IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Сърцето ми се къса като се сетя къде щяхме да бъдем, ако не бяха простотиите им. Борисов, Дянков, Цацаров, Орешарски, Чобанов, Мавродиев, Пеевски.... а бе всички ми дължат пари и все повече стават длъжниците, и никой засега не се издължава.
    +1 Бе твърде хубаво, за да е истина. БГ.. Сега ми обясняват, че то било нормално, когато печеля, да очаквам, че нещо не е наред, такива лихви, разбираш ли, не давали и на Кайманите .... ама и такива простотии не правят
    Only in BG нямаш право да бъдеш добре!
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
      .....
      Аз за какво в една камара тези мрънкам срещу некадърните ни политици - защото тяхната некадърност ми пречи на моите печалби - удря ме по джоба и то яко. Макар и само потенциално в момента.
      Сърцето ми се къса като се сетя къде щяхме да бъдем, ако не бяха простотиите им. Борисов, Дянков, Цацаров, Орешарски, Чобанов, Мавродиев, Пеевски.... а бе всички ми дължат пари и все повече стават длъжниците, и никой засега не се издължава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Днес разбрах, че всъщност съм мноого по-голям песимист от теб, а ти се водиш за най-големия.
        Жалко, че поста ти не е в темата "Оптимизъм на БФБ"
        Аз не съм песимист. Аз съм убеден че и от български акции ще се спечели и то ще се спечели много. Просто имам сериозни съмнения че ще се спечели така, както си го представят тези които се представят за оптимисти.

        Реално за да спечели човек трябва да е в тези акции които ще се представят добре, когато икономиката вземе да расте. Няма как някой от сега да знае кои ще са те - тъй като този момент изглежда в далечно бъдеще за сега. Ако сега човек накупи акции, то може от торбата с пу...ки да извади само х...ве.

        Искам да кажа че това че акциите ще растят, не означава че ще растят тези акции които са расли преди или че ще растят тези акции които растят сега. До като вземем да растем може половината от тях да са фалирали. Всяко отлагане на растежа на икономиката води до затрудняване на този избор.

        За това и безопасната позиция е човек да влезе в акции когато нещата почнат да се оправят. Че да е относително убеден че няма да хване дедовия в тъмното.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
          Не се обзалагай за такива неща

          А ако вземеш сега ЦКБ и и блъснеш едно ПЕ 40 и цената и скача на 3,5 лева. Ако обаче печалбата и скочи не с 20% а с 30% и цената и след това се вдига за следващия период до 6 лева. На следващата година вече ще удари 10 лева.

          Това което липсва в момента за тази експанзия е инфлация и растеж. Но в момента в който се появи як номинален растеж и пазара ще се изстреля брутално. За две три години може да скочи 5 пъти.
          Днес разбрах, че всъщност съм мноого по-голям песимист от теб, а ти се водиш за най-големия.
          Жалко, че поста ти не е в темата "Оптимизъм на БФБ"
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Това не е вярно и мога да го докажа с графика! Най-малкия интервал за цените които споменаваш е 16 месеца. Аз съм маниак на тема цени
            Повече време е било значи, прав си. Сега се сещам, че жена му бе при мен през май, в началото на сезона, защото имаха и някакви хотели на Албена и стана дума за тях. Ето и графика

            ПС: А той ги е купил около юни - юли, защото трябваше да минат 80 лв.
            Attached Files
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              Не изпадай в подробности....
              Важното е че почти всички акции, купени 2000- 2002 г след 4-5 години, можеше да им вземеш горница 10- 15 пъти.....
              тук спор няма

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Това не е вярно и мога да го докажа с графика! Най-малкия интервал за цените които споменаваш е 16 месеца. Аз съм маниак на тема цени
                Не изпадай в подробности....
                Важното е че почти всички акции, купени 2000- 2002 г след 4-5 години, можеше да им вземеш горница 10- 15 пъти.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Там много се зомбират

                  Иначе какви обороти на борсата и за какви пари ставаше дума около 2006 - 2007 бррррррр... Един случай - бил е около 2006 аз мятам по едно око на борсата, но от любопитство. Има една дама при мен клиентка, чиито мъж баро с вериги бензиностанции, хотели и така. нат. супер цапнат в устата и ръб отвсякъде, но иначе точен. Както ми стои жена му в хола и сърбаме кафе, оня звъни по едно време и вика "Я ми го дай" и ме пита "Имам тука едни пари, така и така жена ми при теб и ти плаща, какво да взема от акциите на БФБ?" и аз тъкмо бях разгледал няколко акции предната вечер и без да мисля му казвам "Оргахим, но ако минат 80 лв. Отвори сметка, кажи на брокера си да купува само между 80-83, но ако стигне до там" - цените бяха около 65-70 лв. "Ако не стигнат не купувай нищо!".. Казах му и забравих, оня звъни след 10 тина месеца "Цените са 800 лв. на акция. Какво по дяволите да ги правя сега???" ...... Аз бях забравил вече.. "Какви акции бе човек?" - а той "Как какви бе, нали ми каза да си купя Оргахим, какво да ги правя сега?"...
                  Това не е вярно и мога да го докажа с графика! Най-малкия интервал за цените които споменаваш е 16 месеца. Аз съм маниак на тема цени

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Е това според мен няма да се повтори в нашите животи...
                    Аз тогава не съм бил на БФБ-то.
                    Не се обзалагай за такива неща

                    Една груба сметка - тогава икономиката ни изведнъж започна да расте много бързо, с по 4-5% реално и по едно рвеме с по почти 20% номинално. Когато икономиката ти расте с по 20% номинално всякакви коефициенти се изстрелват в небето. ПЕ 20 например тогава е безсмислено, защото реално може да се очаква че след 3 години подобен растеж печалбата на дадена компания ще е 70% отгоре. А след 5 години 140% отгоре. А това правеше форуръд ПЕ от 11 в три годишен период. Ако обаче се очаква този растеж да се запази за поне 10 години - което не изглеждаше чак толкова нереалистично, като се има в предвид разликата в ценовите равнища между ЕС и българия, то изглеждаше съвсем нормално ПЕ то след тези три години да е 20. Но това реално предполагаше ПЕ 35 -40 сега. А ако вземеш сега ЦКБ и и блъснеш едно ПЕ 40 и цената и скача на 3,5 лева. Ако обаче печалбата и скочи не с 20% а с 30% и цената и след това се вдига за следващия период до 6 лева. На следващата година вече ще удари 10 лева.

                    Това което липсва в момента за тази експанзия е инфлация и растеж. Но в момента в който се появи як номинален растеж и пазара ще се изстреля брутално. За две три години може да скочи 5 пъти.

                    Аз за какво в една камара тези мрънкам срещу некадърните ни политици - защото тяхната некадърност ми пречи на моите печалби - удря ме по джоба и то яко. Макар и само потенциално в момента.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Е това според мен няма да се повтори в нашите животи...
                      Аз тогава не съм бил на БФБ-то.
                      И аз така мислих, но мисля, че ще го доживеем пак.. Не съм мислил, че пазарите след срива в 2000 г. ще се съживят, а те още от 2003 пробиха яко нагоре. Тук вярно, че сме едно заспало село, но все пак не забравяйте, че сме ЕС провинция. Ако само шибаните правителства не се бъркат и още по-шибаните журналисти не им ближат гъза за всяка простотия, че ония да се вземат за велики мислители и съзидатели, досега да сме дръпнали напред яко. Българинът е просто говедо, но ако го оставят намира, ще си копа градинката. Преди няколко дни научавам един познат заминал в Ангола да прави бизнес, преди няколко седмици ми звъни един от София да ме пита за борда, нещо се бе панирал човекът, та негови клиенти продават стоки и то машини в.......... Чад и ЦАР там при канибалите.. Ако има как бюрокрацията и политиците да им се заковат ръцете да не правят глупости, а само там да си крадат по малко, ама да не се бъркат, досега да сме станали милонери тук половината нация барабат с циганите и помаците тютюнджии в Родпите.
                      Last edited by Jay Gould; 19.11.2014, 21:32.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Както ми стои жена му в хола и сърбаме кафе, оня звъни по едно време и вика "Я ми го дай" и ме пита "Имам тука едни пари, така и така жена ми при теб и ти плаща, какво да взема от акциите на БФБ?" и аз тъкмо бях разгледал няколко акции предната вечер и без да мисля му казвам "Оргахим, но ако минат 80 лв. Отвори сметка, кажи на брокера си да купува само между 80-83, но ако стигне до там" - цените бяха около 65-70 лв. "Ако не стигнат не купувай нищо!".. Казах му и забравих, оня звъни след 10 тина месеца "Цените са 800 лв. на акция. Какво по дяволите да ги правя сега???" ...... Аз бях забравил вече.. "Какви акции бе човек?" - а той "Как какви бе, нали ми каза да си купя Оргахим, какво да ги правя сега?"...
                        Е това според мен няма да се повтори в нашите животи...
                        Аз тогава не съм бил на БФБ-то.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                          Ами включвай се по-често в Оптимизъм на БФБ !!!, че колегите оптимисти трудно удържат фронта - много напористи сриваджиите.
                          Там много се зомбират

                          Иначе какви обороти на борсата и за какви пари ставаше дума около 2006 - 2007 бррррррр... Един случай - бил е около 2006 аз мятам по едно око на борсата, но от любопитство. Има една дама при мен клиентка, чиито мъж баро с вериги бензиностанции, хотели и така. нат. супер цапнат в устата и ръб отвсякъде, но иначе точен. Както ми стои жена му в хола и сърбаме кафе, оня звъни по едно време и вика "Я ми го дай" и ме пита "Имам тука едни пари, така и така жена ми при теб и ти плаща, какво да взема от акциите на БФБ?" и аз тъкмо бях разгледал няколко акции предната вечер и без да мисля му казвам "Оргахим, но ако минат 80 лв. Отвори сметка, кажи на брокера си да купува само между 80-83, но ако стигне до там" - цените бяха около 65-70 лв. "Ако не стигнат не купувай нищо!".. Казах му и забравих, оня звъни след 10 тина месеца "Цените са 800 лв. на акция. Какво по дяволите да ги правя сега???" ...... Аз бях забравил вече.. "Какви акции бе човек?" - а той "Как какви бе, нали ми каза да си купя Оргахим, какво да ги правя сега?"...
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            В 2007 г. не съм притежавал никакви акции търгувани на борсата тук, защото бях изпуснал началото на пазара около 2002 - 2003 по липса на достатъчни количество пари и предпочетох да си стоя на форекса. Сега съм вътре и тук, а BSO са ми от тия акции с доста стабилни очаквания и които смятам да задържа дълго.
                            Ами включвай се по-често в Оптимизъм на БФБ !!!, че колегите оптимисти трудно удържат фронта - много напористи сриваджиите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Между другото тук май намалихме загубите с около 800К, заради ТБ Виктория.
                              А видяхте ли, че и Централен депозитар има 1,809 млн.лв. в КТБ?
                              КТБ предлагаха най-високите лихви и е логично част от парите да са там. Иначе как да се обясни на акционерите, че са пренебрегнали най-високата доходност в стабилната, според одитори, БНБ и т.н., допреди няколко месеца банка?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Ама на пазара участваш ли или си само зрител?
                                В 2007 г. не съм притежавал никакви акции търгувани на борсата тук, защото бях изпуснал началото на пазара около 2002 - 2003 по липса на достатъчни количество пари и предпочетох да си стоя на форекса. Сега съм вътре и тук, а BSO са ми от тия акции с доста стабилни очаквания и които смятам да задържа дълго.
                                Last edited by Jay Gould; 19.11.2014, 21:04.
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X