститор като цяло, който планира кеш флоу-а си и това определено има значение, особено в моменти на лихви от по 4-5%.

            Шегата на страна - радвам се, че подех тема (била тя и критично настроена) и становище, което бива чуто и води до резултат! Съветвам всички форумисти и граждани да действат и нека размуният им глас се чува. Само така ще можем да подобрим нещата тук и навсякъде другаде. Успех на всички!
            Точно така. Поздравления за активизма, поздравления и за компания. За капак държавна компания даде относително добър пример за чуваемост на гласа на дребните акционери. Credit where credit is due.

            П.П. Язвителният прякор "Кокорчо" също е крайно време да бъде изоставен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
              като ги наплюхте ) май се включиха
              / 100 % четат форума /
              хехех, не съм изкал да ги плюя, просто изразявам критика като акционер в този емитент от една страна и инвеститор като цяло, който планира кеш флоу-а си и това определено има значение, особено в моменти на лихви от по 4-5%.

              Шегата на страна - радвам се, че подех тема (била тя и критично настроена) и становище, което бива чуто и води до резултат! Съветвам всички форумисти и граждани да действат и нека размуният им глас се чува. Само така ще можем да подобрим нещата тук и навсякъде другаде. Успех на всички!

              Коментар


              • Излиза нето= 0,99122199/акц. ...- чак им е неудобно да го напишат.
                Пак да поздравим Кокорчо!!!

                Коментар


                • Много добре

                  Коментар


                  • като ги наплюхте ) май се включиха
                    / 100 % четат форума /
                    Умереният риск винаги печели ! ))))))

                    Коментар


                    • Акционерите трябва да дисциплинират ръководството.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Каквото и да кажем,- това си е НЕкоректност от срана на директорския състав!
                        Гласуван ли е,- Да, минал ли е 14дневния срок по приключване на задължението,-Да?
                        Е какво им пречи да обявят датата на разплащането?
                        Това са средства, които всеки от инвестиралите тук чакат и са вече разпределили по предназначение!
                        Липсва ми това УВАЖЕНИЕ от страна на ДИРЕКТОРИТЕ, въприки готовноста ми да го задържат до последния, а що не и по дълъг период или разделен на части!
                        Това е тяхна отговорност и никак не е трудна за изпълнение!
                        Абсолютно точно! Да не говорим, че липсата на дата ми намеква за липса за адекватен cash-flow management...

                        И точно от там прозитича моят въпрос - трябва да си направя адекватен план на cash flow-a, a не говоря за 4-500 лв. дивиденти в моя случай. Не казвам, че съм професионален инвеститор, но тези които са, определено следят тези неща под лупа. Да не говорим за трейдъри на опции, за които ex-date и earnings date на underlying-a са от съществено значение.

                        И липсата на дивиденти при други компании, или нисък дивидент не са извинение... стига с т тази логика "дайте да си траем за всяка неизрядност, защото може да е по-зле"
                        Last edited by pjc50313869; 31.07.2023, 12:45.

                        Коментар


                        • Каквото и да кажем,- това си е НЕкоректност от срана на директорския състав!
                          Гласуван ли е,- Да, минал ли е 14дневния срок по приключване на задължението,-Да?
                          Е какво им пречи да обявят датата на разплащането?
                          Това са средства, които всеки от инвестиралите тук чакат и са вече разпределили по предназначение!
                          Липсва ми това УВАЖЕНИЕ от страна на ДИРЕКТОРИТЕ, въприки готовноста ми да го задържат до последния, а що не и по дълъг период или разделен на части!
                          Това е тяхна отговорност и никак не е трудна за изпълнение!

                          Коментар


                          • Аз съм склонен да приема липсата на дата стига да дават лев или повече дивидент ежегодно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                              Това е доста тъжно и говори супер зле за корпоративната култура у нас (или липсата на такава). Значи плащаш дивидент 1 път в годиниата и даже не знаеш кога ще го платиш... как международните компании оповестяват тези събития as-early-as-possible 4 пъти в годината?!?

                              Искаме да развиваме капиталовия пазар, а даже собствената ни борса не дава добър пример...
                              Колега много си прав, но само това да беше проблема на нашата борса и компании ! Ние за сега се радваме на тези, които се осмелят да разпределят дивидент, защото повечето и това не правят !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                                Не е ли 60 дни след датата на ОСА?
                                чл. 115в ал. 5 от Закона за публично предлагане на ценни книжа
                                Дружеството е длъжно да осигури изплащането на акционерите на гласувания на общото събрание дивидент в 3-месечен срок от провеждането му. Разходите по изплащането на дивидента са за сметка на дружеството.

                                Коментар

                                Working...
                                X