IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен тези варанти ще ги придобият самите дружества и ще имат опцията да правят лесно замени, вливания, привличане на инвеститори. Но може и да не е това. Ако не дадат много пари за проспект и т.н.упражнението е евтино и не е проблем да остане без изпълнение, предвид гъвкавостта която дава.

    https://www.investor.bg/novini-i-ana...aranti-329310/

    Коментар


    • Уфф, някак бяхме преглътнали че Чичо се прави на спекулант и продава, но сега и Изпълнителния директор си харизва хартийките по 5,20.. Мноооого кофти маневра. Така не се прави бе момчета.. много грозно взе да става
      Радвам се че си разкарах акциите с минимална печалба още при първите финтове на чичо Донев, но пък имам ДОХ и тъпотиите тук въобще не ме кефят

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
        Според информацията в x3news, Г-н Димитров се е разпоредил с 37 850 бр. акции при цена 5,20 лв./акция от регистрираните 233 439 броя на ОСА, което е над 16%.
        Май и на него му е загорчало кафето !

        Коментар


        • Според информацията в x3news, Г-н Димитров се е разпоредил с 37 850 бр. акции при цена 5,20 лв./акция от регистрираните 233 439 броя на ОСА, което е над 16%.

          Коментар


          • Аз, като гледам, мисля, че се реагира свръхемоционално тук и се продава на безсмислено ниски цени. Ама всеки си знае де.

            Коментар


            • Така като гледам от профанното ми ниво, това си е програмирано сриване на цената. Някой намаза - и ските, и филията.

              Коментар


              • Варани....хамелеони....явно се промени фауната на БФБ.... А и флората, щом кафето загорчало .....
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • На доста хора май им е загорчало кафето...

                  Коментар


                  • Ех, чичинка, чичинкааа...

                    Коментар


                    • Весело става тук и все по-весело ще става - връткаме си едни кинти и се правим на спекуланти и това е. Нека видим статията на Мариян, но и без нея, много ми е интересно за чий се издават тези варанти (май само енемона имаха такива, или поне само за тях се сещам)? Основната теза е, че някой си голям щял да влиза - буахахахах, ще се спукам от смях. Много хубаво, но ако наистина ще влиза този големият, дето чакал да види някакви резултати и т.н., защо не направиха като Спиди - залага се една опция в договора за след еди колко си години при еди какви си параметри (щото нали чичикака щял да си продава дела) и готово. Ма не, варанти, щото чичикака искал да се прави на спекулант, ама на 6 кинта му е трудно, та затова на 60 стинки, че да си връткаме обеми

                      Много ми прилича на краен комарджия - имахме едни такива, когато бях млад и на мода бяха машинките, та на всички квартални пиянки им викаха "машинисти". Специално за тях, щото нямаха кинти, собственика на заведението беше направил "ливъридж" - даваш 10 кинта, ама той ти пуска за 100. Ако спечелиш, разбира се, делеше печалбата на 10, но за местните пиянки беше особен кеф да залагат по 5 кинта, вместо по 50 стинки - някакси престижно идваше. Та и с тези варанти същата работа - само пълен идиот би си купил такива, освен за спекулка. А и за чий да си купуваш варанти и да чакш цена, като можеш в момента да си купиш акции с 2 лева дисконт, че даже и да ти носят тлъст дивидент - oh, wait....
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        не е 1/3 а 1/4
                        защото варантите ще са до 1/3 от сегашния капитал, тоест до 1/4 от евентуалния бъдещ
                        но това за протокола

                        написах статия с малко по-дълбока хипотеза зад варантите
                        в панела е, надявам се утре редакторите да я активират

                        лека нощ
                        Достатъчен е поглед от 2017г до сега какво е продадено от него...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          Т.е. Донев е готов да се раздели с до 1/3 от Трединга в рамките на до 3 год?
                          Вероятно това вече е договорено...
                          Въпросът е Кой е той
                          не е 1/3 а 1/4
                          защото варантите ще са до 1/3 от сегашния капитал, тоест до 1/4 от евентуалния бъдещ
                          но това за протокола

                          написах статия с малко по-дълбока хипотеза зад варантите
                          в панела е, надявам се утре редакторите да я активират

                          лека нощ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            Дали няма точно Донев да си ги купи тези варанти?
                            а дребосъка пак подир влака...
                            пп. чичо никога не губи пари, он знае да смята
                            Last edited by inta53; 07.06.2021, 22:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              Т.е. Донев е готов да се раздели с до 1/3 от Трединга в рамките на до 3 год?
                              Вероятно това вече е договорено...
                              Въпросът е Кой е той
                              Дали няма точно Донев да си ги купи тези варанти?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                                Т.е. Донев е готов да се раздели с до 1/3 от Трединга в рамките на до 3 год?
                                Вероятно това вече е договорено...
                                Въпросът е Кой е той

                                Ако външен е договорен, то трябва и съответната премия да му е осигурена и доказана, покриваща разхода + времето...

                                пп.тч, за играч като него няма да е трудно да прелее след три години едни други приходи в коментирания актив и да постигне заветните за сега нива!
                                Last edited by inta53; 07.06.2021, 21:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X