IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

    В перспектива гледаме. Мениджмънтът в Трейдинга и в майката Софарма се определят от едно място. Преди години Софарма имаше свои чуждестранни дистрибутори в страните от Прибалтика, Молдова и Полша. Правеше Х износ с тяхна помощ. Мениджмънтът реши, че сам ще се справи по-добре от чуждите дистрибутори - прекрати договорите с тях и направи свои фирми в тези държави, с всички свързани с това разходи - наеми, офиси, складове, служители, местни данъци, логистика итн...Сега вече НЕ прави Х износ! Прави ПО-Малко, но с много по-големи разходи и рискове свързани с унищожаване на непродадената стока с изтекъл срок, която пълни складовете там.....

    Маки, без да се заяждам ще те попитам в прав текст;- остана ли в теб не изреван рев по миналото (незабравимо)?
    Какво общо търсиш от старата ,-в тази нова и частна структура на управление?
    Ще ми се (със сигурност и на 90% от форума) да те ислушам и разбера, но ти не предлагаш нищо където трябва, а и нищо ново!
    Кауза изгубена и остава само горчилката ти, която не стихва и с нея досадата по познатитети теми!
    Запри се и се не аби Пич! Акциите са на борсата, избери си посока, ако пък си по кадърен, изкупи дяловете и въстанови твоята правда!
    Амин!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

      Колеги, гледайте на акцията в перспектива!
      В перспектива гледаме. Мениджмънтът в Трейдинга и в майката Софарма се определят от едно място. Преди години Софарма имаше свои чуждестранни дистрибутори в страните от Прибалтика, Молдова и Полша. Правеше Х износ с тяхна помощ. Мениджмънтът реши, че сам ще се справи по-добре от чуждите дистрибутори - прекрати договорите с тях и направи свои фирми в тези държави, с всички свързани с това разходи - наеми, офиси, складове, служители, местни данъци, логистика итн...Сега вече НЕ прави Х износ! Прави ПО-Малко, но с много по-големи разходи и рискове свързани с унищожаване на непродадената стока с изтекъл срок, която пълни складовете там.....
      Last edited by maki; 20.03.2021, 11:28.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение

        Ако (примерно) преди три години някой е гледал в перспектива (на бизнеса и акцията) и е получил днешното състояние на нещата, колко перспективно да гледа? Или да изкаже обосновано предположение?
        Ако е гледал с перспектива преди 3 години и е купувал на висока цена, то днес може да купува на тези нива, всеки си решава сам. Акциите има и възход и падение, зависи кой как гледа на периодите. Борста не е за всеки!

        Не е препоръка за покупка на акции !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

          Колеги, гледайте на акцията в перспектива!
          Ако (примерно) преди три години някой е гледал в перспектива (на бизнеса и акцията) и е получил днешното състояние на нещата, колко перспективно да гледа? Или да изкаже обосновано предположение?

          Коментар


          • Не е ли редно ДВИ-то да премине на половин работен ден (засега)??

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

              Колеги, гледайте на акцията в перспектива!
              Каква е тя? Ново увеличение на капитала?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                Когато с N на брой аптеки правиш същия оборот или даже по-малък, отколкото когато имаш X по N аптеки и то по времето на фармацевтичния Клондайк от времето на златната треска, това не е показателно за особено интелигентен мениджмънт.!!! Преди да бъдат приватизирани за жълти стотинки общинските Софийски аптеки правеха много над 50% от оборота на лекарства в София.
                Колеги, гледайте на акцията в перспектива!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                  Наистина е много глупаво да ти се разраства бизнеса. То са табели, то са брошури, то нови хора може да ти се наложи да наемаш. Ужасно е. Най-добре 1 аптека да си имаш и да не се занимаваш с подобни глупости.
                  Когато с N на брой аптеки правиш същия оборот или даже по-малък, отколкото когато имаш X по N аптеки и то по времето на фармацевтичния Клондайк от времето на златната треска, това не е показателно за особено интелигентен мениджмънт.!!! Преди да бъдат приватизирани за жълти стотинки общинските Софийски аптеки правеха много над 50% от оборота на лекарства в София.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                    А Спиди помниш ли как си пребоядисваха камиончетата и баничарките? Там червено, там жълто, помниш ли или понеже имаш Спиди там е ок? Двоен аршин? И не знам какво е това Кароли дето го споменаваш всеки път. Явно ме бъркаш с някой.
                    Не му се налага да помни каквото и да е там. Човекът е в Спиди от около 50лв/папир. Заварено положение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Според мен свалянето от 6,50 преди 2-3 седмици до сегашните 5,80 не го прави Чичо. Мисля, че това са малко по-големи акционери, които имат същите опасения като мен, а именно, че наистина ще се изададат привилегии, които ще изядат голяма част /възможно е и 100%/ от дивидента на настоящите обикновенни акции.
                      Не знам нищо, просто се чудя и разсъждавам на глас.

                      П.П. Според мен Чичо сваляше цената Декември до 5,50, на като видях, че купувач е Софарма на толкова, реших, че това ще е дъното и размених софарми от 3,20 за трейдинги на 5,60 мисля.
                      Не мисля че ще се емитират привилегировани акции. Считам че дивидентната политика на обикновените акции ще се запази.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Не знам колко привилегии ще се издадат ,но чичо усилено сваля цената и не виждам никаква друга логика освен предстоящото увеличение на капитала.......всъщност ако някой е видял някой друг посредник нека сподели?
                        Според мен свалянето от 6,50 преди 2-3 седмици до сегашните 5,80 не го прави Чичо. Мисля, че това са малко по-големи акционери, които имат същите опасения като мен, а именно, че наистина ще се изададат привилегии, които ще изядат голяма част /възможно е и 100%/ от дивидента на настоящите обикновенни акции.
                        Не знам нищо, просто се чудя и разсъждавам на глас.

                        П.П. Според мен Чичо сваляше цената Декември до 5,50, на като видях, че купувач е Софарма на толкова, реших, че това ще е дъното и размених софарми от 3,20 за трейдинги на 5,60 мисля.
                        Last edited by 15%; 18.03.2021, 21:08.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Мен ме интересува най-вече дали дивидентната политика на настоящите акции ще се промени след време ако/ когато се издадат новите привилегии. Този въпрос ми се ще да коментираме, че не съм оптимист.
                          Относно ребрандирането - за мен е абсолютно необходимо. За да стане дадена марка разпознаваема и репутацията да работи за нея, то първоначално компанията трябва да работи за репутацията. Не би било ОК трейдинга да инвестира толкова много в системи за управление, складове, оптимизация на процесите, а клиентите на новите вериги да се възползват от това без дори да знаят. Но пак казвам - това е бял кахър. Кажете дали ще се издадат привилегии, на каква стойност, с колко ще бръкнат в дивидента на настоящите обикновенни акции и т.н.
                          Не знам колко привилегии ще се издадат ,но чичо усилено сваля цената и не виждам никаква друга логика освен предстоящото увеличение на капитала.......всъщност ако някой е видял някой друг посредник нека сподели?

                          Коментар


                          • Мен ме интересува най-вече дали дивидентната политика на настоящите акции ще се промени след време ако/ когато се издадат новите привилегии. Този въпрос ми се ще да коментираме, че не съм оптимист.
                            Относно ребрандирането - за мен е абсолютно необходимо. За да стане дадена марка разпознаваема и репутацията да работи за нея, то първоначално компанията трябва да работи за репутацията. Не би било ОК трейдинга да инвестира толкова много в системи за управление, складове, оптимизация на процесите, а клиентите на новите вериги да се възползват от това без дори да знаят. Но пак казвам - това е бял кахър. Кажете дали ще се издадат привилегии, на каква стойност, с колко ще бръкнат в дивидента на настоящите обикновенни акции и т.н.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                              А Спиди помниш ли как си пребоядисваха камиончетата и баничарките? Там червено, там жълто, помниш ли или понеже имаш Спиди там е ок? Двоен аршин? И не знам какво е това Кароли дето го споменаваш всеки път. Явно ме бъркаш с някой.
                              Не е двоен аршин - ребрандираните автомобили са много малко, повечето са чисто нови, щото бизнесът го изисква, които е трябвало да се брандират така или иначе. Не гледай самата брандировка - тя е чисто нова, просто показва, че уж сме сменили цветовете - елементраен маркетингов трик. И темата е за Трейдинга - отново да си кажа мнението - отлично позционирана компания, която можеше спокойно да е над 10 кинта в момента, но с този "прекрасен" мениджмънт се бори да изплува над 6 във време, което е не златно, ми направо диамантено за този бизнес, и въпреки това прави рекордна загуба от консолидацията си вече не знам коя поред година!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Понякога, когато думите са извадени от контекста, нещата наистина придобиват гротескно изражение и се сещам за подписа си, който именно с този ник ми подсказа в една друга тема, уважаеми многоников яхтсмене от Кор Кароли. Сега ше се пробвам с простички думички да обясня - не е задължително да се случва ребрандирането, особено когато новият бранд не носи допълнителна стойност. Примерно, когато продадоха Теленор - хората просто се договориха да си ползват старото име на бранда за определен период от време и си спестиха една торба пари. Обратен пример - идиотията с А1, които униха марка като Мтел, за име на пътна магистрала и набиха една торба пари за супер излишно ребрандиране. Тук - на 99% от хората брандът Софармаси не им е по-разпознаваем от Сейба (че за другите не се сещам кои бяха). Разпознаваемите вериги аптеки са две (поне за София) - Марешки за бедняците и Ремедиум за тези с повече пари. На всеки друг му е все тая от коя аптека купува, стига да му е наблизо.

                                С две думи - абсолютно излишно похарчен 1 милион за рекламни табели. И още поне толкова за останалото ребрандиране с лепенки, стелажи, знаци и т.н. Ма кой ли съм аз, че да давам акъл на "г-н Донев и г-н Димитров". да не збаравя да речна НАЙ, а вие да не забравите да запишете увеличението на капитала. И догодина - пак. И по-догодина - пак - схемата вече е отработена, а и явно стадото я приема - е, що да не го острижат тогава!
                                А Спиди помниш ли как си пребоядисваха камиончетата и баничарките? Там червено, там жълто, помниш ли или понеже имаш Спиди там е ок? Двоен аршин? И не знам какво е това Кароли дето го споменаваш всеки път. Явно ме бъркаш с някой.

                                Коментар

                                Working...
                                X