IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Излезна един политик, каза нещо и взеха да купуват акции и да се качва цена.

    Коментар


    • тия да не са сложили една нула повече

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        ПФБК ли подават така лекичко лекичко?
        Добре а колко струва БФБ според вас?
        Търсих анализ във връзка с листването, но не можах да намеря.
        тук целта ми беше 4лева, но с оглед на обстоятелствата вдигам на 5лв!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          ... Процедура обаче изобщо не бе открита. По неофициална информация по това време за 50,5% от борсата е имало оферта от 26 млн. евро , но тя е била отхвърлена.
          .../БЛИЦ
          Тия от блиц дали въобще са се усетили що за простотия са написали!?
          Хем не била въобще открита процедура, хем била отхвърлена оферта!?!?

          Коментар


          • Ще трябва да се чака за да се види как ще се оцени борсата. Вече забравих от колко време е приватизират. Надявам се че през 2014 година ще се случи. Все пак на това правителство му трябват пари за харчене, като гледам как са почнали да вземат заеми.

            Коментар


            • УУУУУУУУУУУУУУУУП

              Коментар


              • Удри уйно!

                Коментар


                • ПФБК ли подават така лекичко лекичко?
                  Добре а колко струва БФБ според вас?
                  Търсих анализ във връзка с листването, но не можах да намеря.
                  Last edited by tony1975; 25.10.2013, 10:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
                    Отдавна чакаме тази приватизация. Да се надяваме, че първо ще раздадат целият кеш като дивидент. А отхвърлянето на на оферта от 26 млн. евро за 50% си е направо престъпление, като се вземе предвид, че текущата пазарна капитализация е 19 млн. лева.
                    за това казвам че ми се струва преувеличено - 26млн. евро са много пари при 19млн. лева капитализация на цялата БФБ!

                    Коментар


                    • Отдавна чакаме тази приватизация. Да се надяваме, че първо ще раздадат целият кеш като дивидент. А отхвърлянето на на оферта от 26 млн. евро за 50% си е направо престъпление, като се вземе предвид, че текущата пазарна капитализация е 19 млн. лева.

                      Коментар


                      • аз ли не мога да смятам, тези ли са се размечтали?!?!?
                        50млн за 50% от БФБ!!!

                        Коментар


                        • Правителството смята да приватизира държавните дялове в Българската фондова борса и Централния депозитар, съобщи вицепремиерът Даниела Бобева. Тя уточни, че принципалът - Министерството на финансите, вече е дал съгласие за стартиране на приватизационните процедури. "Целта е да се даде силен тласък за развитието на капиталовия пазар", коментира тя.

                          Кабинетът "Борисов" също имаше намерение да продаде фондовата борса, но стартът на процедурата бе замразен след оставката на правителството през февруари.

                          През 2009 година за приватизация на борсата заговори и Симеон Дянков. Тогава той обяви, че сделката можела да стане за броени месеци и че инвеститорът трябва да е достатъчно голям.

                          Той говореше за интерес от страна на германската и австрийската борса. Процедура обаче изобщо не бе открита. По неофициална информация по това време за 50,5% от борсата е имало оферта от 26 млн. евро , но тя е била отхвърлена.

                          Заедно с фондовата борса правителството на Пламен Орешарски ще търси купувач и за Централния депозитар. В него държавният дял е 43,7%, но други 6,61% са собственост на БФБ.

                          Така след бъдеща сделка новият собственик реално ще има контрол и над двете дружества./БЛИЦ

                          Коментар


                          • ТУК МНОГО ДОБРЕ СЕ РАЗВИВА- И АКО И ПРОДАДАТ- УСПЕХ ИНВЕСТОРИ

                            Коментар


                            • очаквам приятен отчет в понеделник на 28-ми
                              обемите определено се вдигат, не знам какви са били 2006-2007, но видях какво беше 2010, 2011и 2012. Ако трябва да цитирам Мъро:"Общо за деветте месеца на годината БФБ-София има оборот от 929,4 млн. лв. при ръст на годишна база със 141%"
                              Успех на инвестиралите!
                              Last edited by tony1975; 22.10.2013, 18:45.

                              Коментар


                              • Тони, аз тази артия я купих когато я листнаха и все още я държа...Та от тогаз съм + 12% (+ дивиденти), голям срам, ама искам екшън да има. Прав си, че комунягите не са по приватизацията, ама ме съмнява да вдигнат дивидента. Ще изцоцат печалбата...абе не знам какво да кажа, за к'во ли се обаждам.

                                П.С: не съм политически обременен и не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.
                                Lian4o Private Equity Fund

                                Коментар

                                Working...
                                X