IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Е цял свят да се развива с всякакви инструменти, а ние да останем в 20 век и нищо да не пипаме ли? Да се държат парите в КТБ /дали не е имало нещо под масата/? Да имат раздут щат, който въпреки, че не прави абсолютно нищо /освен грешки като КТБ/ да си гласува бонуси? и т.н. и т.н. Това кой частник би го допуснал според теб?
    Мисълта ми, бе, че за чий чеп им бе да увеличават работното време на борсата, сякаш сме в Ню Йорк, а не я оставиха да си работи само сутрин няколко часа. Сега и брокери и клиенти дремят като мисирки и накрая теглят по една майна и стават.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      ..Оказа се че фрифлоута е вязал в пенсионните фондове и няма какво да се търгува. ...
      Това е добра новина. Като цяло липсата на много свободни акции качва цената.. Тия приказки за чужди инвеститори много не ги вярвай, ако няма наши на първо място никакви други няма да се появят
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Какъв е проблема? Държавата не се меси на БФБ освен, че си иска дивидента. Дивиденти искам и аз, а никой от министрите още не е започнал да праща агенциите си да тормозят борсовите деятели като продавачите на яйца. Аз и частно и държавно съм виждал да се управляват добре и зле, а БФБ дори няма нужда от управление. Всъщност оборотите паднаха донякъде точно защото някакви комсомолци бяха решили да я управляват в 2007 и 2008 и да си правят експерименти. Не барайте нещо от което капе, защото то само ще потече, а ако се пипа много, ще го счупят.
        Е цял свят да се развива с всякакви инструменти, а ние да останем в 20 век и нищо да не пипаме ли? Да се държат парите в КТБ /дали не е имало нещо под масата/? Да имат раздут щат, който въпреки, че не прави абсолютно нищо /освен грешки като КТБ/ да си гласува бонуси? и т.н. и т.н. Това кой частник би го допуснал според теб?
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Значи, в 2007 г. БФБ имаше оборот колкото 50% от БВП на страната. Дори сега да се качи до 30 % от БВП, а това е въпрос само на време и то още следващите години, то това са милиарди оборот.
          Аз имах сходни очаквания и затова се бях накупил здраво. В един момент осъзнах, че нещо схемата не сработва. Цветан гръмна и няма кой да прави кухи обороти. Само на ТИМ и на Еврохолд не може да се разчита. После се случи нещо нептедвидено в схемата ми. Оказа се че фрифлоута е вязал в пенсионните фондове и няма какво да се търгува. Всички акции са минали в дългосрочните. Няма волатилност и ликвидност, което гони спекулантите в чужбина. Като ми светна тази схема и продадох. За съжаление на 4,50-4,70 продадох само около 40% от позицията. Другите бяха около 4 и малка част даже и около 3,60. Аз не съм от тези, които винаги вземат макса. Въпреки всичко излязох на прилична печалба.
          Та аз си оставам голям оптимист за БСО, но не му е сега времето. В близко бъдеще ще изостава от пазара. Въобразявам си, че като стане идеално закупуване ще успея да си купя каквото ми трябва надигайки цената с 6-7 процента. До тогава съм аут. Не ме притесняват парите в КТБ а липсата на бизнес.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Колега, ама дивидент не се дава от оборот. За печалба ми говори!
            Нали за да има печалба трябва да има оборот. Ако има няколко милирда оборот, смяташ ли, че държавата няма да си поиска тлъст дивидент? Златна кокошка, а борсата е това, не се продава само защото е болна от хрема
            Last edited by Jay Gould; 19.11.2014, 20:00.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Аз през живота си не съм виждал никога и нищо държавно, което да работи добре.
              За оборотите съм убеден, че няма да се качат дори и 2 пъти, но дано ти си прав, че имам тук артии.
              Какъв е проблема? Държавата не се меси на БФБ освен, че си иска дивидента. Дивиденти искам и аз, а никой от министрите още не е започнал да праща агенциите си да тормозят борсовите деятели като продавачите на яйца. Аз и частно и държавно съм виждал да се управляват добре и зле, а БФБ дори няма нужда от управление. Всъщност оборотите паднаха донякъде точно защото някакви комсомолци бяха решили да я управляват в 2007 и 2008 и да си правят експерименти. Не барайте нещо от което капе, защото то само ще потече, а ако се пипа много, ще го счупят.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Значи, в 2007 г. БФБ имаше оборот колкото 50% от БВП на страната. Дори сега да се качи до 30 % от БВП, а това е въпрос само на време и то още следващите години, то това са милиарди оборот.
                Колега, ама дивидент не се дава от оборот. За печалба ми говори!

                Коментар


                • Значи, в 2007 г. БФБ имаше оборот колкото 50% от БВП на страната. Дори сега да се качи до 30 % от БВП, а това е въпрос само на време и то още следващите години, то това са милиарди оборот.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Борсата е най-добре да си остане на 51% държавна и само до година-две ще видите за какво става дума.. Оборотите ще се качат стократно.

                    Аз през живота си не съм виждал никога и нищо държавно, което да работи добре.
                    За оборотите съм убеден, че няма да се качат дори и 2 пъти, но дано ти си прав, че имам тук артии.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Джей, хубаво, ама печалбата /респективно дивидентите/ са нищожни при сегашното управление. А ако се приватизира съм убеден, че печалбите ще скочат и тогава няма да са нужни толкова много дивидентите. Тогава просто ще расте и без тях.
                      Те са нищожни, не заради управлението, а защото няма оборот на борсата благодарение на някои грешки които тя направи в 2005 - 2007 г. и най-вече заради тъпата политика на Дянков да издърпва всички свободни пари в държавата с цените на монополите. Качването на цените на тока, е все едно качване на цените на петрола или данъците. Дърпа излишните свободни пари, а точно те пълнят пазара, а не някакви си потайни и велики инвеститори. Без средна класа, няма добър пазар. Хората влагат на борсата свободните си пари, а не че някой решил да се прави на инвеститор. Той решава, но когато има кеш.. Борсата е пазар, а дори на пазара на домати са нужни свободни пари. Оборотът обаче ще скочи скоро... И защо си мислите все, че ще идва някакъв Крали Марко да ви спасява и да ви подарява пари? 99% от тия които биха купили борсата няма да ви дадат и една стотинка дивидент, а ще си ги изнесат. Борсата е най-добре да си остане на 51% държавна и само до година-две ще видите за какво става дума.. Оборотите ще се качат стократно.
                      Last edited by Jay Gould; 19.11.2014, 19:50.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Не съм голям фен на приватизацията на борсата и не си мислете, че който и да я купи, ще се засили да ви налива дивиденти. По-скоро очаквам ако я приватизират, борсата да забие, докато сега е само въпрос на време да се размърда и да качи оборота, от там и печалбите. А докато е държавна, дивидентите ще са редовни.
                        Джей, хубаво, ама печалбата /респективно дивидентите/ са нищожни при сегашното управление. А ако се приватизира съм убеден, че печалбите ще скочат и тогава няма да са нужни толкова много дивидентите. Тогава просто ще расте и без тях.

                        П.П. А както каза Софикс, нищо чудно тези кратуни да излязат и на загуба. На законен монополист при това
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          А докато е държавна, дивидентите ще са редовни.
                          А ако е на загуба?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            аз чакам приватизация, тия идиоти за национализация ми заговориха!!!
                            Не съм голям фен на приватизацията на борсата и не си мислете, че който и да я купи, ще се засили да ви налива дивиденти. По-скоро очаквам ако я приватизират, борсата да забие, докато сега е само въпрос на време да се размърда и да качи оборота, от там и печалбите. А докато е държавна, дивидентите ще са редовни.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              аз чакам приватизация, тия идиоти за национализация ми заговориха!!!
                              Ми просто нямате съвпадение на мненията!

                              Коментар


                              • аз чакам приватизация, тия идиоти за национализация ми заговориха!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X