IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cba Разгледай мнение

    Може и да не може да мине на второ четене в парламента..
    Мина

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cba Разгледай мнение

      Може и да не може да мине на второ четене в парламента..
      И така печалбата на БНЕБ е достатъчна да дават тлъсти дивиденти.Така,че мине не мине,все тая

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
        Може и да не може да мине на второ четене в парламента..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение

          Очаквам увеличение на капитала + рекорден дивидент и пак ще им останат за фонд "Резерви". Имам доволно количество, но най-вероятно ще добавя още
          Дано!
          Аз лично продължавам да се чудя защо няма покана, предвид дадените срокове от МФ за внасяне на дивидент до 31.05.
          Дребната риба мъдрува
          Last edited by SP19; Вчера, 10:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SP19 Разгледай мнение
            Очаквате ли и тук предложение за сплит, колеги?
            Доколкото знам миналата година МФ е гласувало против поради липса на едни 100 и няколко хиляди, за да не падат конкретни резерви под определени минимуми, но сега изглежда да има налични средства
            Очаквам увеличение на капитала + рекорден дивидент и пак ще им останат за фонд "Резерви". Имам доволно количество, но най-вероятно ще добавя още

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

              Терминът сплит не е съвсем коректен. Мисля, че се има предвид увеличение на капитала със собствени средства, което от гледна точка на акционерите наподобява сплит или поне ефектът е подобен - увеличава се броят акции и цената пада пропорционално. А "смисълът" е, че от гледна точка на компанията се "усвоява" печалбата, като се трансформира в капитал и им отпада ангажимента да я разпределят към акционерите под формата на дивидент следващият път, когато МФ поиска това от тях.
              Благодаря! Като Бианор преди година две значи - "непаричен дивидент"... Понеже в темата на Шелли се бръмчи за сплит, та тук не го осмислих.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                Някой ще ме светне ли, какъв е смисълът да се прави сплит а картон от 15 кинта?
                Терминът сплит не е съвсем коректен. Мисля, че се има предвид увеличение на капитала със собствени средства, което от гледна точка на акционерите наподобява сплит или поне ефектът е подобен - увеличава се броят акции и цената пада пропорционално. А "смисълът" е, че от гледна точка на компанията се "усвоява" печалбата, като се трансформира в капитал и им отпада ангажимента да я разпределят към акционерите под формата на дивидент следващият път, когато МФ поиска това от тях.
                Last edited by inteIIect; 24.04.2024, 21:19.

                Коментар


                • Явно доста хора не правят разлика между сплит, обратен сплит и увеличение на капитала със собствени средства

                  Коментар


                  • Някой ще ме светне ли, какъв е смисълът да се прави сплит а картон от 15 кинта?

                    Коментар


                    • Като гледам годишния консолидиран отчет с тази чудесна печалба си позволявам да цитирам един колега от форума: Пак се отваря работа за акордеона

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SP19 Разгледай мнение
                        Мисля, че ставаше дума за други резерви.
                        Нй-хубавото развитие е 100% дивидент + сплит.
                        Чакаме поканата за ОС с пожелание за приятна изненада. Да видим.
                        ПАРИ ИМА И ЗА ТРИТЕ, но и мурафетБаши ще измъдри нещо!!!
                        E. Печалба след облагане с данъци (Д - V) 2-0454 12 521 4 533

                        Коментар


                        • Мисля, че ставаше дума за други резерви.
                          Нй-хубавото развитие е 100% дивидент + сплит.
                          Чакаме поканата за ОС с пожелание за приятна изненада. Да видим.

                          Коментар


                          • Няма го Асенчо и може Мурафетов да си прекара сплита да запази парата /от енергийната/ за него вместо за дивидент
                            Умереният риск винаги печели ! ))))))

                            Коментар


                            • Очаквате ли и тук предложение за сплит, колеги?
                              Доколкото знам миналата година МФ е гласувало против поради липса на едни 100 и няколко хиляди, за да не падат конкретни резерви под определени минимуми, но сега изглежда да има налични средства

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                                Всички имат интерес либерализацията да се случи при служебното правителство (поредица от служебни правителства).Това е цъкаща бомба за всеки крехък редовен кабиет

                                Коментар

                                Working...
                                X