If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Още ли си мислите че нямат ЮПСета и захранването е виновно ?!
А кое е виновното лице или обстоятелство?
Единственото обявено друго събитие е ОСА проведено преди няколко дни.
Дали се съмняваш, че "старите" правят номера на новите (и още не вписани) членове на СД?
Служител на ЦД прекъснал по невнимание борсовата сесия
Причината за по-късния старт на търговията днес е невнимателна намеса на служител на Централен депозитар, която е предизвикала прекъсване на захранването към сървър на борсата, на който функционира системата за търговия. Това съобщиха от Българска фондова борса – София.
Днешната търговска сесия стартира с половин час закъснение, като от борсата обявиха, че няма да бъде удължавана.
В края на миналата седмица проблем в Централен депозитар предизвика преустановяване на сетълмента по сделките, сключени на борсата. От институцията уведомиха някои от посредниците, че вальорът на сделките ще се измести с един ден напред.
Дали този служител отново не е определен за виновник?! Вероятно още работи там.
Знаетели името на служител (не шеф на ЦД), който да е напуснал ЦД след 26.03.2007?????????
По сведения на очевидци има само един такъв.
БФБ-София АД информира с настоящото, че на основание чл. 67, ал. 4., във връзка с чл. 67, ал. 1, т. 2 от част III Правила за търговия от Правилника на БФБ-София, във връзка с технически проблем, настъпил в резултат от токов удар, временно бе прекратено въвеждането на поръчки и сключването на сделки на пазарите на Борсата.
Търговската сесия ще бъде възстановена в 13:10 часа, като ще започне с откриващ аукцион с продължителност 10 мин. /13:10 - 13:20/. Единствено поръчки, въведени с модификация непостоянна /non-persistent/, ще бъдат изтрити от системата. Търговската сесия няма да бъде удължавана. Моля да ни извините за причиненото неудобство.
Абе тия главочи да са чували за UPS, surge protection devices, резервно и аварийно електрозахранване? Боже, колко мъка има по тоя свят Боже!
He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
Каква котва бе човек...?
Ние да 81 месеца кораб няма да имаме , ти за котва ми пишеш.....
Кой ще ти даде да набуташ ЕЦБ с 20 млрд евра.......Много е лесно да са 10..или даже 5......
Еее чичо, защо гърците да могат да си изпапкат 200 млрд, а ние толкова скромни само с 20 и пак не ни внедряват уйрото ..
Не е препоръка... !!!
"Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany
Коментар
Konsultant
Акционерите на БФБ одобриха новото ръководство (обновена в 20 часа)Това е вторият опит за промени в борда на директорите на пазарния оператор
Вторият опит за смяна в ръководството на Българската фондова борса засега е успешен, стана ясно след приключването на общото събрание на акционерите. На него бяха избрани за нови членове на борда Димо Спасов, Иван Кутлов и Наталия Петрова. Те ще заменят Васил Големански, Георги Български и Асен Ягодин, назначени преди няколко години. Предложението за промени идва от Министерството на финансите, което държи малко над 50% от капитала на БФБ и има решаващ глас при гласуването. Предишният опит за смяна беше през февруари, но тогава един от малките акционери обжалва решенията на общото събрание и така те не влязоха в сила. Разликата е, че тогава вместо Петрова предложението на Министерството на финансите за член на борда беше Гергана Беремска, ръководител на дирекция "Международни финансови институции и сътрудничество" във ведомството. Димо Спасов сега е изпълнителен директор на ББР, а Кутлов е началник "Трежъри" в ОББ.
Спънки по пътя
На събранието през февруари имаше нарушения на процедурата по обявяване на точките в дневния ред и на документите с информация за кандидатите. По тази причина Комисията за финансов надзор първо забрани гласуването, а след поправка на МФ обяви, че няма пречка събранието да вземе законни решения по точките за смяна на ръководителите. За Беремска имаше пречка, че не може да е част от ръководството на БФБ, тъй като е служител във финансовото министерство. Пропуските станаха причина акционерът Виктор Папазов, който е бивш член на борсовото ръководство, да поиска от Софийския градски съд да се отменят решенията на събранието.
Така на 18 февруари магистратите поискаха спиране на вписванията в Търговския регистър, макар че няколко дни по-рано КФН одобри гласуваните промени.
За сегашното общо събрание не е известно да има пропуски и най-вероятно новото ръководство ще бъде вписано без проблем. Бъдещият изпълнителен директор Димо Спасов засега отказа да коментира официално какви са плановете му за развитие. Хора от екипа му, които помолиха да не бъдат цитирани, обясниха, че ще се работи за повишаване на стойността на борсата, за да може да се приватизира при по-висока цена, отколкото би получила в момента. "В този смисъл публичният интерес съвпада с този на инвеститорите и бизнеса – да има работещ капиталов пазар, за да може компаниите да го припознават като възможност за финансиране. Това ще доведе до повече прозрачност и ползи за фиска и като потенциален приход от приватизацията, и като повече прозрачност на дружествата", коментира представител на екипа на Спасов.
Самият Спасов предстои да се запознае в детайли със ситуацията на БФБ и след вписването му в Търговския регистър публично ще бъдат обявени основните точки, по които ще работи, добави негов съветник.
Една дълга държавна история
Намерението за приватизация на БФБ и за активно развитие на капиталовия пазар се заявява периодично от правителството на НДСВ насам. По време на финансовия подем около 2007 г. за БФБ имаше и много кандидати, сред които скандинавското обединение OMX, Виенската фондова борса, Deutsche boerse във Франкфурт, имаше и идеи за общо балканско обединение. Накрая след спада на оборотите, настъпването на кризата и сливания на борси на високо ниво кандидат остана Варшавската фондова борса. За нея правителството на ГЕРБ имаше резерви, защото тя все още е държавна, т.е. собствеността щеше да премине от българската към полската държава, макар че Варшава се очерта като финансов център в Източна и Централна Европа. Там са листвани и три български компании - "Еврохолд България", "Софарма" и фондът за имоти "Интеркапитал пропърти дивелопмънт".
Конкретните стъпки за приватизация бяха увеличаване на държавното участие в БФБ от 44% на 50.05%, за да има контролен дял от капитала. Това стана по времето на бившия финансов министър Симеон Дянков и решението отново беше атакувано от Виктор Папазов. Увеличението обаче се реализира. В края на февруари тази година Агенцията за приватизация избра консултант за анализа на БФБ и Централния депозитар, оценка и информационни меморандуми - консорциума "Камбуров - Юропиън програм адвайзъри - Мейн кепитъл". Депозитарът ще бъде продаден заедно с борсата.
щом го правите на въпрос значи имате основания. признавам че не съм запознат..... за това за публиката ще кажа точно и ясно, не съм купувал никога ни една акция от тази борса
разлайваш агитката, както се вика... не било безобидно фенско изказване, форума действително не е бгмама
щом го правите на въпрос значи имате основания. признавам че не съм запознат..... за това за публиката ще кажа точно и ясно, не съм купувал никога ни една акция от тази борса
Коментар