IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Софарма Трейдинг АД приключи предпоследния месец на годината отчитайки 9% ръст в продажбите на стока. В резултат на това, акумулираните приходи на компанията са се увеличили с 50 597 хил. лв. и за трета поредна година надхвърлиха половин милиард лева, достигайки сумата от 552 313 хил. лв.
    Значителен ръст Софарма Трейдинг АД отчита и в печалбата преди данъци. Само през ноември тя се е увеличила с 23% до 1 286 хил. лв. За сравнение нейната стойност през същия период на предходната година е била 1 050 хил. лв.
    Компанията достига и 14% ръст в акумулираната печалба преди данъци. За периода януари-декември 2015 г. нейната стойност е 13 744 хил. лв. спрямо 12 054 хил. лв. за същия период на 2014 г.
    Не-заслужил инвеститор

    Коментар


    • http://www.farma.bg/form/1/kontakti.html
      направено е по-конфиденциално

      Коментар


      • днес в нашата аптека ми подариха много готино списание, като ми бе повторено че е само за "лоялни клиенти". Хубави нещица вътре с агресивна реклама на продукти и статия за екипите на Софармаси. Разбира се и Фарма.бг - странно и вчера в Капитал и днес в списанието чета, че в сайта има възможностт за консулация с лекар(което е удачна идея - Фрамар го правят и имат страхотен успех, както и с мнения на клиенти под продуктите), но в сайта не виждам линк за консултация със специалист, а вие?
        Поздрави!

        Коментар


        • Виждам разколебаване и неясноти пред акционерите.
          Ето може би вече е назрял момента и тук да се въведе чудесната практика на "писмо до акционерите", която видях че са приели и от Стара планина - поредно БРАВО, за което!

          Така може би г-н Димитров ще обясни на акционерите(в рамкитте на допустимото), какво става с развитието, какво и как става в Сърбия, продажби по интернет, очаквания и дали борда мисли да продължи традиционната дивидентна политика. В тези несигурни времена е хубаво човек да е в течение с това което се случва и което мислят хората управляващи инвестициите му!

          Г-н Бобоков излезе и говори за следващите 2 години по ТВ-то, Стара Планина се обърнаха с писмо, наистина съм изненадан от затишието при нашата група!

          п.п. Прекратяването на подробните месечни бюлетини бе една от причините преди години да продам дяловете си в ТиБиАй(ДВ) ВФ. Просто изгубих връзката с мениджърите и не знаех какво и защо правят!

          Коментар


          • Направено, продадено
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Не изглежда да се очаква придобиване. На Инвестиционния форум на ИнвесторБГ на въпрос на подобна тематика към Софарма Трейдинг АД, отговорът, в свободна лично моя интерпретация беше, че няма какво да се купи в Сърбия.

              Ако има придобиване това няма да натовори финансите много. Защо?

              Корпоративната култура на собствениците в региона е ниска. При една непублична сделка те ще вземат с една трета по-ниска цена от възможната при публична компания със същите параметри, но по-важното е че се сещат да продават компанията когато го загазят и тогава надали има някой който да им даде добра цена.

              Понеже се намираме в силно негативната фаза на сантимента, настроенията нещата да се влошат са силни. Имам акции, но разбирам и очаквам всички лоши очакнания, които ще споделите след моето мнение и няма да ги оспорвам
              придобиване - евентуално, но за без пари, ако въобще има нещо в купуваната компания, което да струва парички

              Коментар


              • Прекалено незакръглена цифра, за да прогнозираш

                Коментар


                • МИрише ми на вътрешна информация

                  За да се случи - печалбата след данъци и резервите трябва да е 9674070

                  Коментар


                  • Аз мисля: около 29.4 стотинки дивидентец - да.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Лично аз смятам, че дивидента зависи от нуждите на майката - Софарма АД
                      Дотолкова, доколкото Трейдинга вкарва едни 8-10 млн., а пазара на Софарма АД се очертава навън не много добре....Вие кажете. Аз смятам, че ще има дивидент.
                      Всичко зависи доколко дивидентната политика на СФТР е независима от нуждите на Софарма АД, а тя не е.

                      Мое мнение. Дори нямам акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Не изглежда да се очаква придобиване. На Инвестиционния форум на ИнвесторБГ на въпрос на подобна тематика към Софарма Трейдинг АД, отговорът, в свободна лично моя интерпретация беше, че няма какво да се купи в Сърбия.

                        Ако има придобиване това няма да натовори финансите много. Защо?

                        Корпоративната култура на собствениците в региона е ниска. При една непублична сделка те ще вземат с една трета по-ниска цена от възможната при публична компания със същите параметри, но по-важното е че се сещат да продават компанията когато го загазят и тогава надали има някой който да им даде добра цена.

                        Понеже се намираме в силно негативната фаза на сантимента, настроенията нещата да се влошат са силни. Имам акции, но разбирам и очаквам всички лоши очакнания, които ще споделите след моето мнение и няма да ги оспорвам
                        Придобивания може да има в България. В групата има доста аптеки, които могат да се слеят един вид. Подобен процес тече и при майката. Не би се изненадал от такова развитие на нещата.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Не изглежда да се очаква придобиване. На Инвестиционния форум на ИнвесторБГ на въпрос на подобна тематика към Софарма Трейдинг АД, отговорът, в свободна лично моя интерпретация беше, че няма какво да се купи в Сърбия.

                          Ако има придобиване това няма да натовори финансите много. Защо?

                          Корпоративната култура на собствениците в региона е ниска. При една непублична сделка те ще вземат с една трета по-ниска цена от възможната при публична компания със същите параметри, но по-важното е че се сещат да продават компанията когато го загазят и тогава надали има някой който да им даде добра цена.

                          Понеже се намираме в силно негативната фаза на сантимента, настроенията нещата да се влошат са силни. Имам акции, но разбирам и очаквам всички лоши очакнания, които ще споделите след моето мнение и няма да ги оспорвам
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Днес минах покрай третата нова аптека в pLOVEdiv. Това е най-големия модел 200кв.м. с лекар дерматолог вътре. Почти е готова! Стилажите са там, соката е още в големи пакети, наистина в началото на януари ще режем лентата!
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • http://www.infostock.bg/infostock/co...malki-pechalbi

                              Коментар


                              • Оставете го трейдинга,бе ..... лоша компания,лоша,лоша .....
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X