IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво тигри!
    Само да спомена че отдавна спрях да пазарувам в Марешки - защото предполагам там зарежда Фармнет

    Коментар


    • Софарма Трейдинг реализира нетна печалба от 2.46 милиона лева през първото тримесечие, при приходи от дейността от 123.49 милиона лева. Печалбата на акция нараства до 8 стотинки, при 6 стотинки преди година. Собственият капитал нараства до 61.1 милиона лева в края на тримесечието, при 58.7 милиона лева в края на 2012.

      Софарма Трейдинг се занимава с търговия на едро и дребно с лекарства, санитарно-хигиенни продукти, козметика и хранителни добавки.

      През тримесечието компанията стартира изграждането на нов логистичен терминал във Варна, който ще обслужва клиентите в Североизточна България.

      За периода януари-февруари фармацевтичният пазар у нас е бил 384 милиона лева, като нараства на годишна база с 10%. Аптечният пазар има дял от 308.52 милиона, а болничният – от 41.52 милиона. Компанията има дял от над една пета на фарма пазара.

      Дистрибуцията на лекарствени средства продължава да се консолидира, първите 4 компании обслужват 83.87% от пазара. Софарма Трейдинг е №1 на него, с дял от 22.17%, следвана на малко разстояние от Libra Phoenix – с 20.76%, Sting – 20.76% и Фармнет – с 20.19%, по данни на IMS.

      Коментар


      • Няма ли глобалелен риск за главницата? Ако ще гледаме на инвестицията на високолихвен депозит?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Браво, добър профит направи тука. Евала.
          Мене да питаш обаче не ти трябваше фарма, седи си само тук най добре.
          Дано не си прехвърлил доста. Ма ти си знаеш най добре.

          А относно другите ти инвестиции - земи обясни оттатък на другарите маоисти от златния клан де се пенят че от 2000г. няма по добър актив от злото колко ти е капиталовата и текущата доходност от земичките. Можеш спокойно да ги закопаеш
          аз избягвам неработщи активи като златото
          поне моите разбирания са такива
          ама сигурно има спечелили и от злато де аз не съм

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Някой купи много тук!!!!!
            Явно акцията е харесвана от инвеситори с парички.
            Браво, добър профит направи тука. Евала.
            Мене да питаш обаче не ти трябваше фарма, седи си само тук най добре.
            Дано не си прехвърлил доста. Ма ти си знаеш най добре.

            А относно другите ти инвестиции - земи обясни оттатък на другарите маоисти от златния клан де се пенят че от 2000г. няма по добър актив от злото колко ти е капиталовата и текущата доходност от земичките. Можеш спокойно да ги закопаеш

            Коментар


            • „Софарма Трейдинг” АД реализира за месец Март 2013 г. продажби на стока в размер на 40.9 млн. лева , достигайки 2 % ръст на продажбите за текущия месец спрямо същия период на 2012 г. Печалбата преди данъци на компанията е в размер на 885 хил. лв. за третия месец на 2013 г., което представлява 18.8 % ръст спрямо март 2012 г.

              Компанията реализира през 2013 г. продажби от 122.3 млн лева и печалба преди данъци в размер на 2 468 хил лева. Реализираният нетен финансов резултат преди данъци представлява ръст от 29.7 % спрямо реализираната печалба за същия период на предходната година.

              Пазарният дял в стойност на „Софарма Трейдинг” АД за фармацевтичния пазар по данни на IMS за 2012 г. е 21.8 %. През месец февруари 2013 г. компанията отново заема лидерска позиция с 22.37% пазарен дял.

              Коментар


              • Някой купи много тук!!!!!
                Явно акцията е харесвана от инвеситори с парички.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Lamborghini Gallardo

                  и аз имам подобна кола, италиянска
                  мда виждал съм я - да минеш да ме вземеш с нея за ОСА-то

                  Коментар


                  • !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      За да стане - трябва да спрат търговийката со земици (надали) или да продадат сичко и - ликвидация (супер - баси ликвидационните дялове).

                      Фортиссов - кой е Галардо?
                      Импе, чак започвам да си те кефя на оптимизма за земите!!!!!
                      ама не споделям мнението ти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        За да стане - трябва да спрат търговийката со земици (надали) или да продадат сичко и - ликвидация (супер - баси ликвидационните дялове).

                        Фортиссов - кой е Галардо?
                        Lamborghini Gallardo

                        и аз имам подобна кола, италиянска

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                          Риска е Атерката като стане екс-дивидентна да няма кой да ти ги купи на цената която си планувал.
                          За да стане - трябва да спрат търговийката со земици (надали) или да продадат сичко и - ликвидация (супер - баси ликвидационните дялове).

                          Фортиссов - кой е Галардо?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Ми аз не дръжа да падат трейдингите, за да си ги зема обратно, навит съм и на около същата цена на която излязох - 2.10 - 2.15. Като си докарам 20-25% доходност, преврътайки ги през Атерката, това ми стига.

                            Прецаканото - не ного алчен - обикновена врътчичка - и няма как да свръши зле.... къде е рискът?
                            Риска е Атерката като стане екс-дивидентна да няма кой да ти ги купи на цената която си планувал.

                            Коментар


                            • Импе, ти от много врътки милионер стана!!! Аз останах да зяпам мухите! На общото събрание да не те видя с Gallardo !!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                                Миналогодишните изцепки едва ли ще се повторят ,единствено ако нещо ЕС се сурне или Всички излязат по улиците ,Атерките ми се виждат надценени за влизане сега- дори и малко да се вдигнат , трейдинга едва ли ще се сурне до 2 седмици след ОСА,,,
                                Ми аз не дръжа да падат трейдингите, за да си ги зема обратно, навит съм и на около същата цена на която излязох - 2.10 - 2.15. Като си докарам 20-25% доходност, преврътайки ги през Атерката, това ми стига.

                                Прецаканото - не ного алчен - обикновена врътчичка - и няма как да свръши зле.... къде е рискът?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X