IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На българския финансов пазар варанти са емитирани за пръв път през 2009 г. от „Енемона“ АД. Всеки варант дава на притежателя си правото да участва в увеличението на капитала на дружеството в рамките на следващите шест години. Търгуват се на Българската фондова борса от 2 март 2010 г.[1]

    Коментар


    • Радвам се, че разпродадох всичко Чичово, не заслужава повече доверие !

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	SFD.JPG
Views:	1
Size:	27.6 КБ
ID:	3770427


        ТЗ .Чл. 240. (1) Членовете на надзорния и на управителния съвет, както и на съвета на директорите задължително дават гаранция за своето управление в размер, определен от общото събрание, но не по-малко от 3-месечното им брутно възнаграждение. Гаранцията може да се състои и в депозирани акции или облигации на дружеството.
        Last edited by cymru; 09.06.2021, 09:53.
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • тук човек, като гледа какво се случва в топ/мега е*аси команиите с акционерите и какво прекарване пада, да се чуди какво са му подготвили в Доверие обединен холдинг

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
            Според мен и двамата знаят много добре какво правят, проблема е че ние не знаем ...
            Идеалната публична компания.

            Коментар


            • От блатото на разводнения капитал, после барон Мюнхаузен ли ще ни измъква хе ха ха.
              Чичови

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Според мен и двамата знаят много добре какво правят, проблема е че ние не знаем ... Надявам се след записването на варантите при двете компании ( може би и три) да стане ясно на къде духа "вятъра" ... на Запад или Изток.
                Ти смяташ, че варантите ще се запишат от компании/ лица, несвързани с групата и се чудиш дали ще бъдат източни или западни ? Правилно ли те разбирам? Ако е така, защо разпродават на 5 кинта? Кой бяга от мин. 50% печалба, особено с вътрешно инфо?!?! Аз пък мисля, че тарикатите просто си оставят вратичка ако е възможно в тези перфектни времена да прилъжат някой голям и да вземат та да си оправят задлъжнялоста. От сега чувам оправданията на Чичо след 1-2-3 години. Както излъга за дивидента при листването в Полша, както се оправда с изненада от Грекзит, с банките и т.н. Ще рече нещо от сорта " Еми ние имахме планове и вървяхме към тях, всичко беше чудесно, НО виждате, че светът не е същият както преди 1-2-3 г." и няма да се запише нито 1 акция от новите! Пак ще бъде изненадан и може би сега е времето, в което един сульо да му помогне и да му каже - г-н Донев, има голяма вероятност лихвите да се вдигнат много сериозно в рамките на 3 години! Има вероятност да фалират огромни корпорации заради задлъжнялост и това или друго да повлече борсите доста надолу! Има вероятност още някой да напусне ЕС или ЕЗ и още куп неща....! Ей така да си кажа и да му помогна, че да не бъде изненадан завалията отново като ромите с вноската си за бързите кредити . Да му спестя оправданията след време
                Last edited by 15%; 08.06.2021, 20:38.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Според мен и двамата знаят много добре какво правят, проблема е че ние не знаем ... Надявам се след записването на варантите при двете компании ( може би и три) да стане ясно на къде духа "вятъра" ... на Запад или Изток. Нямам нищо против отличните резултати на Софарма да продъжават в същия дух и през следващите Q-та стига да има повече инфо в кон. отчети от къде идва тази печалба. До колкото разбрах на общото събрание О.Д е казал, че самия той не знае от къде идва кон. печалбата на Софарма за Q1 което е меко казано несериозно ...
                  Last edited by Innocent; 08.06.2021, 20:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                    Пък Оги купил на Митко акциите. А сега де?
                    Може да останат те да си ги търгуват....

                    Коментар


                    • "Гледам и не мога да повярвам на ушите си"! Ден след ОСА /може би да се избегнат въпроси толкова ли опряха до тези праи/ и предложението за варанти с цена 7,35 лева, Чичо и супер-мега-гига-свръх човекът Димитров се напредварват да продават един през друг на малко над 5 лева! Да се смее ли човек, да плаче ли... Веднага се сещам за едно интервю с Ники Мартинов, в което той каза по спомен " Аз никога не бих предложил нещо на хората, ако самият аз не участвам с колкото мога в него!". Сещам се и за едно интервю с Бен Ладен, в което той казва "САЩ обичат живота, ние смъртта. Това е разликата между нас". Та това е разликата между тях! Бих бил мнооооого изненадан, ако някой запише и 1 варант! Както каза Батя - не се прави така бе момчета, за смях ставате с такива дребнави финтчета . Не ви отива нито на самочувствието, нито на положението...
                      Last edited by 15%; 08.06.2021, 19:22.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Пък Оги купил на Митко акциите. А сега де?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Уфф, някак бяхме преглътнали че Чичо се прави на спекулант и продава, но сега и Изпълнителния директор си харизва хартийките по 5,20.. Мноооого кофти маневра. Така не се прави бе момчета.. много грозно взе да става
                          Радвам се че си разкарах акциите с минимална печалба още при първите финтове на чичо Донев, но пък имам ДОХ и тъпотиите тук въобще не ме кефят
                          А при Софарма чичото купува а синчето му продава...... Въртят се едни пари..... А при ДОХ един проспект не могат да напишат....
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Според мен тези варанти ще ги придобият самите дружества и ще имат опцията да правят лесно замени, вливания, привличане на инвеститори. Но може и да не е това. Ако не дадат много пари за проспект и т.н.упражнението е евтино и не е проблем да остане без изпълнение, предвид гъвкавостта която дава.

                            https://www.investor.bg/novini-i-ana...aranti-329310/
                            Ако го позволяват правните постулати, възможно е и да се получи полека-лека смяна на правната форма. Само гадая, но причините и последствията ще са ясни.

                            Коментар


                            • Според мен тези варанти ще ги придобият самите дружества и ще имат опцията да правят лесно замени, вливания, привличане на инвеститори. Но може и да не е това. Ако не дадат много пари за проспект и т.н.упражнението е евтино и не е проблем да остане без изпълнение, предвид гъвкавостта която дава.

                              https://www.investor.bg/novini-i-ana...aranti-329310/

                              Коментар


                              • Уфф, някак бяхме преглътнали че Чичо се прави на спекулант и продава, но сега и Изпълнителния директор си харизва хартийките по 5,20.. Мноооого кофти маневра. Така не се прави бе момчета.. много грозно взе да става
                                Радвам се че си разкарах акциите с минимална печалба още при първите финтове на чичо Донев, но пък имам ДОХ и тъпотиите тук въобще не ме кефят

                                Коментар

                                Working...
                                X