IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Една евентуална емисия превилигировани акции, т.е. с гарантиран дивидент, може да бъде разграбена от ПФ и други институционални инвеститори, които в момента са гладни за положителна доходност. Донев има добри контакти в тези среди.. ако ще предприема нещо, със сигурност е сондирал и подсигурил пазара.
    Момента е идеален за набиране на евтин ресурс от играчи с дълги пари и инвестирането му в бизнеси които ще се задвижат силно с края на пандемията!
    То точно това е притеснителното, че няма да се направи с ясна бизнес цел, а по-скоро защото могат да се съберат лесно парите. После, някоя банка в Грузия ... и така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

      Защо без дивидент. ? Фармата ще свие печалбата без дивидента.
      Според мен е по-вероятно, чичкото да приложи схемата на софарма-имоти.
      Т.е. да ти дават дивидент и да ти го прибират срещу емисия хартишки. Чиста работа.
      Я виж къде се закотви цената на имотното и там си остана като неатрактивна книга за пазара.
      Имотите направиха кулите с малко собствени пари и повече дълг. Сега се връща дълга и се дава 90 проц дифидент и няма как. Това е начина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

        Защо без дивидент. ? Фармата ще свие печалбата без дивидента.
        Според мен е по-вероятно, чичкото да приложи схемата на софарма-имоти.
        Т.е. да ти дават дивидент и да ти го прибират срещу емисия хартишки. Чиста работа.
        Я виж къде се закотви цената на имотното и там си остана като неатрактивна книга за пазара.
        Всичко зависи от това колко ще е рентабилен бизнеса. Другото е техническа настройка стига да се прави при пазарни цени.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Явно ще вървим напред. Банките ще оценят капитализирането. Надявам се и на развитие с разрастването. За мен като акционер няма значение какво се променя щом е на пазарна цена. Моята задача е да имам пари без дивидент за известно време. Както и до сега подкрепям моите приятели в групата!!!! Само да добавя,че аптеката в центъра на града, до моя офис вече е регистрирана в здравната каса като Софарма и. Персоналът ми показа какви ще са промените.
          Защо без дивидент. ? Фармата ще свие печалбата без дивидента.
          Според мен е по-вероятно, чичкото да приложи схемата на софарма-имоти.
          Т.е. да ти дават дивидент и да ти го прибират срещу емисия хартишки. Чиста работа.
          Я виж къде се закотви цената на имотното и там си остана като неатрактивна книга за пазара.
          Last edited by mecka_stryvnica; 24.02.2021, 12:29.

          Коментар


          • Една евентуална емисия превилигировани акции, т.е. с гарантиран дивидент, може да бъде разграбена от ПФ и други институционални инвеститори, които в момента са гладни за положителна доходност. Донев има добри контакти в тези среди.. ако ще предприема нещо, със сигурност е сондирал и подсигурил пазара.
            Момента е идеален за набиране на евтин ресурс от играчи с дълги пари и инвестирането му в бизнеси които ще се задвижат силно с края на пандемията!

            Коментар


            • Явно ще вървим напред. Банките ще оценят капитализирането. Надявам се и на развитие с разрастването. За мен като акционер няма значение какво се променя щом е на пазарна цена. Моята задача е да имам пари без дивидент за известно време. Както и до сега подкрепям моите приятели в групата!!!! Само да добавя,че аптеката в центъра на града, до моя офис вече е регистрирана в здравната каса като Софарма и. Персоналът ми показа какви ще са промените.

              Коментар


              • Аз предполагам, че е излязла някоя интересна покупка. Да видим...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                  Новината за "Софарма трейдинг" може да се коментира в няколко направления:

                  1. Тя е потенциално неприятна за форумците, с много голяма тежест на дружеството в портфейла. Разводнява се капиталът, намалява се дивидентът на акция, особено след като вкарат и "привилегированите", от които ще имаш дивидент ако купиш акции и така ще увеличиш процента акции и риска от тях. Но ако имаш в портфейла си до 15 - 20 % от "Трейдинга", ще го преглътнеш. Няма да участваш в увеличението, защото ще бъде на цена до 6,50 лв. и ще си намалиш малко теглото.

                  2. Ситуацията е пример за голям риск за тези "съфорумци", които залагат на само един или до два куци коня. Има такива и сред нас - един е (подозирам) на 50 % "Спиди", сега е добре, ама в перспектива ... Друг е на 100 % в "БРЕФ -а" и се радва на бъдещ 10 стотинки дивидент, а не вижда дали дружеството ще има пари да завърши строежа в условията на падащи такси за наемане на офисни площи в цяла Европа и т.н. Тревожни примери много.

                  3. Картинката ще се изясни на 1-ви март, като видим консолидирания. Ако държи минус 10 млн. лева спрямо неконсолидирания или повече, неприятно. Много ще кажат "Беж лиске да бягаме". Ако обаче минусът намалява, няма проблеми. Изобщо "Енигма"?

                  4. Най-неприятното е, че някои съфорумци, които ми се струва са инвестирали 50 % и в катастрофиралата ПИБ, не си виждат "хала" (една сочна дума) и продължават да ровят и обиждат на буци??? Срамота е, господа, къде се намирате, толкова ли сте цъфнали и завързали ???

                  5. НИЩО ЛИЧНО, НЕКА ДА СПАЗВАМЕ ДОБРИЯ КОЛЕГИАЛЕН ТОН. ИСКАМ ДА БЛАГОДАРЯ, ХВАЛА НА МАРИЯН ЙОРДАНОВ, ето такива материали, знания и опит трябва да се споделя на форума, а не злобни подмятания и нападки за "земеделски буци", "кредитен инспектор" и т.н.
                  Толкова много думи, а можеше да обясниш всичко с едно НАЙ и готово - вземай пример точно от маркетмейкъра във форума по тази позиция

                  Извън майтапа - не лош анализ, пробващ се да ме уязви, заедно с някакви други форумци, но аз, за разлика от някои живущи в Североизтока, нямам проблем с това. Да, аз имам само две акции - един балоняк и един електричар и съм обяснявал защо с разни цитати на любимият ви Бъфет. Апропо, твоят приятел, дето се обижда на буците, имаше (поне така беше казвал) акции само тук, така че първата точка от сценария ти е писана специално за него

                  Бъди здрав и успешен и никога не забравяй да добавяш пътеводното НАЙ
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Новината за "Софарма трейдинг" може да се коментира в няколко направления:

                    1. Тя е потенциално неприятна за форумците, с много голяма тежест на дружеството в портфейла. Разводнява се капиталът, намалява се дивидентът на акция, особено след като вкарат и "привилегированите", от които ще имаш дивидент ако купиш акции и така ще увеличиш процента акции и риска от тях. Но ако имаш в портфейла си до 15 - 20 % от "Трейдинга", ще го преглътнеш. Няма да участваш в увеличението, защото ще бъде на цена до 6,50 лв. и ще си намалиш малко теглото.

                    2. Ситуацията е пример за голям риск за тези "съфорумци", които залагат на само един или до два куци коня. Има такива и сред нас - един е (подозирам) на 50 % "Спиди", сега е добре, ама в перспектива ... Друг е на 100 % в "БРЕФ -а" и се радва на бъдещ 10 стотинки дивидент, а не вижда дали дружеството ще има пари да завърши строежа в условията на падащи такси за наемане на офисни площи в цяла Европа и т.н. Тревожни примери много.

                    3. Картинката ще се изясни на 1-ви март, като видим консолидирания. Ако държи минус 10 млн. лева спрямо неконсолидирания или повече, неприятно. Много ще кажат "Беж лиске да бягаме". Ако обаче минусът намалява, няма проблеми. Изобщо "Енигма"?

                    4. Най-неприятното е, че някои съфорумци, които ми се струва са инвестирали 50 % и в катастрофиралата ПИБ, не си виждат "хала" (една сочна дума) и продължават да ровят и обиждат на буци??? Срамота е, господа, къде се намирате, толкова ли сте цъфнали и завързали ???

                    5. НИЩО ЛИЧНО, НЕКА ДА СПАЗВАМЕ ДОБРИЯ КОЛЕГИАЛЕН ТОН. ИСКАМ ДА БЛАГОДАРЯ, ХВАЛА НА МАРИЯН ЙОРДАНОВ, ето такива материали, знания и опит трябва да се споделя на форума, а не злобни подмятания и нападки за "земеделски буци", "кредитен инспектор" и т.н.
                    Last edited by nik_naydenov; 23.02.2021, 16:54.

                    Коментар


                    • От статията ... с гласуваните промени в устава се готви или преструктуриране на капиталовата структура в „Софарма Трейдинг“ АД и адекватно разпределяне на услугата „гаранция пред банките“ по линия „Софарма“- „Софарма трейдинг“, или се готви някаква по-голяма придобивка. Или и двете.

                      п.п Сърбия може би ?
                      Last edited by Innocent; 23.02.2021, 16:39.

                      Коментар


                      • За пореден път се убедих, че в този форум се четат само заглавията на новините :-).
                        Първо и аз видях статията на Мариан и се изненадах.
                        После я прочетох цялата и се изненадах още повече, щото не видях новината в заглавието.
                        Накрая прочетох проекторешенията на ОСА и видях, че всичко е буря в чаша вода.
                        СД предлага на ОСА да го упълномощи да издава ВСЯКАКВИ финансови инструменти в размер до 350 млн. лв.
                        Ама дали ще ги издава, кога ще ги издава, какви точно - в решението, разбира се, не пише нищо.
                        И нормално - щото упълномощаването е за следващите 5 години.
                        Със същия успех можеше да сложа новина "Софарма Трейдинг издава конвертируеми облигации за 300 млн.".
                        И щеше да бъде точно толкова (не)вярна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          По скапано решение от това за обикновените акции не знам да има ...
                          Няма да говориш такива неща против му..., така де "г-н Донев" и "г-н Георгиев". Те щяха да ги кажат тези работи на адептите в кулите на Мордор на ОС, ама пусти грип, та не можаха да пият едно кайве, а и "най-големият и почтен честен частен инвеститор на БФБ" е вече на години, та може да е позабравил нещо. НАЙ, ъъъъп и т.н.

                          Извън сарказма - винаги съм се удивявал на способността да успееш да убиеш кокошката, дето снася златни яйца. Роденият в БеОградУ честен частник е христоматиен пример. По-интересно е само как е успял да привлече толкова адепти - хайде, за тези от малките населени места е ясно - веднъж годишно да идат "на Софията" си е събитие, ма за другите? Мистерия някаква
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DarkStar Разгледай мнение
                            По скапано решение от това за обикновените акции не знам да има ...

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/novini-i-ana...lrd-lv-322544/
                              People think there are 2 sides on the market - bullish side and bearish side,
                              but they are wrong!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                                Да не купуваме някой фармацевичен гигант?
                                ФармаЦаревичен може би То затова и човекът от Търговище, дето все ме трият, като му припомня кой е - обикновен банков кредитен инспектор с интереси в земеделието, има такива пламенни защити тук Ма всеки с "капитала" си, де
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X