IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БГ Агро (АО0)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
    Е да, тя и капитализацията на Агрия е 3 пъти повече
    Съгласен съм, но ако на Агрия запасите бяха намаляли наполовина, печалбата и щеше да е поне двойна. От доста време съпоставям двете компании. Като изключим факта че тук липсва "ров" от земеделска земя, не пречи човек да има и от двете. Аз лично нямам БГ Агро не защото не ги харесвам а защото ми липсва достатъчно информация. Та ще разчитаме на колегите, които ще присъстват на ОСА да зададат въпроса за земите, които притежава БГ Агро. Ако имат и 30 000 декара земя с удоволствие бих инвестирал тук.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Ентусиазмът нещо се спихна, 2лв не можа да стане що ли? Няма интерес за покупки или други причини. А и дивидент ще се дава, но отчети ще има.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


        За това и не изчаках макса,- още на третия бисер се задоволих с 0,15/на акц. за 4дена и "бягайте краченца да бягаме" от тук и сега...
        Въпросът с макс-а и на мен ми е интересен
        Имам предвид, че БГагро се търгува под макса, който е постигнал от 2016 до към 2018 - тогава чарта показва че макса е бил към 2,40
        Агрия прави нови макс-ове от края на миналата година
        т.е. Дали и тук ще си достигне или надхърли предишния макс от 2,40 лв/хартишка (по подобие на Агрия)
        (без да казваме че е някаква препоръка)

        Коментар


        • Някой ще ходи ли на ОСА тук?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
            Само дето тук фри флота се увеличава, а при агрия намалява

            За това и не изчаках макса,- още на третия бисер се задоволих с 0,15/на акц. за 4дена и "бягайте краченца да бягаме" от тук и сега...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Как така "почти". Че то си е направо 1:1 с Агрия. Нищо че печалбата е на 1/3 от тази на Агрия и стоките на БГ Агро са намелели на половина а на Агрия стоките са се увеличили
              Е да, тя и капитализацията на Агрия е 3 пъти повече

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                Само дето тук фри флота се увеличава, а при агрия намалява
                Почти не носи полезна информация това, освен, че в едното има по-малко собсвтеници от другото или са с по-скромни финанси или не са решили да печелят още от инвестиции в личен план или някакви други странични логики
                Ев/ебитда на БГАгро дори е по-добро от Агрия , при еднакви п/е, но като цяло много близки са като показатели
                Last edited by Zaki; 27.05.2022, 09:56.

                Коментар


                • Само дето тук фри флота се увеличава, а при агрия намалява

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Как така "почти". Че то си е направо 1:1 с Агрия. Нищо че печалбата е на 1/3 от тази на Агрия и стоките на БГ Агро са намелели на половина а на Агрия стоките са се увеличили
                    Бг Агро с 10% дивидент,1.5 за Агрия

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение

                      Заека изскочи
                      Почти като при Агрия е...
                      Как така "почти". Че то си е направо 1:1 с Агрия. Нищо че печалбата е на 1/3 от тази на Агрия и стоките на БГ Агро са намелели на половина а на Агрия стоките са се увеличили
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • доволно ) малко над 20стотинки печалба ) за три месеца )
                        да трупат ) за дивидент и за догодина )
                        Умереният риск винаги печели ! ))))))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение

                          Отчета за Q1 2022 гледай от там ще изкочи заекът Вчера някой ми е подарил малко акции.Благодарско
                          Заека изскочи
                          Почти като при Агрия е...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nik803 Разгледай мнение
                            Тук е най-добре да се направи един сплит 1:10 и капитала да се намали и тогава дивидента няма да е 0,16 ст а 1,60лв, но събранието решава!
                            Отчета за Q1 2022 гледай от там ще изкочи заекът Вчера някой ми е подарил малко акции.Благодарско

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nik803 Разгледай мнение
                              Тук е най-добре да се направи един сплит 1:10 и капитала да се намали и тогава дивидента няма да е 0,16 ст а 1,60лв, но събранието решава!
                              И каква е разликата ако получиш 10 пъти по-голяма абсолютна сума на 10 пъти по-малко акции? В крайна сметка пак ще вземеш едни и същи пари!

                              Коментар


                              • Тук е най-добре да се направи един сплит 1:10 и капитала да се намали и тогава дивидента няма да е 0,16 ст а 1,60лв, но събранието решава!

                                Коментар

                                Working...
                                X