IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Направено, продадено
    Не-заслужил инвеститор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      Не изглежда да се очаква придобиване. На Инвестиционния форум на ИнвесторБГ на въпрос на подобна тематика към Софарма Трейдинг АД, отговорът, в свободна лично моя интерпретация беше, че няма какво да се купи в Сърбия.

      Ако има придобиване това няма да натовори финансите много. Защо?

      Корпоративната култура на собствениците в региона е ниска. При една непублична сделка те ще вземат с една трета по-ниска цена от възможната при публична компания със същите параметри, но по-важното е че се сещат да продават компанията когато го загазят и тогава надали има някой който да им даде добра цена.

      Понеже се намираме в силно негативната фаза на сантимента, настроенията нещата да се влошат са силни. Имам акции, но разбирам и очаквам всички лоши очакнания, които ще споделите след моето мнение и няма да ги оспорвам
      придобиване - евентуално, но за без пари, ако въобще има нещо в купуваната компания, което да струва парички

      Коментар


      • Прекалено незакръглена цифра, за да прогнозираш

        Коментар


        • МИрише ми на вътрешна информация

          За да се случи - печалбата след данъци и резервите трябва да е 9674070

          Коментар


          • Аз мисля: около 29.4 стотинки дивидентец - да.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Лично аз смятам, че дивидента зависи от нуждите на майката - Софарма АД
              Дотолкова, доколкото Трейдинга вкарва едни 8-10 млн., а пазара на Софарма АД се очертава навън не много добре....Вие кажете. Аз смятам, че ще има дивидент.
              Всичко зависи доколко дивидентната политика на СФТР е независима от нуждите на Софарма АД, а тя не е.

              Мое мнение. Дори нямам акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                Не изглежда да се очаква придобиване. На Инвестиционния форум на ИнвесторБГ на въпрос на подобна тематика към Софарма Трейдинг АД, отговорът, в свободна лично моя интерпретация беше, че няма какво да се купи в Сърбия.

                Ако има придобиване това няма да натовори финансите много. Защо?

                Корпоративната култура на собствениците в региона е ниска. При една непублична сделка те ще вземат с една трета по-ниска цена от възможната при публична компания със същите параметри, но по-важното е че се сещат да продават компанията когато го загазят и тогава надали има някой който да им даде добра цена.

                Понеже се намираме в силно негативната фаза на сантимента, настроенията нещата да се влошат са силни. Имам акции, но разбирам и очаквам всички лоши очакнания, които ще споделите след моето мнение и няма да ги оспорвам
                Придобивания може да има в България. В групата има доста аптеки, които могат да се слеят един вид. Подобен процес тече и при майката. Не би се изненадал от такова развитие на нещата.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Не изглежда да се очаква придобиване. На Инвестиционния форум на ИнвесторБГ на въпрос на подобна тематика към Софарма Трейдинг АД, отговорът, в свободна лично моя интерпретация беше, че няма какво да се купи в Сърбия.

                  Ако има придобиване това няма да натовори финансите много. Защо?

                  Корпоративната култура на собствениците в региона е ниска. При една непублична сделка те ще вземат с една трета по-ниска цена от възможната при публична компания със същите параметри, но по-важното е че се сещат да продават компанията когато го загазят и тогава надали има някой който да им даде добра цена.

                  Понеже се намираме в силно негативната фаза на сантимента, настроенията нещата да се влошат са силни. Имам акции, но разбирам и очаквам всички лоши очакнания, които ще споделите след моето мнение и няма да ги оспорвам
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Днес минах покрай третата нова аптека в pLOVEdiv. Това е най-големия модел 200кв.м. с лекар дерматолог вътре. Почти е готова! Стилажите са там, соката е още в големи пакети, наистина в началото на януари ще режем лентата!
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • http://www.infostock.bg/infostock/co...malki-pechalbi

                      Коментар


                      • Оставете го трейдинга,бе ..... лоша компания,лоша,лоша .....
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                          Ако това се случи през 2016г., защо трябва да даде отражение на дивидента за 2015г.? Нещо повече, придобиване може да се финансира със собствени средства или със заемен капитал.
                          Това са просто разсъждения за едно възможно събитие.
                          Много добра забележка!

                          Значи ако има придобиване, а аз очаквам да има такова (един глас в главата ми го каза), то естествено няма да стане сега, а догодина. Съответно догодина трябва да имаме дивидент за тази година, ако дивидентната политика остане непроменена.

                          Коментар


                          • "При настоящото развитие на бизнеса на Софарма Трейдинг и последователната й политика в миналото, съвсем естествено изглежда дистрибуторът да донесе добра дивидентна доходност и тази година. Евентуално разпределение от около 80% от печалбата за 2015 г. би следвало да рефлектира в дивидентна доходност от над 6%, което е в пъти над лихвите по депозитите в България, например, и отново два пъти над средната доходност за основния индекс SOFIX."

                            Коментар


                            • Коментар за финансовите резултати Q3 на Софарма Трейдинг

                              Привет!

                              За Ваша информация в блога на ЕЛАНА Трейдинг има коментар за финансовите резултати Q3 на Софарма Трейдинг от анализатора Татяна Пунчева-Василева.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                                Ами зависи. Ако купят дистрибутор в Сърбия, може цената да е повече, отколкото е собственият капитал и при това положение може да не видим дивиденти няколко поредни години.
                                май доста големи суми предвиждаш, мисял, че няма да има такава покупка

                                Коментар

                                Working...
                                X