IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    "Г-н Димитров" и "г-н Донев" ги разбират нещата, няма да се коркате - гледам, че само половината от неконсолидираната печалба е заминала - евала на холдинга, евала на мениджмънта, това е великанско постижение, което всяка следваща година подобряват - тази година са 11,5 милки надолу. Мързи ме да сметна, а и си имам други задачи, но някой, ако има време, да вземе да драсне като колко милки е отнемала консолидацията всяка година в последните 5-6. Че в бюлетините на великия трейдинг се хвалят само с резултатите на неконсолидирана база, а за другото си мълчат. И като се замисля, че имат да консилидират и една торба аптеки у Бг в скоро време - малииии
    Всяка година консолидацията отнема все повече, но въпреки това печалбата расте и на консолидирана база, тоест все пак има добавена стойност. Друг е въпросът дали тази добавена стойност някога ще възвърне инвестицията във всички тези аптеки и сръбския дистрибутор. В интерес на истината очаквах консолидацията да отнеме повече от печалбата през последното тримесечие, но изглежда че 150-те нови аптеки са на печалба за разлика от другите. Това, което мен ме смущава е какво са намислили с тези потенциални увеличения на капитала, защото още бизнеси с такива изпилени маржове увеличават много риска и може да елиминират най-доброто на тази акция - стабилния дивидент.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

      Отчетите бяха добри и цената ги следваше, малко след началото на експанзията с аптеките. Когато започна да става ясно, че търговията на дребно ще бъде субсидирана от търговията на едро, за неизвестен период от време, цената пое надолу.

      Реалността е, че мениджмънтът за момента изглежда, че е сбъркал с алокирането на капитала. Вземат се пари от бизнес, където компанията има на практика 2ма конкурента и се прехвърлят в капиталоемък бизнес, където работната ръка недостига и е скъпа, без възможност действително да се разграничиш от конкурентите. Това с историята за новата концепция за аптеките не знам дали наистина го вярват, че ги отличава. Може би от Марешки да, но спрямо нормалните аптеки тип Ремедиум, не съм видял да има разлика. И така, вместо да си плащат по 30 ст. дивидент, сега ще търсят допълнително пари от акционерите.

      Визията им, че стойността по веригата ще се прехвърли към търговеца на дребно още не се е сбъднала. Може би са изпревалири времето си, не знам, ще видим. Но засега се вижда, че търговията на едро е ок, докато не знам верига аптеки, която да повишава драматични маржовете си, дори в настоящата ситуация. Въобще, повече реализъм тук и по-малко визионерство за бъдещето, ще е полезно.
      С една дума - да не вземат да духнат свещицата.
      А оня болняк, извинете, балоняк спиди вече е на макс - Яко мечи сигнал !!!
      Не е препоръка

      Коментар


      • "Г-н Димитров" и "г-н Донев" ги разбират нещата, няма да се коркате - гледам, че само половината от неконсолидираната печалба е заминала - евала на холдинга, евала на мениджмънта, това е великанско постижение, което всяка следваща година подобряват - тази година са 11,5 милки надолу. Мързи ме да сметна, а и си имам други задачи, но някой, ако има време, да вземе да драсне като колко милки е отнемала консолидацията всяка година в последните 5-6. Че в бюлетините на великия трейдинг се хвалят само с резултатите на неконсолидирана база, а за другото си мълчат. И като се замисля, че имат да консилидират и една торба аптеки у Бг в скоро време - малииии
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Оппаааа
          само 7 бимберици кеш, за дивидент ли, за кое по-напред ???
          Не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Хайде старт на разпродажбите
            отчета си е за разпродажби +30% спрямо 2019
            A не ве, само малко. Елате пиленца при батко.
            Ама Батката се прави на бик с игнор листата. хехе
            Честно - не знам за какво толкова му сваляте шапка, той да ви работи.
            Я всегда буду твоим поводом напиться.

            Коментар


            • Хайде старт на разпродажбите
              отчета си е за разпродажби +30% спрямо 2019

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Абе май просто трябва да се отиде на събранието и да се слуша.....имам чувството че тези които избързаха сега ще сгрешат
                Добре бе, а дотогава? Я камилата, я камилара, я баба меца за медеца
                А че е 1 ден след 1ви април - спокойно, и след това ще има лебец и за чичовеца

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Абе май просто трябва да се отиде на събранието и да се слуша.....имам чувството че тези които избързаха сега ще сгрешат
                  Да или както често се прави в журналистиката - да се даде една възможност за интервю на Сфарм/СФТРД, вместо акционерите да са на нокти още 1-2 месеца.

                  п.п. мисля си, че ако бе само досадна правна възможност/приумица, можеха да изчакат и да го включат, като точка от ОСА - явно има друга причина...
                  Last edited by tony1975; 26.02.2021, 06:13.

                  Коментар


                  • Добре де, какво толкова иновативно може да има във верига аптеки?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                      Тук всички го приемат за безусловно дивидентно дружество.
                      Резнат ли дивидента - край с възвратното движение. Ще остане най-вече постъпателното
                      Абе май просто трябва да се отиде на събранието и да се слуша.....имам чувството че тези които избързаха сега ще сгрешат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        +1. Чудесно обрисува ситуацията, браво!
                        От няколко месеца вече нямам акции в компанията но темата ми е интересна
                        Вероятно проблема е в доставката на лекарства с ниска добавена стойност - генерици.
                        Ако имаха договор с доставки на Ваксини например, то стойността би била далеч по-висока, но обвързаността с мама вероятно би пречела на продажбите на мама ако се наложи доставка на нещо по-новаторско.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

                          Отчетите бяха добри и цената ги следваше, малко след началото на експанзията с аптеките. Когато започна да става ясно, че търговията на дребно ще бъде субсидирана от търговията на едро, за неизвестен период от време, цената пое надолу.

                          Реалността е, че мениджмънтът за момента изглежда, че е сбъркал с алокирането на капитала. Вземат се пари от бизнес, където компанията има на практика 2ма конкурента и се прехвърлят в капиталоемък бизнес, където работната ръка недостига и е скъпа, без възможност действително да се разграничиш от конкурентите. Това с историята за новата концепция за аптеките не знам дали наистина го вярват, че ги отличава. Може би от Марешки да, но спрямо нормалните аптеки тип Ремедиум, не съм видял да има разлика. И така, вместо да си плащат по 30 ст. дивидент, сега ще търсят допълнително пари от акционерите.

                          Визията им, че стойността по веригата ще се прехвърли към търговеца на дребно още не се е сбъднала. Може би са изпревалири времето си, не знам, ще видим. Но засега се вижда, че търговията на едро е ок, докато не знам верига аптеки, която да повишава драматични маржовете си, дори в настоящата ситуация. Въобще, повече реализъм тук и по-малко визионерство за бъдещето, ще е полезно.
                          +1. Чудесно обрисува ситуацията, браво!
                          Last edited by 15%; 25.02.2021, 19:41.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Леле.......за 3 дни, една покана за ОСА и една статия на Мъро...

                            Last edited by tony1975; 25.02.2021, 19:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

                              За съжаление, движението на цените на акциите на нашата БФБ, отдавна не се влияе от един добър отчет! Колко добри отчета имаше СФТ до сега!? Страховете и неизвестното са в основата на всичко, а в момента те са в превес над всичко, докато не стане ясно, ще има ли аджеба дивидент или не. Не е препоръка за покупка или продажба на акции, просто изказвам мнение!!!
                              Отчетите бяха добри и цената ги следваше, малко след началото на експанзията с аптеките. Когато започна да става ясно, че търговията на дребно ще бъде субсидирана от търговията на едро, за неизвестен период от време, цената пое надолу.

                              Реалността е, че мениджмънтът за момента изглежда, че е сбъркал с алокирането на капитала. Вземат се пари от бизнес, където компанията има на практика 2ма конкурента и се прехвърлят в капиталоемък бизнес, където работната ръка недостига и е скъпа, без възможност действително да се разграничиш от конкурентите. Това с историята за новата концепция за аптеките не знам дали наистина го вярват, че ги отличава. Може би от Марешки да, но спрямо нормалните аптеки тип Ремедиум, не съм видял да има разлика. И така, вместо да си плащат по 30 ст. дивидент, сега ще търсят допълнително пари от акционерите.

                              Визията им, че стойността по веригата ще се прехвърли към търговеца на дребно още не се е сбъднала. Може би са изпревалири времето си, не знам, ще видим. Но засега се вижда, че търговията на едро е ок, докато не знам верига аптеки, която да повишава драматични маржовете си, дори в настоящата ситуация. Въобще, повече реализъм тук и по-малко визионерство за бъдещето, ще е полезно.

                              Коментар


                              • Аз напуснах кораба на 6.15 от 2015 бях акционер. Като сложа дивидентите към 25% отгоре. Не ми хареса решението за разводняване на капитала лично мнение и реших да напусна кораба на Чичо
                                http://www.proflashgame.com

                                Коментар

                                Working...
                                X