IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тази уйдурма защо я пускат по вестниците въобще ???? кой нормален инвеститор ще си набута 170 мил в куха структура ?????

    Коментар


    • за едно нищо 170 мил - добре си е

      Коментар


      • Сделка за близо 400 обекта Напреднали преговорите му с чешката верига “Д-р Макс” и немския дистрибутор “Фьоникс”, но вероятно ще го купи българин Депутатът Веселин Марешки продава аптечния си бизнес

        Коментар


        • В междинния доклад за дейността (индивидуален) виждам ръст на заплати и осигуровки с 23.64%, а ръст на проджби - 8.21% и ръст на нетна печалба (няма печалба преди данъци, но така или иначе ставката е 10%) с 13.08%. Не ми изглежда ефективна кадровата политика. Или пък отдела им , свързан с веригите ( и нает в СФТР) се е увеличил сериозно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            Ако въпросите ти са зададени на трезва глава, събеседника е точния ти доктор, той все още не е длъжен да подава декларация за свързаност по чл. 19 ли беше
            https://www.investor.bg/users/index/31898/
            Не виждам причина да подавам декларация за свързаност (понеже реферираш към моя профил ). Нямам нищо общо със Софарма Трейдинг или което и да е дружество.
            Наскоро разбрах, че за половин година са напуснали(уволнени, помолени и т.н) маса хора. Дали е преструктуриране, или е лов на вещици?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

              Аз не съм инвеститор - отдавна нямам доверие в българската държава и регулатори въобще. Не се стремя да си оправдавам покупките или продажбите на акции. Просто са ми интересни темите свързани с компании като Софарма Трейдинг. Чисто теоретичен е интереса ми в случай като този. Интересно ми е например защо така широкообхватно инвестират. Защо не стабилизират задграничната инвестиция и след това да инвестират вертикално. Такива неща са ми любопитни. А че ще генерират загуби с аптеки на зелено, то е ясно като бял ден. Имайки предвид че аптеките по принцип ми сивеят, а тези ще са 100% на светло.
              Аз не съм най подходящия (от дълго дискотиращите), но ти си при правилният човек- опитай пак!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                Добре дошъл на борда! - на неразбралите
                Аз не съм инвеститор - отдавна нямам доверие в българската държава и регулатори въобще. Не се стремя да си оправдавам покупките или продажбите на акции. Просто са ми интересни темите свързани с компании като Софарма Трейдинг. Чисто теоретичен е интереса ми в случай като този. Интересно ми е например защо така широкообхватно инвестират. Защо не стабилизират задграничната инвестиция и след това да инвестират вертикално. Такива неща са ми любопитни. А че ще генерират загуби с аптеки на зелено, то е ясно като бял ден. Имайки предвид че аптеките по принцип ми сивеят, а тези ще са 100% на светло.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                  Не те разбрах?
                  Добре дошъл на борда! - на неразбралите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Ако въпросите ти са зададени на трезва глава, събеседника е точния ти доктор, той все още не е длъжен да подава декларация за свързаност по чл. 19 ли беше
                    https://www.investor.bg/users/index/31898/
                    Не те разбрах?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                      Целта ми не е да очерням , а да разсъждавам логично (поне в моите граници на компетентност). Колкото до 500 хил на аптека...Можете да поискате плана за възвращаемост на инвестицията. Да не забравяме и първоначалното зареждане за поне 350-400 хил (зависи от квадратурата на обекта естествено). Колкото до загубата, не прецених, че 6*500 хил на Лековит са 3 млн, което нетира загубите на аптеките, но...все пак, аптеките са с над 6 млн. загуба (текуща). За мен единственото интересно нещо е дали ще има намаляване на собствения капитал на Група Софарма Трейдинг за в бъдеще, вследствие на тези загуби. Кой знае, кой знае.

                      Ако въпросите ти са зададени на трезва глава, събеседника е точния ти доктор, той все още не е длъжен да подава декларация за свързаност по чл. 19 ли беше
                      https://www.investor.bg/users/index/31898/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                        Целта ми не е да очерням , а да разсъждавам логично (поне в моите граници на компетентност). Колкото до 500 хил на аптека...Можете да поискате плана за възвращаемост на инвестицията. Да не забравяме и първоначалното зареждане за поне 350-400 хил (зависи от квадратурата на обекта естествено). Колкото до загубата, не прецених, че 6*500 хил на Лековит са 3 млн, което нетира загубите на аптеките, но...все пак, аптеките са с над 6 млн. загуба (текуща). За мен единственото интересно нещо е дали ще има намаляване на собствения капитал на Група Софарма Трейдинг за в бъдеще, вследствие на тези загуби. Кой знае, кой знае.
                        управлението е за това, за да управлява системата
                        вярвам, че ще се получи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                          радвам се, че остана с конструктивна нагласа в мненията си
                          според мен 500 000лв на нова аптека за пускане в експроатация е доста - ако това си има предвид
                          Целта ми не е да очерням , а да разсъждавам логично (поне в моите граници на компетентност). Колкото до 500 хил на аптека...Можете да поискате плана за възвращаемост на инвестицията. Да не забравяме и първоначалното зареждане за поне 350-400 хил (зависи от квадратурата на обекта естествено). Колкото до загубата, не прецених, че 6*500 хил на Лековит са 3 млн, което нетира загубите на аптеките, но...все пак, аптеките са с над 6 млн. загуба (текуща). За мен единственото интересно нещо е дали ще има намаляване на собствения капитал на Група Софарма Трейдинг за в бъдеще, вследствие на тези загуби. Кой знае, кой знае.
                          Last edited by econo_miss; 30.08.2018, 11:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                            Каква цена гониш ?
                            нямам предвид нищо
                            идват парички - купувам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                              Не познах, но и 4900 хил не са малко. Все пак....за мен е говорещ само одитирания. Тук са ясни всички гимнастики (поне на мен). Реално, за собствениците на акции на СФТР това е без значение, но може би ще зависи какъв % от нетната печалба ще се изплати като дивидент, и какво ще се задели за реинвестиране в нови аптеки. Ако не ме лъже паметта, таргета там е около 200 обекта - 50 дружества по сегашното законодателство. Ако останат със сегашния си модел на брандиране - около 500 хил на обект. Сами преценете какво ще е нужно като средства и...сега го погледнете откъм кредитната експозиция на цялата група Софарма. Защо? Ами защото за 6 месеца задълженията към свързани лица (разбирай Майката) са скочили с 50%. Ето откъде се финансират инвестициите. Всичко е на гърба на Компанията-Майка.
                              радвам се, че остана с конструктивна нагласа в мненията си
                              според мен 500 000лв на нова аптека за пускане в експроатация е доста - ако това си има предвид

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Да напиша първи! Видях отчета! Нищо няма да пиша повече - ЗАСЕГА !!!!
                                До края на годината ще купя за още 30 хилки. Само да има кой да ми продаде!!!!
                                Каква цена гониш ?

                                Коментар

                                Working...
                                X