IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Повече се "Заиграх" с таблицата на BSEtrader. Причината да ми е интересна e, че тълкувам по различен начин дълговете в сметките за ЕВ/ЕБИТДА - по конкретно - в моите таблички включвам целия дълг, а не само краткосрочния.
    Това си моя е приумица, съобразявам се с целия дълг, като по-консервативен вариант, защото и срещу нашите банки имам едно, две и три наум, - като цяло не е препоръка, пък нека трият колкото искат...
    При моите изчисления на ЕВ/ЕБИТДА не използвам целия пасив или само краткосрочния, както си предположил. Смятам го с нетния лихвоносен дълг, било той дългосрочен или краткосрочен. Това според мен е по-правилно и определено е най-разпространения начин за изисляване на този показател. Текущи задължения към доставчици (отложени плащания) и други нелихвоносни пасиви не ги слагам в сметките. Ясно ми е че всеки коефициент като го смяташ за себе си, можеш да го модиицираш както намираш за добре, само трябва да използваш един начин, за да има съпоставимост, но все пак смятам че това е начина за смятане на EV/EBITDA.
    В крайна сметка важен е резултата.
    Успех в инвестирането!

    Коментар


    • Абе може и да звучи маловажно и глупаво, но да попитам. Как така решиха да купуват служебни MINI-та, при положение че можеха да купят същия размер кола за пъти по-малко пари. ( с много по-евтина подръжка) Представителна фунцкия ОК, но дали това ще доведе до ръст на продажбите и печалбата, вместо ако бяха купили Дачия, Рено или Опел? В същото време цената на акцията пада, ръст на дивидента НЯМА, а искат да увеличават капитала... Не мерси...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
        Много се заигра с този трейдинг....,да не изтърва времето за покупки
        Липсват дадени вече мнения, вероятно изтрити, но явно трябва да се говори в едно изречение или поне да се мучи за да се асимилира в кратце.
        И така - обобщаваме - не се заигравм с трейдинга, имам ооще малко от него, но 90% от тези които имах пръвоначално,- сравнително отдавна не са вече мои. За мен това вече не е основна хартия.
        И в никакъв слуачй не смятам да купувам още от това. Все пак, кешът ми не е неограничени количества и желая да работи по най-ефективен начин. т.е. да расте
        Повече се "Заиграх" с таблицата на BSEtrader. Причината да ми е интересна e, че тълкувам по различен начин дълговете в сметките за ЕВ/ЕБИТДА - по конкретно - в моите таблички включвам целия дълг, а не само краткосрочния.
        Това си моя е приумица, съобразявам се с целия дълг, като по-консервативен вариант, защото и срещу нашите банки имам едно, две и три наум, - като цяло не е препоръка, пък нека трият колкото искат...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Отново точна прогноза с коланите и e удоволствие да се отбележи
          За мен беше и продължава да е удоволствие, Дядо Коледа(y), да отбелязвам периодично и вашата първа и неимоверно добра прогноза, направена още преди година Няма как да се забрави - Като я видях, от едно изречение разбрах, че имаме нещо стойностно
          МОля, навестявайте по-често темицата и пускайте по някое мнение за текущото дередже. а ако няма кой знае каква промяна, може да споделите и вижданията на Рудолф, вашият авангарден асистент
          Благодаря за оценката преци ! Текущото дередже е видно от всички, които имат очите да го видят. Според Рудолф промяна вероятно ще видим в обозримо бъдеще в краткосрочен , най-късно средносрочен план. Въпреки предстоящия оптимизъм, който може би ще сполети повечето на пазара, според скромното ми мнение , ползата от евентуалната промяна ще е със съмнителен успех. Прогнозата не е препоръка. Ако една сграда се срути от собствената си тежест , преди багерите идват лешоядите !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Може да са видели табличката на BSEtrader (пействам по-надолу)
            А и ако са си задали въпроса: Кой е най-големият балоун в тази табличка? - вероятно правилният изход от риторичният въпрос е бил - "ами койото е най-отгоре в класирането" Следващото усещане е за тишина и смут у играчорите
            2019Q2 EV/EBITDA'
            SFTRD 18.31
            GR6 15.27
            MONBAT 14.33
            LACH 12.96
            ZAHZA 11.65
            ROZA 10.79
            SFARM 10.58
            MCH 10.49
            GAZ 10.44
            ALUM 10.41
            DOVUHL 10.16
            ODES 9.80
            ZLP 9.06
            AGR 8.84
            0SP 8.80
            A4L 8.79
            HES 8.40
            ALB 8.37
            PETHL 7.61
            FZLES 7.40
            ELHIM 7.13
            EMKA 6.93
            3CZ 6.10
            IHLBL 5.75
            BOARD 5.51
            SKK 5.15
            BSO 5.00
            GAGBT 4.91
            HIDPN 4.37
            AROMA 3.91
            TRACE 3.50
            Average 8.73
            Median 8.79
            Много се заигра с този трейдинг....,да не изтърва времето за покупки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

              Завидна памет преци, и както се казва, най-доброто тепърва предстои. Настанете се удобно и затегнете коланите !
              Отново точна прогноза с коланите и e удоволствие да се отбележи
              За мен беше и продължава да е удоволствие, Дядо Коледа(y), да отбелязвам периодично и вашата първа и неимоверно добра прогноза, направена още преди година Няма как да се забрави - Като я видях, от едно изречение разбрах, че имаме нещо стойностно
              МОля, навестявайте по-често темицата и пускайте по някое мнение за текущото дередже. а ако няма кой знае каква промяна, може да споделите и вижданията на Рудолф, вашият авангарден асистент
              Last edited by precakanoto; 26.09.2019, 17:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                Нещо се умълчахте бе хора
                За Фортис е ясно - той подготвя земята за пролетната сеитба
                Може да са видели табличката на BSEtrader (пействам по-надолу)
                А и ако са си задали въпроса: Кой е най-големият балоун в тази табличка? - вероятно правилният изход от риторичният въпрос е бил - "ами койото е най-отгоре в класирането" Следващото усещане е за тишина и смут у играчорите
                2019Q2 EV/EBITDA'
                SFTRD 18.31
                GR6 15.27
                MONBAT 14.33
                LACH 12.96
                ZAHZA 11.65
                ROZA 10.79
                SFARM 10.58
                MCH 10.49
                GAZ 10.44
                ALUM 10.41
                DOVUHL 10.16
                ODES 9.80
                ZLP 9.06
                AGR 8.84
                0SP 8.80
                A4L 8.79
                HES 8.40
                ALB 8.37
                PETHL 7.61
                FZLES 7.40
                ELHIM 7.13
                EMKA 6.93
                3CZ 6.10
                IHLBL 5.75
                BOARD 5.51
                SKK 5.15
                BSO 5.00
                GAGBT 4.91
                HIDPN 4.37
                AROMA 3.91
                TRACE 3.50
                Average 8.73
                Median 8.79

                Коментар


                • Нещо се умълчахте бе хора
                  За Фортис е ясно - той подготвя земята за пролетната сеитба

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                    И освободете кеш за пазар (не е препоръка)

                    Софарма са купили 3000 акции предходни дни. Има го в x3news.com
                    Днес вече има сделки за общо 3500 бройки на 6.40.
                    Доста далеч от 6.85 за набирането на новия капитал.
                    Може да са стигнали до идеята да поосвободят малко от фри-флоута

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                      Завидна памет преци, и както се казва, най-доброто тепърва предстои. Настанете се удобно и затегнете коланите !
                      И освободете кеш за пазар (не е препоръка)

                      Софарма са купили 3000 акции предходни дни. Има го в x3news.com
                      Днес вече има сделки за общо 3500 бройки на 6.40.
                      Доста далеч от 6.85 за набирането на новия капитал.
                      Last edited by econo_miss; 13.09.2019, 11:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Е, то вероятно за всички вече посоката се е изяснила
                        Само партньорите "знаят защо", но Дядо Коледа(y) я прогнозира отдавна
                        Завидна памет преци, и както се казва, най-доброто тепърва предстои. Настанете се удобно и затегнете коланите !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                          Някой се разпродава днес тука.....ама всички мълчат
                          Е, то вероятно за всички вече посоката се е изяснила
                          Само партньорите "знаят защо", но Дядо Коледа(y) я прогнозира отдавна

                          Коментар


                          • Някой се разпродава днес тука.....ама всички мълчат

                            Коментар


                            • Не предлагам среща с теб, а с мениджмънта!
                              Ти за такъв ли се имаш, защото аз те използвам само като говорител, какъвто се изявяваш най често!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Предложение да направим морска среща, дали подлежи на споделяне?
                                Така де, ние го правим почти всяка година на адрес по регистрация, а Варна си е представителен ДЦ.
                                вече имам урок и обица на ухото - с теб нищо, за да нямам после кофти изказвания без причина !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X