IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
    Забави се, но го има. Едва ли можем да очакваме по 50% на година ръст. Миналата година беше много силна и тази бие миналата пък макар и с по-малък процент.
    Тук закуската е изядена вече, само Форти ще стои още тук и ще създава настроение
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Ако го няма и мен няма да ме има в книгата на акционерите.
      лека полека клони към нула, - тези 4% най-много да ни ориентират към избушеците.
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
        Забави се, но го има.
        Ако го няма и мен няма да ме има в книгата на акционерите.

        Коментар


        • Забави се, но го има. Едва ли можем да очакваме по 50% на година ръст. Миналата година беше много силна и тази бие миналата пък макар и с по-малък процент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
            Постоянството е много хубава характеристика
            да но ръста се забави силно, да видим догодина Сърбия какво ще предложи.

            Коментар


            • Постоянството е много хубава характеристика

              Софарма Трейдинг АД отчита ръст в продажбите на стока за първото шестмесечие на годината. За периода януари-юни компанията е продала стока на стойност 296 774 хил. лв. спрямо отчетените 285 798 хил. лв. за същия период на миналата година, което представлява ръст от 4%.
              Реализираните продажби на Софарма Трейдинг през юни достигат стойност от 49 627 хил. лв. и са най-високите отчетени за последните три месеца на 2015 г.
              В същото време, акумулираната печалба преди данъци на компанията за първите шест месеца на годината е 7 073 хил. лв. спрямо отчетените 7 049 хил. лв. през миналата година. Само за юни печалбата преди данъци на Софарма Трейдинг достига 1 173 хил. лв.
              Last edited by cymru; 17.07.2015, 16:57.
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Аз вчера пъкнах в софийската аптека.

                Нямаше никого освен около пет служителки, които ме посрещнаха любезни и усмихнати. Обектът симпатичен - щандове наредени - и лекарства и нелекарства. Районът - гъсто населен, но аптеката някак не изпъква - аз бих турил по-голям и бляскав надпис да привлича окото, още повече има и конкуренция - наблизо поне около две аптеки, едната - на Ранърсът.

                Как са цените не зная: не разбирам от тия работи, защото не ям никакви хапчета.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                  Възможно е да се окаже, че си написал доста глупости.
                  Дали съм написал глупости или не ще покаже времето. Бъдещите резултати на компаниите и тяхното представяне на БФБ ще даде отговор!

                  Не знам дали някой се е замислял, но след започване на събитията в Украйна и Русия. Софарма започна да отчита значително увеличение на продажбите на вътрешен пазар. Въпросът е дали има връзка?
                  Last edited by Mike Florida; 16.07.2015, 12:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    С влошаване на конунктурата на външните пазари за Софарма, ще се търсят по-добри резултати при трейдинга на местния пазар. Много е вероятно в бъдеще да се пускат още обекти от аптечната верига и да се работи по-агресивно при доставките. Резултатите при дружеството майка трудно ще се върнат отново във възходяща посока, което коствено ще увеличи значението на трейдинга. С оглед на това е възможно да се преосмисли таргетирането и цялостния подход, който да бъде като цяло още по-агресивен. Това от своя страна по всяка вероятност би подобрило финансовите резултати. Възможно е да се окаже, че лошите времена за Софарма са много добри за трейдинга!
                    Възможно е да се окаже, че си написал доста глупости.

                    Коментар


                    • С влошаване на конунктурата на външните пазари за Софарма, ще се търсят по-добри резултати при трейдинга на местния пазар. Много е вероятно в бъдеще да се пускат още обекти от аптечната верига и да се работи по-агресивно при доставките. Резултатите при дружеството майка трудно ще се върнат отново във възходяща посока, което коствено ще увеличи значението на трейдинга. С оглед на това е възможно да се преосмисли таргетирането и цялостния подход, който да бъде като цяло още по-агресивен. Това от своя страна по всяка вероятност би подобрило финансовите резултати. Възможно е да се окаже, че лошите времена за Софарма са много добри за трейдинга!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                        Ще мине време преди обектите на Трейдинга да станат някакъв фактор на пазара. Въпреки това, началото го оценявам като добро. Харесва ми как са брандирани, мърчандайзинга също е добър, но си трябва по-сериозно покритие.
                        +1

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                          Ще мине време ......
                          "Good things sometimes, take time."
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            Къде да изхвърлим лекарствата с изтекъл срок на годност?


                            http://novanews.novatv.bg/news/view/...E%D1%81%D1%82/

                            май само тези събират стари лекарства
                            http://www.balbok.com/bg/products/Sy...ichna-obshtina
                            Благодаря!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Maddy Разгледай мнение
                              Вчера все пак стигнах до аптеката София да я видя. Каня се от ОС, но все не намирах време. Така. Впечатления. Хубава е, но мястото и ми се стори не толкова оживено. Имам предвид, че в близост има МОЛ (е не е от най вървежните, но все пак е МОЛ), а аптеката е в малка уличка в близост до него. Ако не знам къде е и не я търся целенасочено, не бих попаднала там.
                              Обслужването ми хареса. С влизането се ориентирах и намерих нещата които ме интересуваха. Медицинска козметика за малчо и слъцезащитен са почивката ни. Обща цена 50+лв. Добре е.
                              На касата попитах за това дали приемат лекарства с изтекъл срок на годност. Отговор НЕ. Нямали договор с фирма за изкупуване на вредни отпадъци. Това не ми хареса. Не знам дали тук трябва да питам, но вие какво правите с такива лекарства? Знаете ли къде в София мога да ги дам? Все пак са химикали и не е редно да отиват нито в канализацията, нито на сметището.
                              Къде да изхвърлим лекарствата с изтекъл срок на годност?


                              http://novanews.novatv.bg/news/view/...E%D1%81%D1%82/

                              май само тези събират стари лекарства
                              http://www.balbok.com/bg/products/Sy...ichna-obshtina
                              Last edited by Black and white cat-foot; 08.07.2015, 12:43.
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Ще мине време преди обектите на Трейдинга да станат някакъв фактор на пазара. Въпреки това, началото го оценявам като добро. Харесва ми как са брандирани, мърчандайзинга също е добър, но си трябва по-сериозно покритие.

                                Коментар

                                Working...
                                X