IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

    Т.е. Донев е готов да се раздели с до 1/3 от Трединга в рамките на до 3 год?
    Вероятно това вече е договорено...
    Въпросът е Кой е той
    Едва ли.....и при фармата ли е договорено?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
      Софарма трейдинг АД-София
      Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета16:32

      Уважаеми дами и господа,

      Уведомяваме Ви, че в съответствие с чл.50 от Устава на „Софарма Трейдинг” АД, на свое заседание Съветът на директорите единодушно взе решение за издаване при условията на първично публично предлагане на емисия варанти както следва:

      Стойност на упражняване: 6.75 лева
      Емисионна цена на един варант: 0.60 лева
      Брой варанти: 11 425 350 броя
      Минимален праг на успеваемост на емисията: 5 712 675 броя
      Срок, в който може да бъде упражнено правото: 3 години

      Останалите параметри на емисията ще бъдат описани в Проспект за публично предлагане на емисията варанти на „Софарма Трейдинг” АД, който следва да бъде приет от Съвета на директорите с последващо решение и да получи съответното одобрение от Комисията за финансов надзор.

      Избраните от Съвета на директорите финансов консултант, който ще консултира дружеството във връзка с издаването на емисия варанти, и инвестиционен посредник, който ще обслужи записването на варантите и заплащането на тяхната цена, са съответно: Мейн Кепитъл” АД, ЕИК 202402882, със седалище град София, и адрес на управление гр. София 1404, район „Триадица“, бул. „Гоце Делчев“ 98 вход 2, офис 11 и „МК Брокерс” АД, ЕИК 175007052, със седалище град София и адрес на управление гр. София 1000, район „Средец“, бул. „Цар Освободител”, № 8, ет.4.
      Т.е. Донев е готов да се раздели с до 1/3 от Трединга в рамките на до 3 год?
      Вероятно това вече е договорено...
      Въпросът е Кой е той

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
        Абе то няма лошо да се съберат пари, ама поне да кажат за какво ще се използват тези пари.
        Няма, но това събиране взе да им става навик ! Акционерите от много време не могат да се зарадват на капиталова печалба, а сега и на дивидент ! Ами не, благодаря ! Такива компании колкото искаш на борсата ! Само с канене на безплатно кафе не става !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
          Абе то няма лошо да се съберат пари, ама поне да кажат за какво ще се използват тези пари.
          за флашки и шапки и за кафета на миноритарите. останалото - по предназначение.
          НАЙ!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            Абе то няма лошо да се съберат пари, ама поне да кажат за какво ще се използват тези пари.
            Твърдо няма да се използват за дивидент

            Коментар


            • Абе то няма лошо да се съберат пари, ама поне да кажат за какво ще се използват тези пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                Чудят се вече каква гимнастика да измислят за да съберат пари ! Увеличение на капитала трудно ще мине, след като наскоро правиха такова ! Донев много се изложи напоследък и съм си казал повече в негова компания да не инвестирам ! Взех да имам непоносимост към мажоритари, които лъжат и подвеждат !

                Ааа, не си прав!
                Да каже НАЙ, туй що ти рече - ще да повярвам, ама речено от теб ,- не върви!
                Друго си е О.Д, да ти рече какво ще прави и къде ще бере!!!

                Коментар


                • Чудят се вече каква гимнастика да измислят за да съберат пари ! Увеличение на капитала трудно ще мине, след като наскоро правиха такова ! Донев много се изложи напоследък и съм си казал повече в негова компания да не инвестирам ! Взех да имам непоносимост към мажоритари, които лъжат и подвеждат !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                    Софарма трейдинг АД-София
                    Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета16:32

                    Уважаеми дами и господа,

                    Уведомяваме Ви, че в съответствие с чл.50 от Устава на „Софарма Трейдинг” АД, на свое заседание Съветът на директорите единодушно взе решение за издаване при условията на първично публично предлагане на емисия варанти както следва:

                    Стойност на упражняване: 6.75 лева
                    Емисионна цена на един варант: 0.60 лева
                    Брой варанти: 11 425 350 броя
                    Минимален праг на успеваемост на емисията: 5 712 675 броя
                    Срок, в който може да бъде упражнено правото: 3 години

                    Останалите параметри на емисията ще бъдат описани в Проспект за публично предлагане на емисията варанти на „Софарма Трейдинг” АД, който следва да бъде приет от Съвета на директорите с последващо решение и да получи съответното одобрение от Комисията за финансов надзор.

                    Избраните от Съвета на директорите финансов консултант, който ще консултира дружеството във връзка с издаването на емисия варанти, и инвестиционен посредник, който ще обслужи записването на варантите и заплащането на тяхната цена, са съответно: Мейн Кепитъл” АД, ЕИК 202402882, със седалище град София, и адрес на управление гр. София 1404, район „Триадица“, бул. „Гоце Делчев“ 98 вход 2, офис 11 и „МК Брокерс” АД, ЕИК 175007052, със седалище град София и адрес на управление гр. София 1000, район „Средец“, бул. „Цар Освободител”, № 8, ет.4.


                    Ще рече; 3права (са оценени *0,20) за един варант =0,60

                    Коментар


                    • Софарма трейдинг АД-София
                      Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета16:32

                      Уважаеми дами и господа,

                      Уведомяваме Ви, че в съответствие с чл.50 от Устава на „Софарма Трейдинг” АД, на свое заседание Съветът на директорите единодушно взе решение за издаване при условията на първично публично предлагане на емисия варанти както следва:

                      Стойност на упражняване: 6.75 лева
                      Емисионна цена на един варант: 0.60 лева
                      Брой варанти: 11 425 350 броя
                      Минимален праг на успеваемост на емисията: 5 712 675 броя
                      Срок, в който може да бъде упражнено правото: 3 години

                      Останалите параметри на емисията ще бъдат описани в Проспект за публично предлагане на емисията варанти на „Софарма Трейдинг” АД, който следва да бъде приет от Съвета на директорите с последващо решение и да получи съответното одобрение от Комисията за финансов надзор.

                      Избраните от Съвета на директорите финансов консултант, който ще консултира дружеството във връзка с издаването на емисия варанти, и инвестиционен посредник, който ще обслужи записването на варантите и заплащането на тяхната цена, са съответно: Мейн Кепитъл” АД, ЕИК 202402882, със седалище град София, и адрес на управление гр. София 1404, район „Триадица“, бул. „Гоце Делчев“ 98 вход 2, офис 11 и „МК Брокерс” АД, ЕИК 175007052, със седалище град София и адрес на управление гр. София 1000, район „Средец“, бул. „Цар Освободител”, № 8, ет.4.

                      Коментар


                      • https://www.youtube.com/watch?v=YurOClII3-s

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                          Подкрепям. Да разчиташ на ценова печалба е спекула. Дивидента е нормалното очакване. 30 ст на акция (от години беше толкова) при моментна цена 5.25 си е 6%. Аз лично винаги бих държал , ако продължат с дивидентната си правилна (да изплащат) политика. Това че няма да изплащат предполага или нова покупка на аптеки, или ....Според мен, самата група може би е достигнала върха на кредитната си експозиция. А това не е добре. Аптеките още на са тръгнали стабилно (респективно очаквам все още минус към консото). Ако им потръгне болничен пазар в Сърбия - това може да е само добре за всички акционери. И...според мен има един момент, може би тънък, въпроса е каква приемственост ще има между Донев старши и Донев младши, ако всичко е гладко и Сърбия успее, аз предвиждам добри дни (въпреки аптеките). В противен случай...аз отдавна не притежавам акции, а и никога не са били много. За да платиш дивидент е нужен добре балансиран cashflow
                          Съгласен съм. И аз не виждам какво повече биха купили. (Освен да сменят купърите с модел 2021). Миналата година, изплатиха дивидента с увеличение на капитала, тази решиха изобщо да не изплащат. Единствената логика, е, че нямат свободен кеш, и предпочитат да си намалят кредитната експозиция, вместо да плащат дивиденти. Друг е въпроса, как това би се отразило на доверието към компанията, и респективно към цената. на акцията Липсата на информация, също не помага особено. Все пак групата на Софарма, се слави като една от най-прозрачните и предвидими групи на БФБ, и е възможно това да се промени буквално за 'една нощ:.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Здравейте колеги,

                            На 04.06.2021г между ОС на Софарма АД и Софарма трейдинг АД ще бъде организирана традиционната среща на кафе при г-н Донев.

                            Всички са поканени!

                            Предвид здравната обстановка допълнително ще бъде посочено място на срещата!

                            @???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Благодаря за анализа на поведението ми, но личното ми мнение е, че не е подходящо човек да анализира другите без те да са го поискали. Вярвам, че ако всички постъпват така, комуникацията между хората би била много по-лоша, да не кажа невъзможна.

                              Относно дивидента - говорил съм с доста хора, които участват на БФБ и болшинството от тях споделят, че дивидентът е много важен. Какво се има предвид - при липсата на дивидент, човек започва да губи доверие в компанията и усещането, че всички в нея сме в една лодка. Аз лично НЕ мога да бъда спокоен за дадена инвестиция без това чувство. Когато не сме спокойни, ние/хората/ най-често продаваме. А когато продадеш и не държиш дадена акция, то тя и чудеса да направи, няма значение. Ще дам за пример Спиди - от създаването си /на 16 лева ли беше/, през цялото си съществуване раздаваше поне 50% от печалбата си и както сами виждаме, това никак не и попречи да се разраства и то с огромни темпове! Ще дам и друг пример - ето Бг банките имат огромен фундамент, все не дават дивиденти заради прекрасни инвестиции /видиш ли за доброто на акционерите/ и отново всички виждаме резултатите.

                              Нямам представа за какви нтереси говорите - казвам, че дивидента спомага за доверието, което според мен е най-важната част от търговията на всеки един участник, на всеки един пазар!
                              Подкрепям. Да разчиташ на ценова печалба е спекула. Дивидента е нормалното очакване. 30 ст на акция (от години беше толкова) при моментна цена 5.25 си е 6%. Аз лично винаги бих държал , ако продължат с дивидентната си правилна (да изплащат) политика. Това че няма да изплащат предполага или нова покупка на аптеки, или ....Според мен, самата група може би е достигнала върха на кредитната си експозиция. А това не е добре. Аптеките още на са тръгнали стабилно (респективно очаквам все още минус към консото). Ако им потръгне болничен пазар в Сърбия - това може да е само добре за всички акционери. И...според мен има един момент, може би тънък, въпроса е каква приемственост ще има между Донев старши и Донев младши, ако всичко е гладко и Сърбия успее, аз предвиждам добри дни (въпреки аптеките). В противен случай...аз отдавна не притежавам акции, а и никога не са били много. За да платиш дивидент е нужен добре балансиран cashflow

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Marie-Sophie Germain Разгледай мнение

                                Говорите емоционално и импулсивно.

                                Моето скромно лично мнение е, че никога няма да станете милионер чрез дивиденти.
                                Особено, ако акциите падат.
                                Вие си преценете чий интерес обслужвате в случая
                                Не е препоръка
                                Благодаря за анализа на поведението ми, но личното ми мнение е, че не е подходящо човек да анализира другите без те да са го поискали. Вярвам, че ако всички постъпват така, комуникацията между хората би била много по-лоша, да не кажа невъзможна.

                                Относно дивидента - говорил съм с доста хора, които участват на БФБ и болшинството от тях споделят, че дивидентът е много важен. Какво се има предвид - при липсата на дивидент, човек започва да губи доверие в компанията и усещането, че всички в нея сме в една лодка. Аз лично НЕ мога да бъда спокоен за дадена инвестиция без това чувство. Когато не сме спокойни, ние/хората/ най-често продаваме. А когато продадеш и не държиш дадена акция, то тя и чудеса да направи, няма значение. Ще дам за пример Спиди - от създаването си /на 16 лева ли беше/, през цялото си съществуване раздаваше поне 50% от печалбата си и както сами виждаме, това никак не и попречи да се разраства и то с огромни темпове! Ще дам и друг пример - ето Бг банките имат огромен фундамент, все не дават дивиденти заради прекрасни инвестиции /видиш ли за доброто на акционерите/ и отново всички виждаме резултатите.

                                Нямам представа за какви нтереси говорите - казвам, че дивидента спомага за доверието, което според мен е най-важната част от търговията на всеки един участник, на всеки един пазар!
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X